Stug III B

Previous topic - Next topic

tripko

Stug III B od trumpertera 1/72 po meni jedan od najlepsih stugova zbog
oklopa koji ima oblik kornjacinog oklopa. Na njemu cu isprodati zimsku shemu sa
hair spray_om tehnikom.
Gusenice su se veoma lako oblikovale samo sam
stavio parce sprua ismedju gornjih tockova i ostavio par dana,
a one su zadzale oblik koji videte na slikama.
Razmisljam dal da dodam zadnju ogradicu ili ne i mozda neku gredu sa strane
ali videcemo.



Warhawk

Svidja mi se ovo s gusenicama.

Većina ljudi zaboravi da ih "oklembesi"  ;D
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Messerschmitt

О феноменално си му урадио гусенице,можеш ли мало више да опишеш поступак?

ubermagog

Lepo im izgleda taj Stug, fino deluju gusenice kako vise - kako mi izgleda ne leže baš na zubima pogonskog, hoćeš li da malo prilepiš da ne bi spadale?
Koliko sam čitao vinilke kod malog Trumpetera mogu da se uspešno lepe...
Verovatno bi ovaj 'novi' gel power superlepak prihvatio, meni jeste grozne italerijeve  :)

Momcha

Kao sto Suba rece nisu ti legle gusenice na pogonske tockove.Ubaci zubce unutra.
Pazi sa ovim super gelom jer npr,Italeri gumene gusenice ne lepi u opste lepo.
Da ne kazem katastrofalno.

Trutek

Za sad izgleda odlicno...mada su mi gusjenice malo previse objesene za moj ukus...malo bi smanjio intenzitet "objesenosti" jer pri tome bi mu se moglo dogoditi da preskoci koji zubac...samo to...ostalo odlicno...

tripko

Gusenice moraju biti oklebe zato sto sudosta dugacke i jedino ovako pasuju knap kako treba.
Ovo sto neleze je zato sto gusenice nisu ni namestene u svoj polozaj sad sam to uradio i stoje kako traba.
I da koristio sam gel power super lepak ona nova tuba loctite crne boje i lepak je extra.
Postupak je jednostavan samo sam gurnuo parce sprua izmedju gornjih tockova i dobio ovakve oklembesene
gusenice.

medico

lepo napreduje , bas me zanima kako ce izgledati ta zimska kamuflaza ! Inace konacno si batalio onu uzasnu belu pozadinu za fotkanje maketa , ovako je daleko prijatnje za gledanje !  :super

tripko

medico ja nisam ni imao belu pozadinu mozda si mislio na plavu.
Bice interesatno zimska shema po ovim vrucinama.

tripko

Evo napretka,  trenutno ceka me sloj future_a pa dekali pa hair spray i preko toga zimska shema.
Tehnika farbanja je "color modulation", koji je trenutni trend u farbanju maketa.


 

toliko za sada.

Sandman

Uzivo je josh vidljiviji taj "colour modulation" - na slikama se drugachije ofarbani paneli pomalo presijavaju zbog uglova pod kojima su postavljene oklopne ploche, pa sam efekat ove tehnike ne dolazi najbolje do izrazaja...

Tripko, kod hairspray tehnike ostavi naprskani lak za kosu nek odstoji dan-dva, pa onda predji slojem akrilne bele (koju cesh skidati kroz nekih pola sata) - ako lak za kosu suvishe dugo stoji, malo se teze posle skida boja naneta preko njega... mada i posle mesec i po dana topla voda uspeva da ga skine... uverio se danas...  :-\

Inache, sa MM akrilima hairspray tehnika radi jako dobro.. ne znam kako se ponashaju ostali akrili....

Trutek

Nemoras nuzno raditi sa akrilima, ja sam svog tigera radio isto hairsprey tehnikom i koristio sam enamel bijelu, jer kad je negdje nacne, a nacet ce je (barem je tako bilo u mom slucaju), skida je samo tako...

Sandman

nisam probao sa enamel bojama preko laka za kosu, ali kapiram da se akrili koriste upravo zato shto su podlozni reakciji sa vodom, pa voda prolazi do sloja laka za kosu i skidajuci njega zapravo skida i boju iznad...

kako bilo, vredi isprobati i sa enamelima....eksperimentisanja nikad dosta... ;)

Dragan

lijepo to ide  ali mislim da ovo nije baš c.m. tehnika ..naime  c.m. bi trebao bit izražavanje dubine ,,tj gore di pada svijetlo svijetlije a dolje di je tamnije  i sjena tamnije . ovo mi više djeluje ko panelizacija na  metalnim avionima ...ipak to je samo moje mišljenje

tripko

Panzerfaust ovo je 72ka, dosta tesko je uraditi na jako malim povrsinama panela ili ti oklopa.
A i nisam hteo da preteram sa tim prelazima iz svetlo u tamno mada su prisutni najvise zbog razmere
jel je stug jako mali a na kraju kad predje zimska sema opet nista nece se toliko primecivati.