Shenyang J-6 Somalian Air Force

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

ne izgleda lose :) na kraju bice ok mig-19.sledeci put uzmi neku tamiyu ili nesto slicno tome da se malo odmoris :D


PELE

Pozz

Ne znam dal' smem da pisem ovde, posto je topic stariji od 90 dana...

U svakom slucaju, ovih dana se radi punom parom, bice slika danas!  :)

dragos

E,bas se setih pre neki dan ovog Miga,pa sam se pitao sta li je s njim...Dobro je sto napreduje,cekam fotke.  :caooo

lord sir giga

Pele pa mozes da pises ,pravilo lepo kaze da ako je nesto bitno moze, a ti kao organizator topika imas pravo, posto ti diktiras i radove i sve ostalo.

Kerber

Otkuda to da ne smes da pises na svom topicu o maketi u radu...?
Pravilo vazi za zatvorene topike, gde se sve sto je trebalo da bude receno i uradjeno - desilo i zavrsilo se. Glupo je da neko isceprka temu od pre godinu dana, a autor je lepo zavrsio maketu jos tad, i uradio jos 10 komada potom, a neko mu sad samo kaze :"Ej, super ti je maketa!".
Ili, objasnio je sve sto je ikoga tada zanimalo - bojenje, rad, ostarivanje...a sad ga neko pita, ne procitavsi da sve vec tamo stoji : "E, a kako si ofarbao ili zaprljao maketu?"
To je nepotrebno, jer ako je sve vec receno, cemu ponovo otvaranje. Procitas celi topik, pa nadjes vecinu stvari koje te interesuju. Ako bas ima neka zackoljica, uvek se moze pitati neko, autor, ako bas hoces i na PM, zato i kazemo ovde, procitaj sve pre no sto pitas,em da ne dupliras pitanje, em da ne smaras forum jednim te istim pitanjima....na kraju, pitaj i Forum. Mozda se nesto provuce pa ga nema u savetima i ostalim delovima MK.
ALi, ako za tri meseca niko nista nije imao da pita da mu se razjasni, ili da pohvali neciji rad, nema potrebe ni posle  tog perioda ponovo nacinjati zavrsenu stvar.
Znaci, tvoja je tema, nisi zavrsio rad do kraja, postuj dalje ako imas sta. Kad bude napretka , potkrepi ga fotkama i koju rec dodaj na to, pa idemo dalje. Onda ce i da se komentarise, naravno, niko to ne brani. Ako odustajes od teme, kazi i sam zakljucaj topik i mirna Backa !

oddball

"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

PELE

Evo, evo...  :)

Uh... kakvo zlo od makete! Smirglanje, gitovanje, smirglanje, gitovanje. Naravno, nisam ocekivao nista bolje od ovoga.

Maketa je dosta stojala u kutiji, pre par dana je izvadjena, sa ciljem da od ovog balvana napravim nesto. Sinoc sam naprskao Humbrol 11, dosta razredjenu tako da ni sada nije sasvim suva.

Spojevi su manje-vise ok, ali neki paneli predstavljaju problem. Ali nista sto ne moze da se sredi. Ovako srebrn deluje siromasno, detalji su nikakvi.

Bilo kako bilo, moram da ga zavrsim do Marta, jer sam ovu maketu prijavio na ARC-u, MiG Group Build...  :headbang





UrbanKnight


medico

definitivno lepo izgleda ! .......nego kad ces zakivke da urezes  : :zvizduc pretpostavljam da bi te to dokrajchilo  :hahaha

dragan_mig31

ne izgleda lose.puno bolje nego pre.ali imas ti jos puno posla dok ga zavrsis :)

RILE-NS

Kad smirglas trudi se da ti pokreti budu u vise pravaca ili kruzno da ne bi ostajale ogrebotine na povrsini makete.Uzmi vodene smirgle sa razlicitim finocama i radi postepeno povecavajuci finocu.
Sto se monotonije tice moze da se izbegne ako, gledajuci fotografije, pojedine panele uradis tamnijom ili svetlijom nijansom osnovne boje.U osnovnu boju dodajes jako malo vrlo dobro razredjene crne pa imas tamniji ton.Dodajuci trunku vrlo dobro razredjene bele svetliji ,sivkasti ton.Moze se dodati i trunka vrlo dobro razredjene sjajne zute ili plave boje.
Kolicina boje koja se dodaje nema recepta,radi se od oka.Probas negde van makete pa kad si 100% siguran farbas.Panele zastiti papirnom trakom(ako imas Tamiya jos bolje) i ne prskaj sa velikom kolicinom boje vec samo ovlas.Prskaj u fazama i stani kad budes dosao do onoga sto te zadovoljava.
Samo polako i uzivaj!

Suhoj

E da, slazem se sa Riletom oko te ideje o razlicitim nijansama boje!
To bi moglo da upali.
Inace lepo ovo izgleda s obzirom kakav je krs maketa....
Samo napred, i de stavi mu Ruske il Ceske oznake, nemoj aLJbanske ;D

PELE

@medico : Ma ne bi me dokrajcilo, samo nemam riveter... Pokusacu da ga napravim od zupcanika i neke drske, videcemo.

@RILE-NS : Nijansiracu panele na Trumpeter-ovom MiG-u 19. Sto se tice ogrebotina, pa ja sam pametnjakovic pre smirglao panele smirglom za drvo, "finoce" od 100 do 150...  ::) Sad presao na vodenu.

@Suhoj : Ne verujem da ce biti aLJbanac, jer je maketa katastrofa, kao sto vidis.  ;D


Pozz

medico

Quote from: PELE on 14-02-2010, 23:08:43

@RILE-NS : Nijansiracu panele na Trumpeter-ovom MiG-u 19. Sto se tice ogrebotina, pa ja sam pametnjakovic pre smirglao panele smirglom za drvo, "finoce" od 100 do 150...  ::) Sad presao na vodenu.

hm pa to je pregrubo chak i za KP balvane !
nemoj ici grubljom smirglom izpodd 500 pa onda josh nekoliko gradacija do 1000-2000 koja je za finisiranje , dobri rezultati u krajnjem poliranju plastike postizu se i sa famoznom 'matirung krpom'  to onom sivom finijom moze i pod vodom a radi i na suvo .
prim prev. matirung krpa - naziv odomacen u NS maketarskom kruzoku , u inostranstvu kao Scotch pads (http://www.freemansupply.com/ScotchBriteIndustr.htm) u BG mogu se naci u Merkuru, Uradi sam i sve cesce i u provinciskim bolje opremljenim farbarama  ;)