Contacta Clear - Revell(lepak za transparentne povrsine)

Previous topic - Next topic

sezan


Kao sto ime govori, ovaj Revellov proizvod sluzi za transparentne povrsine!Bezbojan je,u plasticnoj bocici od 20 g i sa ugradjenom cetkicom za nanosenje!Jako je redak(kao voda),totalno bezbojan,skoro bez mirisa i na oko lak za nanosenje! cena:200 rsd
Za lepljenje transparentnih(providnih) povrsina sam do sada koristio Revellov "Contacta liquid SPECIJAL" koji je u biti lepak za razne materijale(drvo,metal,plastika) ,a po savetu nekih kolega i za "staklice"!U principu dobar je ali ima jednu losu osobinu a to je njegova gustina,zbog koje je veoma tezak za rukovanje!Kada se nanese na povrsinu(takodje cetkicom ugradjenom u poklopac) on se razvlaci i tesko se odvaja od iste pa mora da se prave odsecni pokreti kako nebi "trcao" za cetkicom,pri cemu se dogodi da "otkinuta" nit lepka padne pravo preko kokpita(sto mi se desavalo),i onda skidanje (citaj brljanje) stakla,nerviranje i sve ostale propratne vokabularizacije...!!!!
Tako da se nadam da kupovinom ovog lepka nece biti vise negativnih pojava!Hvala na paznji!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Sandman

koliko je jak ovaj lepak?

neshto u rangu drvofixa ili pak mozda jachi spoj stvara?

Humbrolov Clearfix je tezi za nanoshenje i verovatno je priblizniji Contacti specijal koju si naveo u textu iznad, jer stvara "konchaste" tragove ako se nakon nanoshenja pipne chachkalicom pri pokushaju popravke spoja... dok sa druge strane Microscale Crystal Clear je nestho kao drvofix - gust i mlechno bele boje ali postane providan nakon sushenja... stvara gumirani spoj kad se osushi...

ako ova Contacta Clear stvara neprimetan spoj i jachi od ova dva gore konkurenta onda je mozda dobro reshenje za staklene delove...

hajde ako te ne mrzi probaj da uslikash par probnih nanosa na neke vishkove staklica, i javi kako se ponasha sam spoj delova zalepljenih njime....

hvala unapred!
Srdjan

Bojan Ue

Hm, jos jedan interesantan proizvod iz Revelove kuhinje :mjetal Bas me zivo interesuje kakav je u odnosu na Contacta Liquid Specijal, posto sa njim nisam bio zadovoljan pogotovo sto se veoma sporo susi. Cini mi se da sam jednom cekao ceo dan da se osusi ali se to nije dogodilo. ??? Ajde isprobaj pa da vidimo rezultat.  :cheers

oddball

Odvali sa spruova neke komadine i testiraj, uopste ti ne treba maketa za to. kombinuj providne sa neprovidnim, providne sa providnim, i znas i sam vec :)
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

sezan

Evo fotografisao sam 5 min po lepljenju!Ne susi se bas  brzo, ali ne ni sporo kao Specijal!Spoj deluje sasvim cisto i uredno i sve je cvrsci(upravo sam ga probao)!Mislim da cu preci na ovaj!Jako je fin za nanosenje,nista se ne razvlaci!Sutra cu da znam pravu cvrstinu spoja!Nije neka fotka ali to mi je,kao i uvek, slaba tacka!Pozdrav!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Sandman

probaj vecheras (otprilike 24h sushenja) da vidish jel su delovi chvrsto spojeni, pa ako jesu probaj da vidish koliko treba sile da ulozish da ih razdvojish, i da li se spoj onda kida ili se delovi samo odvajaju - tj. da li lepak topi plastiku na neki nachin ili se ponasha kao drvofix samo praveci opnu koja drzi delove....

sezan

Vec sam probao jedan spoj (posto sam ih uradio nekoliko za probu) i sasvim solidno drzi,silu ne mogu da procenim ali za ovo sto nama treba je sasvim dovoljno!Ne topi plastiku!Samo se odvaja!Mislim da vredi!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

oddball

Kupio danas kod gazda Milana, probao i lepi sjajno. Mnogo bolje on prethodnog Revelovog lepka, i meni je bolji i od Hambrolovog. Sporije se suši pa treba malo obratiti pažnju tokom lepljenja, ali za minut-dva lepo uhvati.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

djos & filip

Lepak je sasvim ok, ali ili sam ja neki baksuz ili.....sam jednostavno probao nesto sto ne ide. Evo o cemu je rec.
Zavrsavam JU 52 Airfix kantu koja ima neverovatno naleganje stakla kabine na trup, to jest NEMA GA. Krateri su od po 3mm. Pravio sam se pametan pa uradio mali eksperiment i probao sve rupe da "zagitujem" ovim lepkom. NE RADITE TO, pre svega sto jelepak gumast kada se osusi i ne moze se obradjivati. Druga mnogo bolnija stvar, da li zbog sumanute kolicine nanaete u vise slojeva, staklo je ipak uspelo da se zamuti, svaka mi cast  :headbang

Spoj sam morao da predjem MrSurfacerom, pa tek posle smirglanja poceo je da lici na nesto, videcete uskoro sta sam uradio u gotovim maketama.

Ono sto sam hteo da naglasim je da u nekim ekstremnim primenama i ovaj lepak (njegova isparenja) mogu da zamute staklice.

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......