RAF Supermarine Spitfire mk.IX (neki) :) ICM 1/48

Previous topic - Next topic

Dada

Caos ljudovi, evo mene opet, kao nisam odavno :) Znate vec sve te fore, pa da krenemo :)

Prvo sam sredio policicu za farbe (jedan njen deo) posto mi je dosadilo da ih jurim po stolu i fijokama:


Nesto mi je dunulo u wuglu da krenem sa sredjivanjem ove maketice.
Prva zapazanja su da sa malom doradom, moze ispasti odlican Spit (ne pljuca :) )
Malo se vise naslo vremena ovih dana, pa je par delova doslo na svoje mesto. Jos uvek ne znam kom ce squadronu pripadati ova masinica, to cu jos odluciti kada pregledam dekale, u svakom slucaju bice RAF.

Prvo sam krenuo od motorceta. Isti je jako lepo odradjen, dosta tacno, fali par zicica, kao simulacija kablova i crevki, ali nista sto se ne moze doraditi.

Citav motor je prvo prajmerovan, zatim ofarban u crno, pa suvo-cetkaren gunmetalom. Prethodno je po bloku Merlina napravljena fina struktura da simulira odlivak. Treba ofarbati rezervoare glikola i ulja i namestiti ih u pravi polozaj. Moram da izjurim na fotkama kako su ofarbane chinijice i razne chuturice na firewallu (zidu izmedju motora i rezervoara za benzin)
Koristicu kratki usisnik karburatora, najvise iz ovog razloga :)


Nakon motorceta i njegovih nosaca, ofarbana je unutrasnjost. Prajmer, crna na nekim mestima, pa razlicite nijanse Interior green. Slede docetkavanje detalja, satica, lepkarenje par zicica, prepravka palice, itd...

Palica je cetvorougaona na vrhu, a treba da bude kruznog oblika:

Evo kako sve to izgleda na gomili:

Veceras sam malo drndao krila, tj. lupkarao sam nitne.
Dosta sam zadovoljan za prvu ozbiljniju rabotu sa home-made riveterom, tu i tamo je neka nitna pobegla, neku treba dokucati jer fali...

Pitanjce: Da li da sediste farbam u crno ili boju bakelita?

jos jedna od vecih popravki na maketi je na kracima elise, prosudite sami:

Do sledeceg vidjenja,
Zop!

Profa

Sedište u boju bakelita pod obavezno, i još po jedna lajsnica na police uz donje rubove (horizontalna, visine možda 5mm), da drži boje da ne padaju ;)
Samo napred!
Bogu fala što sam Lala! :)

ubermagog

Fino, baš se radujem jednom raskupusanom ICM Spitfajeru :)
Dodaj malo žica i kablova u motoru ako stigneš, popraviće ukupan utisak naročito jer su dosta šarene (nabavi obavezno japansku knjigu Aero Detail br.27, ima sjajnih slika)

GBU-10


Dada

Fala :)
@Profa Za sediste sam i mislio tako, ali me je zbunilo par restauriranih primeraka...
Sto se tice police, nema potrebe za lajsnom, meni nema ko da skida farbe :P :)
@Airsuba Planiram da dodam zicke po motoru i kokpitu, nadam se da ce sve sesti na svoje mesto bez vecih problema nakon svih tih dorada. :D Knjizicu imam, tek sam se posle setio... Citav komplet Aero Detail-a je odlican, pogotovo za japanske avioncice :D
@GBU-10 Hvala, trudimo se :)
Inace sad se setih, fale mi ,,hauba" i vetrobran za ovu masinu, probacu da kontaktiram Ljudmilu iz ICM-a da mi salju te delove kako znaju :)

Dada

Dioramica ce da saceka jos malo. Posto ce biti dosta velika i detaljna, treba mi dosta vremena da sve to odradim. Ovo mi dodje kao neki quick build u pauzama streberisanja. :D

PELE

Uuu, mnogo lepo ovo! ;D

Jedva cekam farbanje.


Pozz

matilda

ja bi to u neku gardisku , nema nista bez zvezdi pod krilima... kako god shefe,bice to jedan lep fire .

namunji taj motor,vidis da kao da trazi... samo napred.