me 262 revell 1/72

Previous topic - Next topic

Gusha

Tesko da gresim, posto sam prilikom izrade mog 262, prevrnuo sve knnjige koje sam skinuo sa neta, i tamo lepo nasao fotke u boji i to za kokpit i gondole stajnog trapa.Sve je farbano sa RLM 66.Da bih bio siguran, zavukao sam se pod meser koji je u teh. muzeju u Minhenu i tamo video isto.Ovo su dokazi a za ostalo nisam odgovoran.Uostalom nije bitno posto je Tripko vec odlucio kako ce da odradi svoju pticu

drakii

Nije ista siva u kokpitu i u kutijama, znash onu knjigu o 262 shto imam , ima 9 jasnih fotografija da su kutije RLM 02, osim srebrnastih.......

Profa

Jes' da se je Tripko odlučio, ali svejedno, da pripomognem konfuziji ;)
Evo interesantne sličice: http://www.stormbirds.com/warbirds/images_finish/weathering_wheels.jpg
Lepo se vidi unutrašnjost nosnog točka u RLM 76 (odnosno u boji donje kamuflaže) :think. Ujedno i piše da je unutrašnjost stajnog trapa, noge itd bila RLM 02, što se slaže i sa naredbama RLM. Gusho, ja se ne bi previše oslanjao na muzejske primerke... :-\
Inače je www.stormbirds.com idealan za reference, kome šta treba o Me 262...
Bogu fala što sam Lala! :)

tripko

Profo video sam i to, vec sam rekao da sam video razne kombinacije boja.
Cak i samo neke delove kutije stajnog trapa u 66 a neke u 02 i u boji aluminijuma.
Cak noge stajnog trapa sam video u nekoj zelenoj.
Trenutno gitujem tockove i noge od eject pinova.

Lanmi

Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Warhawk

Quote from: tripko on 12-07-2009, 23:11:46
Sem poklopca kabine koji zivi krs i moracu da nabavim vakumsu kabinu ili cu sam je pravimi.

Kolega, ja posle Julke uzimam da radim 262-jku, i imam Squadronov vak. Oni pakuju po 2, pa ako ne zeznem prvi, drugi ću ti rado ustupiti  ;D
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

tripko


Kolega, ja posle Julke uzimam da radim 262-jku, i imam Squadronov vak. Oni pakuju po 2, pa ako ne zeznem prvi, drugi ću ti rado ustupiti  ;D
[/quote]

Ajde da vidimo ja jos ni trup nisam spojio, ja se razmiljsao da narucujem vakum od falkona ili squadrona, ti budi vredan pa zavrsi maketu pre mene
i ako ne zeznes stvar sa kabinom rado cu je ubudziti u moju 262ku

Warhawk

Videćemo još... Ne daju oni badava dve!  ::)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

drakii

Vidim da se gosn Profa potrudio da upotpuni konfuziju, ali to je kategorija koja sa lako lechi sa nekoliko pravih rechi, elem, prototipovi, pojedini i neki raniji reparirani 262 su imali kutije stajnog trapa u boji donje kamuflaze, znachi u RLM 76, dok su kod nekih bile u srebrnastoj boji, ali nikada nisu iz fabrike izashli avioni kojima su kuchishta stajnog trapa bila RLM 66, vec vishe,  od90% sluchaja u RLM 02, kao i noge stajnog trapa , osim hidraulike , koja je bila u boji metala, poliranog chelika i cevchice u crnoj boji, a kako vidim G Tripko nije pogreshio, samo napred, pozdrav

batana

jel ima nastavk ovoga rada

drakii

Was ist los, was warten Sie, wir erwarten ferstarkung fur unsere kampf, oder Sie wunshen verlierung, viefiel wir werden warten fur neue waffen, imfal Sie brauchen etwas, suchen bitte ! Ili ti na kontraopkupatorski jezik, shta bre cekas, treba nam pojachanje, nemoj si ja :hahaha