"NO name diorama"

Previous topic - Next topic

Zokinho

evo da okacih i svoj skoro gotov rad. Tacnije ostalo je jos lakiranje i naprasivanje cele scene...

Dakle ovo je moja PRVA diorama i PRVI nemacki tenk koji sam uradio... Zapravo ovim sam hteo da vidim da li imam imalo talenta za neke ozbiljnije diorame  ;D.. Tokom rada sam vecinom pratio instrukcije gospodina Mrmota i njegovog kutka i hvala mu na tome...
Vise o samoj izradi diorame i makete u topicu "Zavrsene makete".   Ovim sam eto hteo da cujem od vas komentare i savete pred poslednje lakiranje svega, i sta bi trebalo ispraviti ,dodati itd...
;)

Evo slika(izvinite sto jos nisam dobar fotograf, neke slike su sa blicem neke bez..)


























@ eh da i molio bih da ako neko ima ideju kako mi mogao da nazovem dioramu da mi da predlog... posto bas ne znam dovoljno istoriju i detalje borbi ne bih da lupim pa da napisem da je negde u Africi a da taj tenk tamo nikad nije ni krocio itd..


PELE

Ja bih dioramu nazvao "U blatu do guse"... ;D

Super si je odradio, svidja mi se! Sacekaj da ti se jave tenkisti ;D, oni su experti za ovo...


Pozz

kljajajunior

Meni se svidja cak sam poceo da balavim na dioramu podsetila me na TORTU...jedini utisak(mozda gresim) je taj da ako je vec dosao u situaciju da upadne u takvo blato-mozda bi od tezine upao jos dublje(sta li sam ovim hteo da kazem?!?!)

Zokinho

pa dobro pretpostavicemo da blato nije bilo toliko mekano..  :P

Zokinho

eh da i da dodam maketa tenka je " Tiger II Ausf. B" Revell  1/72

Momcha

Za pocetak je ok,e sad obrati paznju.Kad radis neko vozilo ili bilo koju maketu,prvo prouci malo neke stvari vezane za nju.
Sirceni,koje si napravio kao otpale,ne mogu nikako da budu u ovako jednom komadu.Gusenicu si na kupoli stavio pogresno
ali se nadam da je nisi zalepio tako da ces lako da je okrenes.Nisam siguran zbog nacina fotografisanja ali ti je nemacka cokoladna braon
totalno promasena.Ima tu jos detalja na koje moze da se obrato paznja ali kao sto rece ovo ti je prvi rad tako da ces vremenom
da postanes sve bolji i bolji ;D
:cheers

razoxx

bice bolje

malo si se opustio sa nanosenjem svega i svacega ali dobro

::)

Zokinho

hmm da vidis vezano za Sircene nisam ni razmisljao da nemoze ceo :doh   , sto se tice gusenica na kupoli lepio sam ih kako je na sastavnici, isto i za tu boju po sastavnici revelovoj , to je boja #83...  i meni je bila malo cudna al sta sad? sa kojom bojom to da prefarbam? :o

3EMYH

Mislim da je 83 nesto kao rdja. Ako hoces Nemacku Schokoladenbraun koju su koristili za kamuflazu, Revell nema bas tu boju. Mislim da je nabliza mozda 81.

Bartsimpson

Nije lose uradjeno.Evo par photosa tenka koga si uradio na diorami,inace slikan u Madjarskoj u februaru 1945




Zokinho

Quote from: 3EMYH on 28-09-2009, 23:13:53
Mislim da je 83 nesto kao rdja. Ako hoces Nemacku Schokoladenbraun koju su koristili za kamuflazu, Revell nema bas tu boju. Mislim da je nabliza mozda 81.

jel to nesto kao ova boja?

bokaso 1

Pozdrav kolega i svak ti cast na prvencu.... Lepo je odradjeno.... Ako ne zameris ja bih dodao i malo vode u to blato, neku baricu.... Mozda i neko drvce ili nesto od opreme.... A sto se tice oklopa sa strane ili ti Sircena , kolega ti htede reci da su se oklopi stavljali iz delova a ne u komadu. Zato kad bi odpao, padao bi iz delova... Te ploce su se menjale kad bi bile ostecene, i neretko falile dok je ne nameste.....
Jos jednom cestitke.... :cheers

Zokinho

u delu zavrsene makete sam stavio gotovu dioramu pa mozes tamo videti :)