Panzer IV- Italeri 72'

Previous topic - Next topic

divvac

Evo mog prvenca na MK :D
prva maketa koju sam postovao!  :D
Maketa je odlicna jedino sam bacio gusenice,pa sam je zato uradio ovako unistenog panzera + trebace mi za dioramu.











ovde se ne vidi,ali od samogradnje ima sediste vozaca plus neki enterijer vezan za kabinu vozaca,zato sam i 'otvorio' poklopac.
moja Prva turska

dragos

Matori,mrzi me da kopam po forumu ali neko rece-za vijanje plastike i busenje rupa najbolji su mirisljavi stapici.Nema potrebe da zapalis maketu i kucu :doh Ja bih uvaljao ovaj tenkic u blato,kao batak u prezle.I da,da je tenk tako polupan,komandir bi pobegao jos kod prve krivine.U zdravlje!

mutayu

Ovaj je dobar za dioramu Hirosime! Zasto si mu iskrivio cev, takvo ostecenje je malo verovatno?

PELE

 ::)

Sta uradi...covece? Ja imam isto pitanje, zasto je cev ovako iskrivljena? ;D Ali ako radis dioramu kao sto si naveo, onda je super!  ;D


Pozz

divvac

dragos,pokusacu sa tim stapicima,mada paljenje ima neke cari ;)
jer kako palis okolo se ulubljuje plastika i oko le se prirodno zagaravi.
a za mutavy i peleta: sto se tice cevi,moze se  reci da su Spasavanje redova Rajana,Ban of brothers i ostali imali dosta uticaja,jer koliko se secam uvek neki pametni jurisnik frkne bombu ili neku minu u cev i ona pukne ili pri vrhu ili na pola puta :D
a sto se tice vojnika,pravo da ti kazem nisam zagledao ili nisam provalio razliku izmedju komandira i obicnog tenkiste  ??? jer ovo ne bio komadant SIGURNO! :D
vise sam to napravio kao tenkista koji je izdahnuo taman kada je izasao.
moja Prva turska

Mikoyan29

MA pusti ti njih....maketa je super uradjena, ali si samo trebao da ostavis pokidane gusenice jer bi tako bilo malo realnije
sve u svemu super!!  :mjetal  ;D
MK "Oluj"

cherny

Moram da priznam da je ovo krajnje neozbiljno. Imas dosta odlicno uradjenih oklopa na forumu, pa pogledaj neke tehnike sledeci put.
@Mikojan: ako ti je ovo super, predji na gajenje cveca ili neki slican hobi...  :naughty

divvac

mikoyan,nisam imao ni jedno parce gusenice,nista!  :D sve je u kanti zavrsilo :P
a cherny,sto neozbiljno?
moja Prva turska

SLAYER

Zanimljiva ideja,ali stvarno je moglo mnogo bolje!Pretpostavljam da su i olupine iz "Company of Heroes"-a imale uticaja! ;)
Gde si nasao ovu maketu?

3EMYH

Za pocetak sve cestitke za hrabrost da napravis ostecen tenk, ja za sad to jos nisam pokusao.
Evo i par 'saveta' da ti uputim...
1. Ja bih tu polutku od tenkiste sklonio, po slikama bas i ne lici na coveka. Pretpostavljam da je izgoreo, ali svejedno.
2. Poklopac motora nisi trebao da palis. Mozda da si ih pootvarao i onda zagaravio, ovako si samo izgubio panele, a dobio si parce topljene plastike.
3. Sto se tice cevi, ajde, nekim cudom su je iskrivili, ali (takodje) nisi trebao da je topis, mozda pre da si pokusao da napravis kao da se rascvetala.
4. Sto se tice 'suknjica', mnogo mi se vise svidja ostecenje na desnoj, mislim da izgleda realnije.
5. Ne zaboravi da ofarbas gume na tockovima, ako ih ima ( a ovaj ih je imao)

Ovo je sve dobronamerno, pa da to iskoristis na nekoj drugoj maketi...

divvac

aj bicu iskren i necu se vadim...  ;D
za cevku su samo igrice i filmovi imali uticaja  :lol
po meni, ja sam se zeznuo sto u startu zato sto se nisam odlucio"ko i kako je sredio panzera"
Jer motor i cevka,osim sto su iz filmova i igrica takva ostecenja i napadi(ne znam koliko se u stvarnom ratu bacala granta u cev tenka), su ostecenja nastala dejstvom pesadije. Barem za motor sam siguran :D jer se na obuci ili bacaju granate na motor tenka ili molotovljev koktel.
a sad sva ostala ostecenja su vise nastala od tenkoubica ili od tenkova.  tu mi je greska,trebao sam da se odlucim sta ga je unistilo,a ne sve po malo...
A tacno imam  i JS-2, i  ISU-152 i  dva ZIS-a i gomilu ruske pesadije...
a inace maketa je iz lavirinta i cucala je u steku ispod kreveta nekih dve tri godine... :D
moja Prva turska

Kerber

Iako nisam u krugovima "panzerasha" i "dioramasa", dacu ti nekoliko linkova, da vidis kako se to radi u belom svetu, pa izvuci pouku za sledeci projekat...Ovo je ipak malo naivno ispalo, bez namere da vredjam. Postujem trud, ali, uvek uzmi u obzir da se pre svakog narednog rada dobro informises, pokupis sto vise referentnog materijala, pogledas malo i druge kako rade, pa onda, i to polako...

_http://www.hsgalleries.com/gallery04/panzerivdioes_1.htm

_http://www.hyperscale.com/features/2000/js2jb_1.htm


divvac

kerber,sve OK  :super
svaku kritiku postuje i pokusavam da se odbranim ili da kazem,tako je u pravu ste ovo sam zasr*o, ili nisam znao itd.
ali ipak moram reci da sam jos uvek pocetnik(ovo mi je drugi oklop posle pronalazenja MK),onda ja radim sa cetkicama(ako neko ima kritiku za farbanje), i na kraju hvala za linkove, ovaj BAIL OUT! sam vec video i moram reci da se vidi da je ovo radio profesionalac,kao i to da je to u 35' a ja sam uradio 72'...  :think
inace ja sam mnogo gledao ove diorame, i moram reci da nema leba dok se neradi u 35'. Lakse se radi samogradnja i ima dosta eceraja.
_http://www.missing-lynx.com/gallery/dio/migpziv-1.jpg
a drugu nikako da nadjem...  :(
moja Prva turska

Hawkeye

Uh maketa me potseca na moje piromanske dane  ;) !

'Уживај младићу за младости своје!'

sezan

#14
Bitna je vizija(makar i pogresna) , volja i umece(vreme radi svoje)! Ideju si imao dobru,volju isto tako a iskustvo ce da donese ono potrebno znanje!!! Ne bacaj ,ostavi je negde u steku ,ispasce ti neka cev viska koju ces realnije malo da odradis i bice to dobra maketa za dioramu! Ne savetujem ,jer ni ja ne kipim od znanja (naprotiv) , vec samo iznosim svoje misljenje i ono sta bih ja uradio! Super ideja i uz nesto prepravki (po savetima iskusnijih) bice to dobra maketa!
Ne bacaj ,nikad se ne zna kada ce ti zatrebati nesto bas sa ove makete!!!Samo napred!!! Pozdrav!!!  :pilot

ps.Stekao sam utisak da si ti u globalu bio zadovoljan uradjenim!Taj osecaj je ,na kraju ,najbitniji! I svaki sledeci rad ce da bude bolji ako slusas iskusnije!Ja bar tako radim,upijam kao sundjer i cepam dalje!!!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA