Zvezda MiG-31 1/72

Previous topic - Next topic

batana



Kit na granama ima ukupno 110 delova od svetlo sive plastike, kao i 4. providna dela., sa odlicnom przirnoscu. Na samim granama ima vrlo malo flash-a. Polovine trupa su napravljene kao gornja i donja polovina. Nos aviona je napravljen takodje iz dva dela u koji se dodaje kokpita, koji je predstavlja jedinu manu makete sto se tice detalja. Prednja i zadnja kabina i  instrumenat konzole dolaze na dekalima, dok za pilotovu poziciju ne postoji nikakav detalj sa bocnim stranica, a kod kopilota su uradjeni ali dosta siromasno. Zato sam se i odlucio za Begemont dekale za Mig-31 koji su uradjeni kvalitetno za obe kabine.

Stajni trap je lepo detaljisan. Vazdusne kocnice su odvojene i imaju dva polozaaj, otvoreno ili zatvoreno, a isto to vazi i za usisnike vazduha. Od podvesnih svari, kit dolazi sa dva dopunska rezervoara, 2 rakete RD-40TD, i 4 AA-9 Alamo.

U sastavnici su date dve seme farbanja. Demo 374 sa Le Burge 1991 godine, sa plavo-sivom semom, i klasican sivi 31. Velicina same makete je 29 cm.

Jedina mana je da ukoliko pravite zatvoren kokpit, same staklene povrsine su male, pa se nece puno toga videti unutra.

Za sve Rusofile, odlicna maketa...

Sneni

Mala ispravka, nije AA-9 Alamo nego Amos ;)

Inače, imao sam priliku da radim maketu. Treba obratiti pažnju na to da maketa predstavlja rani model aviona, pa ako se rade kasnije verzije treba malo prepravki. Polovine prednjeg dijela trupa se loše uklapaju :cry kao i izduvnici... Ako se radi prizemljen avion, treba usisnike i vazdušne kočnice ostaviti u otvorenom položaju. Paneli su preduboki, pa treba pripaziti da se ne pretjera s washom... Sastavnica ne pominje da treba postaviti top ??? Inače je jako dobra maketa, konturno prilično tačna.

Sad se sjetih, imao sam i topic na projektima u radu  ;D :
http://maketarskikutak.com/index.php/topic,5443.0.html :pilot :pilot :pilot
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka