Bf 109F-2 1:48

Previous topic - Next topic

Lud13

Evo konacno i maskirne seme na modelu. Sledi glos lak .....






sezan

Odlicno,fino probija presading! Fino!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Dada

Superiska napreduje Deki! Messera nilkada dosta :D Ovo ce biti jedan od retkih pustinjaka na forumu.
Da li mi se cini ili ti je malko zute pobeglo na podtrupni nosac?

Aranza

Izvrstan trop! Preshadign leg'o fantastično. Samo naprijed.

Lud13

#19
Evo i nastavka
Vecina dekala je namestena ostali su jos neki manji  . Ima jos neki manjih popravki oko sevrona na lna desnoj strani posto je malo napukao a nisam video na vreme .Inace ako se izuzme taj problemcic jako sam zadovoljan izgledom dekala..
Sad ponovo lak pa malo prljanja.....







Aranza

Kolega ovo izgleda izvanredno.  :cheers Može li pitanje..?
Da li je ova boja sendbrown ili svijetlija?
Hvala lipa, Ivica

Bojan Ue

Kolega odlicno napreduje Meser! I mene interesuje koje si boje koristio za gornje i donje povrsine bas su lepi tonovi!  :super

vuk

Sve pohvale,izgleda extra!Radim f-4,pa me isto interesuje,koju si boju koristio za donjake?

Aranza

Mislim da je donja (..bar bi trebala biti) RLM 78, hellgrau. Nešto je tamnija od standardne 76 koju su koristili na evropskim bojišnicama.

Lud13

Hvala na komentarima kolege:)

Sve boje koriscene na maketi su Model Master u RLM standardu
Boje su RLM 78/79
Ova gornja je standardna Nemacka 79 Sandbraun a svetlija je ustvari Italijanska koju su koristili dok nisu dobili svoje boje.

Pozdrav :cheers

Lud13

Evo trenutnog stanja posle malo prljanja... ima jos tu da se radi posebno oko donje strane . Interesuje me dali sam uspeo sda docaram izduvne gasove pa bih voleo da cujem vase misljenje drage kolege :)








Aranza

..količina weteringa je uvjek ostavljena autoru da procjeni ali kad bi se mene pitalo wet je baš po mom ukusu. Izvanredno urađen (primjereno bojišnici) pa tako i shading auspuha izgleda izvrsno. :caooo

Kerber

Da i meni se dopada wettering - chipovanje i razna zamazancija po trupu.
Sto se tice izduva, imam par fotki gde je trag po trupu i gornjoj povrsini krila intezivnija, al' nemoj da preterujes, bez fotke bas tog aviona, ja se ne bih vezivao kao na konacnu referencu. I ovako je lep Messer. Ta sema mi je bila favorit dok nisam nasao decale za neku drugu, za F-2. Pleni, jer, malo ih je bilo tamo sa zutim nosem.
Ja ga ne bih vise prljao ali, do tebe je sad odluka. Prvo ga zavrsi pa ako ti se bas jos prlja....vidi.

djos & filip

Steta za prvobitnu semu farbanja. po meni je bila mnogo atraktivnija  :cry , ali kako se razvija prica OVO SVE BOLJE IZGLEDA  :bravo

Po mom ukusu si dostigao kriticnu tacku sto se tice prljanja, mozda samo malo prasine (peska) po tockovima, oko otvora za tockove i panelima sa donje strane, ali neki intenzivniji zahvati mislim da bi mogli da upropaste ovo sto si do sada postigao.

Prljanje od izduvnika mi se posebno svidja.

Bice ovo lepotan na kraju

pozdrav

:super

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

misa

Tragovi izduvnih gasova su sasvim korektni. Posebno mi se sviđa što si pogodio asimetričnost tragova, koja je dosta primetna na 109kama. Ja bih uradio malo gušće tragove bliže auspusima, mada je i ovako lepo.

Čiping odlično izgleda. Onako bez fotke originalnog aviona, ja bih dodao čiping na napadnim ivicama krakova propelera, na vrhovima nosača eksternog rezervoara, kao i na srednjem delu poklopca kabine, sa leve strane.

Ono što mi bode oči je čistoća kutija stajnog trapa, kao i gornjih površina iza krilnih hladnjaka. Ja bih dodao malo washa/pigmenata tu.

Nemoj da zaboraviš formaciona svetla na krajevima krila, kao i crveno "antikoliziono" svetlo na kraju kormila pravca.

Pozdrav,
Miša :)