Kup Santos Dimon u organizaciji Vazduhoplovne akademije, 17.10.2009.

Previous topic - Next topic

Profa

Pridružujem se čestitkama organizatoru - inicijativa i ideja odlično, sama organizacija malo lošije... za prvi put nije bilo loše, a svaki sledeći želim sve bolje ;)
Takođe se pridružujem pokudama onih koje je mrzelo da dođu - takmičenje bi bilo jače da ste došli i učestvovali... :uaaa

Bogu fala što sam Lala! :)

modellius

Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Aki

Da su bile i kategorije za oklop i vozila,bilo bi vise ljudi.Bas zbog toga nisam dosao.

PELE

Ja sam hteo da dodjem, ali nisam mogao zbog manjka slobodnog vremena... :'(

Jedva cekam da vidim slike. :)


Pozz

airbamby

Sve cestitke i pohvale organizatorima... Bravo
Evo slika onako fotkano na brzinu :pilot

http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

pekar

Imam komentar u vezi makete kraguja koja nije odrađena do kraja pa pitam : Šta tu ima da se ocenjuje ??? Dokle će više ta maketa da se vuče po takmičenjima kad nije završena a prolazi  prijem za takmičenje? Pa još skne "kabinu"da se tu kao nešto vidi!!! Mislim da kako idu takmićenja da će sami učesnici donositi makete u kutijama - nesastavljene- pa neka sudije zamišljaju kakva će biti kad bude urađena.
IL-76

Profa

@Pekar: Ta maketa Kraguja je samogradnja, izrađena ove godine, i učestvovala je u izložbenom delu (jedina). Kabina je skinuta jer je autor sa jednim više nego stručnim licem diskutovao o detaljima unutrašnjosti, tj. nedostatku istih, i mogućnostima nabavke fotografija koje bi mu omogućile da unutrašnjost izradi... E, sad, što je posle tako i ostavljena a potom i slikana, to je za baxuz... Inače je isti maketar napravio Demoazel XIX u 1/144 u samogradnji (slika pored Kraguja) - ko još radi tako nešto? Da, čovek ne čeka da se pojavi L&M / Aeropoxy / Tamigawa, nego uzme i sam napravi maketu koja mu se sviđa :super... Nekako baš i nije za kritiku ;)
Inače su bile takođe prisutne makete koje se godinama, da citiram, "vuku po takmičenjima", pa nema zamerki... Jednostavno, pravila se znaju - maketa koja nije učestvovala na takmičenju može da se donese, a kako će da prođe to je druga stvar...

BTW, bilo bi lepo iduće godine videti i neku nišku maketu, pa makar spadala i u gorepomenutu grupu... Momci se, naime, spremaju da vas organizovano posete kroz dve nedelje...
Bogu fala što sam Lala! :)

pekar

De-de ajd sad . Nije da neznam za pojedine makete idu sa takmicenja na takmicenje to je problem koji traje i trajace.A kraguja sam ja ocenjivao u Novom Sadu koliko mi se cini. Ali nema veze ,a sto se tice maketa koje ce Nislije pokazati to cemo da vidimo.Neznam ko sta ima da pokaze od radova za taj dan. E sad bitno da ste Vi DOBRODOSLI U NIS!!!
IL-76

Gusha


Vazduhoplovac

Ja se izvinjavam za zakasnjenje ove zahvalnosti, ali nemam internet kod kuce, pa dok sam ga se docepao.... :god

HVALA SVIMA KOJI SU DOSLI I UVELICALI TAKMICENJE!!!!!

Bice slika i rang lista, malo smo u guzvi, jer sledece nedelje gostujemo na sajmu obrazovanja/knjiga/ucila.

Hvala za sve pohvale i kritike (lepo je znati gde gresimo, da se ne bi ponovilo!!!)

Vidimo se u Nisu!  :super

A.M.I

Mozete racunati na bezrezervnu podrsku ne bi li takmicenje dobilo na kvalitativnom i kvantitativnom znacaju.