Tamiya 1/35 Porsche King Tiger

Previous topic - Next topic

drazen

Odlična maketa za sklapanje, skoro bez ikakvih problema. Zimmerit je rađen revelovim "plastom" uz pomoć nekih improvizovanih alatki. To mi je jedino bilo pri ruci :-\ ...možda je moglo i bolje ???. Ofarban je tamiya akrilnim bojama, pranje slikarskim uljanim. Prljanje pomoću pigmenata. Blato je "tonirana" mješavina drvofixa i baby pudera.





Hawkeye

Drazene odlicno ti ispao ovaj pancer,hoce li to cudo ici na neku dioramu  :super  :bravo ?

'Уживај младићу за младости своје!'

ubermagog

Vrlo dobro, zimerit ti je dobro ispao s'obzirom da je nesrećni Plasto u pitanju  :D

Imam zamerku - blato ti je odlično ispalo po donjem delu trupa, dopada mi se i kontrast pošto je svetlije u odnosu na tamne boje kamuflaže, ali to blato ne vidim da je mnogo prisutno na točkovima, a na gusenicama ga uopšte nemaš  ???
Mislim da bi tu trebalo da ga dodaš, bio bi još bolji!

drazen

Hvala na komentarima

Hawkeye: za sada ne planiram praviti dioramu, mada nikad se ne zna :think ;D

Airsuba: Htio sam napraviti  imitaciju starijeg,sasušenog blata na donjem dijelu (blatobrani, točkovi). Čitav donji dio je premazan istom "smjesom", s tim što sam točkove malo oprao smeđim washem (curenje ulja i ostalih lubrikanata iz osovina :)) . A na gusjenice nisam stavljao jer je kao otpalo usled kretanja po tvrđim podlogama :zvizduc :D

Bojan Ue

#4
Odlican je kraljevic, kamuflaza mi se bas dopada a i cimerit je dobro ispao. Cimerit ne mora da bude idealan, zna da otpadne i da se iskrza od projektila. Mozda jedino da u mat lak dodas malo boje i da ubijes crvenilo ove brojke na kupoli jer je tenk vec bio u blatu i koriscen poprilicno, bar si ga tako prikazao.  :super  :bravo

Momcha

Zimmerit ti je dobro ispao s`obzirom da je radjen Revellovim gitom.(ja sam svog King tigra isto tako radio).Ovaj
model koji si odabrao po dekalima,je sluzio u Normandiji.Nemoj vise blata da mu dodajes od ovog koje si vec stavio.
Jedino sto bi mogo je da drybrush-ujes zimmerit kako bi textura zimmerita dosla do izrazaja(ovako se gubi u boji)
Maketa je odlicna za sklapanje(brzo se sastavlja),jedino mi kod ovog modela bode oci plinska kocnica koja
mi deluje nesrazmerno,ali mozda tako treba ;D

djos & filip

Meni se svidja  :super

Ono sto je receno stoji, ne bih dodavao vise blata samo bi i gornji deo oklopa malko zaprasnjavio.

Ali i ovako izgleda reprezentativno

:bravo

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

dragos

Doobar!Pa,taj Revellov git nije ni za gitovanje,a kamoli za zimmerit,dobro uradjeno.Da,lagani drybrush po zimmeritu bi bas dobro dosao.  :caooo

Suhoj


Messerschmitt

Леп рад.Свака част! :super

Bartsimpson

#10
Odlican rad,odlicna shema bojenja...Mozda ove gusenice na kupoli su visak,jer nisam video kingtigera sa porsche kupolom da ima okacene gusenice na kupoli :bravo