Bf 109F-2 1:48

Previous topic - Next topic

Lud13

Pozdrav kolege :)

Vec izvesno vreme radim ovog Hasegavinog Messera pa rekoh da postavim neku slicicu :)
Maketa je Hasegava Bf 109F-2 i nije bilo nekih vecih problema oko uklapanja delova tako da je korisceno vrlo malo gita.
Trenutno je nanet sivi Humbrol Acrylic Hobby Spray u spreju kao podloga i odlicno je legao.
Sad sledi preshading ali nisam siguran cime da ga uradim. Dali treba da koristim crnu boju ili nesto drugo :)


Ovako bi trebalo da izgleda :):):)


Box :)


Trup sklopljen


Malo kabine


Naneta podloga




Za danas tolko :)

GBU-10

Samo napred,jedva cekam nastavak jer ovaj meser mi se bas svidja
opisi ukratko kako se uklapaju delovi i raspolaze li sa dobrim detaljima,
ako ikad budem radio propelerce to ce zasigurno biti meser i spit koje zelim
imati u 1/32 razmeri.

Bojan Ue

Bravo kolega, Meser mi je jedan od omiljenih aviona, samo napred da vidimo tog lepotana! Lepo si poceo!  :super

Sandman

Dejane, uzmi slobodno crnu boju za preshading - ako do sada nisi to radio samo polako - velika je ovo razmera pa ce ti biti lakshe da preciznije crtash brashem po linijama panela ;)

samo namesti razredjeniju boju i manji pritisak i iz blizine lagano idi preko linija panela i "ocrtavaj" crne linije preshadinga...


Lud13


@GBU-10
Maketa je starno extra. Panelizacija je odlicno uradjena i lepo se vidi posle osnovne boje. Detalji su vise nego dovoljni za moj ukus jedino mozda malo kabina treba da se doradi, posebno kaisevi fale. Sto se sklapanja tice vrlo malo gita sam stavio i to da pokrije nepostojece panele oko repa i malo oko nosa. Ostalo se uklopilo manje vise odlicno.
Sto se tice 1:32 imam Revell/Hasegava Bf109 G-4 I K-4, i stvarno izgledaju vauuuuu!!! Samo oni ce malo da pricekaju dok se ne uvezbam malo sa airbrashom :0

@Bojan Ue
Sta da ti kazem osim Messer Uber Alles !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@Sandman
Hvala na savetu...bice crna kolko sutra nadam se :0


Lud13

Evo malo danasnjeg napewtka...
Pokusaj preshadinga i zuta boja :)






airbamby

Lepo izgleda za sada...
Odlicna je to maketa  0:)
Za preshading je trebalo jos malo razrediti boju.
Samo napred  :pilot
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

PELE

Super je! Samo napred! :)


Pozz

Sandman

nije loshe za prvi put - preshading ne mora da bude uniformno ofarbana linija - tj ne morash da se trudish da ti crna linija preshadinga bude jako precizno i uniformno naneshena - ona ionako samo predstavlja liniju koja ce ispod narednih slojeva boje sugerisati senku na linijama panela ;)

sledeci put ce biti josh bolje.. samo praksa ;)

Kerber

Oho...lepo, pocetak obecava !
Nije frka koje je boje preshading, fora je da se kasnije nazire kroz boju...tamniji se lakse vidi, mada sam gledao strance kako idu sa sivom ili cak tamnom verzijom iste kamo sheme, pa ume da bude mrak. Posto je velika maketa, kasnije mu daj prosvetljavanje po sredinama panela, a mozes i laganu ruku postshadinga (zatamnjena osnovna kamuflazna boja po panelima, na kraju).

Dada

Lep start, veoma obecava. Trebalo bi i ja ono moje sokocalo od F-a da zavrsavam.
P.S. Zar ovo nije F4? Koliko znam F-2 nisu imali podtrupni nosac za rezervoar niti za bombe?

Lud13

Quote from: papa_bear on 31-08-2009, 12:55:12
Lep start, veoma obecava. Trebalo bi i ja ono moje sokocalo od F-a da zavrsavam.
P.S. Zar ovo nije F4? Koliko znam F-2 nisu imali podtrupni nosac za rezervoar niti za bombe?

Ne Papa, F-22 je :)
Nosili su i rezervoare i bombe i podvesne topove :).........Mani Olega i njegovu fantaziju u Il-2  :):):)

Lud13

#12
Pozdrav!

Evo vratih se sa odmora pa sam stigao malo i da poradim na Fritzu.









Za sad sam ofarbao kapotaz motora ali nisam nesto bas odusevljen rezultatom. Prvo sam sa Blu-Tack-om zamaskirao zutu pa isprskao sa RLM02, a zatim i sa RLM70.
Sad pitam se dali da pokusam da popravim ovo nekako zato sto mi se cini da su mnogo ostre ivice nakon prskanja ili da ostavim ovako. 
A mozda bi trebalo i ovu zutu da odradim sa 02 da bude slicnije profilu mada mi na slikama orig. aviona deluje da ima i zute.
Inace o2 i 70 su akrilne a zuta je emajl pa mislim da nebi trebalo da bude problema sa skidanjem?
Ajd pomozite sa nekim komentarom plz!!

misa

Šema koju si izabrao se veoma teško reprodukuje airbrushom, i radi se pomoću template-a. To ti je parče vinila sa prorezom koje držiš u levoj ruci, a prskaš desnom kroz njega, ili preko njega. Statičkim maskiranjem je nemoguće uraditi ovu kamuflažu.
Moj ti je savet da ili promeniš šemu, ili da uvežbaš tehniku na nekoj nebitnoj plastici. Još jedan savet - kad vežbaš, ne štedi boju.

Pozdrav,
Miša :)

Lud13

Posle duzeg nerviranja oko loseg pokusaja, resih da promenim semu farbanja.
U stvari maketa je i bila prvobitno zamisljena da se odradi u ovoj shemi:)



A evo i trenutnog stanja .....



Kao sto se vidi prefarban je kapotaz motora i spiner, uradjena bela na vrhovima krila u trupu i ruder u zuto...sledi maskiranje pa posle toga rlm78/79
Nadam se da nece biti nekih brljancija :)