Jakovlev(Yakovlev)Jak_3

Previous topic - Next topic

Dada

@ Sandman: Ugao slikanja i svetlost su u pitanju. Videces kada se matira pticica. Onda bi trebalo da dodje do izrzaja "mekoca kamuflaze"
@ Bamby: NE bi trebalo da odleti u musculo, osim ako ne prsnem sa psihom :P

tripko

odlican yak, moram priznati da si sve bolji i bolji, malo sporo ali oprosteno sobzirom da si na fakultetu,
ali ipak odvojis vremena i za maketu to je za VELIKU pohvalu.

Boki

UH, baš je dobar. Baš si se izveštio u farbanju.
Bela boja na krilima i repu je odlično ispala. Jesi li je farbao pre maskirne?

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

oddball

уу, па овако много боље изгледа. добро си урадио када си се одлучио да га поново фарбаш.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Dada

Fala na komentima.
@Boki: Bela je nanosena naknadno preko kamuflaze. U pitanju je Revellova bela koja se lepi valjda i na uljnu fleku, tako da nema problema. Skoro sam je nabacivao i preko crne boje i lepo je uhvatila.

Boki

  :o Sad sam tek impresioniran, s obzirom da je baš Revell-ova bela bila jednom prilikom kritikovana ovde na MK.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Kerber

Dovde si lepo stigao.
Ajd' sad i zavrsi ovo, pa na sledeci projekat. Sad su samo sitnice u igri (ali sto one znaju da zakomplikuju zivot...).
Oteglo se ko gladana godina...(vidi ko ti kaze... ;))

Dada

Nastavak radova. Progres je veoma spor zbog kljakave ruke :P Zavrseno je sa dekalima, konacno je stao i na svoje nozice, jos samo da se doradi sve sto treba :P
Skrecovana su nova vratanca stajnog trapa, umesto starih izgubljenih. Ima jos dosta posla oko sitnica, da ne nabrajam. Ima i par gresaka da se isprave. Da se dofarba bela iznad broja na repu (prevelik sivi pravougaonik), treba opseci dekal po panelu (zastava na kormilu) Posle toliko tretmana u musculu, zadovoljan sam kako je ispalo...
Evo i par slicica:
Mitraljezi, ostalo da se u cevke uvuku igle 0.4mm da bi se dobio pravi kalibar, inace cevke na yak-3 su bile veoma debelog zida pa sam zato stavio kao osnovu igle 0.8mm

Ostatak:

Nadam se da cu uspeti da ga privedem kraju pre nego krenem nazad za Bgd.
Poz,
D

Lanmi

Svidja mi se kako je ispao. Koliko planiras da ga prljas? Ja bih ga ostavio sto cistijim jer ima efektnu kamuflazu.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

djnik

Kolega, bas lepo izgleda! Mnogo smo JAK-i :)

Dada

@Lanmi: Necu ga mnogo prljati, samo malo naglaseni paneli na donjakama i mozda malo garezi iza izduva. Ipak je ovo bila masina spremljena za manevre :)
@Djnik: JAK-i smo Djole, ma mnogo smo Jak-i :P S paznjom pratim i tvoju pticicu kako napreduje. Mnogo mi se svidzzza.

airbamby

Prelep je Dalibore...
Svaka cast,vredelo je sto si ga bacio u muskulo  ;)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

djnik

Quote from: papa_bear on 08-09-2008, 20:51:11
Mitraljezi, ostalo da se u cevke uvuku igle 0.4mm da bi se dobio pravi kalibar, inace cevke na yak-3 su bile veoma debelog zida pa sam zato stavio kao osnovu igle 0.8mm
Quote

Je li 0.8mm spoljasnji precnik cevke ili? Pitam, zato sto trebam da narucim cevke pa me zanima. Hvala.

Dada

#28
Jeste, to je spoljasnji precnik, studirao sam dugo crteze koje imam i video da su imali napred nesto sto bi licilo na danasnje prigusivace na lakom oruzju. Probacu da slikam malo kasnije pa da okacim...
Eve ga:

Nadam se da pomaze, vidi se dodatak na "kraju tanke cevi"

Profa

Lepo ovo, Dalibore, mnogo lepo... :o
Ni detaljčići ti ne promiču, svaka čast...  :D
Bogu fala što sam Lala! :)