G-4 Yumo (White Seagull #23005)

Previous topic - Next topic

ikarus214

E pa ljudi,nakon toliko moga cekanja da konacno krenem da se bavim maketarstvom(nabavim maketu,pa inicijalna kupovina materijala i svega...malko koshta...),konacno sam in the bussines  ;D
Radim na prvom modelu,kako naslov kaze,Galeba belog,da malo osvetlim ove kisne dane depresivne.
Model proizvodi(o) YuMo,G-4.Maketa svima dobro poznata pa niti cu razglabati,a niti sam kompetentan(jer mi je ovo zvanicna prva maketa)>
Ovo su fotografije mojih prvih koraka.Iako je 1/72 resio sam se da unesem neke izmene i malo oplemenim maketu.Prvenstveno kokpit.Nisam se zadovoljavao samo ofarbanim pojasevima pa sam pristupio licnoj tehnici  0:) proizvodnje istih.
Naime,isekao sam izolaciju od debljih zica za elektroinstalacije,i isekao tanke niti koje sam na jedvite jade lepio na sediste (prvo ofarbao sediste pa izgrebao "temelje" za lepljenje pa nalepio trake).
Sada to mozda izgleda smesno ali kako sam zamislio,trebalo bi da bude odlicno.Za sada je sve to jako grubo,ali ce tu raditi i cetkice i jos materijala i dorada i preciznog ucrtavanja.Zatim cu sedista da washujem kako bi pojasevi dobili patinu od upotrebe itd...Planiram jos gomilu izmena u kabini kako bi bila sto verodostojnija.
Verovatno vam je sada cudno sto ima metalik delova na sedistu,ali originalna fotografija sedista iz kokpita otkriva te detalje.Kazem,sada je mozda sediste smesno,ali bice ja se nadam,kako sam zamislio,jako dobro!
Obojih i tockove,pa slikah,onako,cisto da ne bude samo jedna slika.Ima tu jos dorada da se radi i boji,ali eto,da zapocnem temu,pa me pratite i kritikujte  ::)
Veliki pozdrav svima  :caooo







dragan_mig31

uf bre ovi pajsevi su previse debeli.evo ti jedan savet.uzmi ambalazu od bilo koje pakovanje vitamina C(one aluminijumeske) i iseci male trake sa strane.tako mozes da uradis jako lepe i tanke pojase koje izgledaju ok u 72.ovo je predebelo :) stajni trap si ofarbao super :) samo ga malo isprljaj sa neki wash i bice jos bolje :) jedva cekam da vidim napredak...

ikarus214

Pa ja i rekoh da ce za sada delovati predebeli  ::)
Ali imam plan kako da se to stese sve...to mi je i bio plan u startu,da budu ovakvi pa da ih doradim kasnije...imam neku zamisao,ne pitaj me  ;D
Ali mislim da ce biti na kraju ok.Ovako jesu predebeli,ali napomenuh,ovo je tek pocetak "sirovina".Verujte u potencijale novih maketara  0:).A za savet hvala,moram da probam i to!
Tockovi ce biti i bolji moram da ih dofarbavam malo,nije to kako zamisljam...Potrudicu se...sada se smorgla ovo belo "blato" sa usisnika...Idemo dalje...  :caooo

ikarus214

E pa kolege,ovako stoje stvari.Galeb je stigao do dela kada treba da se farba  :)
Sem tog farbanja ima tu jos koji problem,pa se javljam da pomazete.Aparat nije u mom posedu trenutno,pa cu slike da posaljem ovih dana.Dakle ovako:
Svi ste upoznati sa ovim modelom YuMo.Moja dilema je vezana za canopy.Da li da ga stavim nakon farbanja(spricanja celog aviona bojom) ili da ga prikacim,gitujem,pa zastitim i onda farbam???
Dalje,kazu mi da nikako ne maskiram canopy i da ga sprejem spricam jer obavezno predje???Sta tu da uradim?Da izvucem kasnije konture belom bojom???
Jos jedna dilema je vezana za pitocev.NAime,iz nekog cudnog razloga,Stakleni vrh ovog galeba je toliko sugav da reci nemam.Morao sam toliko da ga smirglam i doterujem da reci nemam..Imao je oblik mutiranog kokosijeg jajeta..Ta forma...E sada,kada je sve konacno leglo,dosao sam do toga(ne znam ni ja sam zasto),da odsecem standardnu pitocev jer je hvatala ugao na gore(podizala je lampa sa spica),te da sam izradim jednu od metala.pa pitam vas koji je najbolji predmet za pitocev za Galeba(spenadla,igla sprica etc??)I cime da busim sada nos,posto kapiram da od zagrevanja igle nema nista???.Dakle u ovom slucaju???Pozdrav  :caooo

ubermagog

- sredi kabinu,
- postavi i zalepi poklopac (uštimaj prvo sve na suvo, poklopac fiksiraj i ako treba zagituj),
- maskiraj nekom lepljivom trakom koja nije jaka,
- prešpricaj prvo sve sa bojom unutrašnjosti (zelenom),
- prajmuj prskanjem ceo avion svetlo sivom da ubije tu zelenu spolja i da se sve ujednači,
- sad belom farbaj ceo avion (osim donje površine koja je plava,
- na dalje standradno lakiranje, dekali, lakiranje

kad budeš skinuo maske sa poklopca dbijaš lepo spolja belo a unutra zeleno, kao na pravom avionu!

Pito-cev napravi od igle sa inekcija, u deblju uguraj tanju insulinsku, proveri samo dimenzije tj. debljine...