Звезда 1/72 Лавочкин Ла-5ФН "В бой"

Previous topic - Next topic

oddball

Још један пројекат авиона који је у једној од књига назван као "Непријатно изненађење за Луфтвафе". О макети се доста причало тако да нећу тупети о томе и понављати причу. Елем, авионче је рађено ИК (Из Кутије ;D) са декалима у комбинацији Пропагтим + они што су радили за Токоовог Штурмовика + неки за руски оклоп. Е, да! Кајшеве за везивање сам радио на моју стандардну фору од целофана са кутија за цигаре + што сам додао копче од жица са рачунарског напајања. Јединица је фиктивна, међутим ова шема фарбања је постојала. Рађен Хамборловим бојама + ММ полусјајни лак.




Ево тих копчи, отприлике су нешто мање од 2мм.





И, наравно, пар фоткица са жениним "Ксения" Лавочкином ;)




Хоуп ју лајк ит.
Поз!
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!


sezan

"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

PELE

Prelepo!  :o

Mozes li reci koje su Humbrol boje u pitanju?

Hvala.

djos & filip

Bas lepo odradjen, precizno, kao da nije rus  ;)

Prvi put da mi se svidja sto je avion cist ali tako je pedantno ofarban da je bas po mom ukusu, sve je leglo kako treba. Jedino sto mi bode oci je kako je kabina legla, kao da ima ostataka lepka ili plastike pogotovo na desnoj strani.  Jasno mi je da na ovom uvecanju ovo mora da se vidi....ali....tek da zvocam.

Pojasevi su STRAVA, bas deluju realno, od cega si ih pravio?

Svaka cast za oba Lavockina  :bravo

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Dada

Pedja nista to ne valja. Stvarno mi nije jasno sta izvodis sa tim avioncicia?! Mislim stvarno... Pa gde su tu krstovi?!
Zez afkors, fino izgleda mali. Pogledaj to naleganje kabine kada stignes, standardica tvoj rad. Kada ce neki sturmovik na red da stigne?
@Djos
QuoteКајшеве за везивање сам радио на моју стандардну фору од целофана са кутија за цигаре + што сам додао копче од жица са рачунарског напајања.

oddball

@ PELE: Hu 33 (Black matt), HU53 (Gunmetal metallic), HU60 (Scarlet matt), HU65 (Aircraft Blue matt) и HU155 (Olive Drab matt) + Model Master 4852 (acryl Green Zinc Chromate) i MM4676 (acryl Jet 1/2 metallic).

@ papa_bear: Биће и једно и друго. Планирам да пазарим један Емил и да га офарбам у маскирну шему коју је Aranza скоро завршио. То је од крстова за сад што бих евентуално радио. А за Штурмовике не питај, код куће у кутијама уредно чека још 4 комада, од тога један у 48ици + један који чека финално фарбање. А биће и премијера једног интересантнијег и ређе виђеног у макетарским круговима ;)

@ djos & filip: papa_bear ме је већ цитирао па да не понављам :)

Хвала свима, драго ми је да вам се свиђа.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

JUNKERS


matilda

of kors vi lajk it, ic veri najs plejns. Meni su se vazda svidjaali ti lavockini,toliko su rudimentalni i tako sklepani a opet mocni. lepo si ti ovo uradio,svidja mi se zvezda na spineru. svaka cast i cestitam.  :pilot