Yak 3, drvenjara 1/48

Previous topic - Next topic

Aranza

Živili,

...evo za promjenu odlučio sam se da pokušam uraditi Yak-a bez maske. Nikakvi dodaci, sve dodano  uradio sam sam, kao blokada na palici, kablove od antene, pojaseve....Hvala svima na pomoći u referencama.






Sandman

lepo izgledaju drveni delovi na krilima.. jel moze koja zoom fotka tog detalja da se bolje vidi textura drveta?

kako si radio texturu drveta - slikarskim bojama preko ove svetlije podloge ili neka druga tehnika?  ::)

Aranza

Quote from: Sandman on 17-10-2009, 18:56:39
lepo izgledaju drveni delovi na krilima.. jel moze koja zoom fotka tog detalja da se bolje vidi textura drveta?

kako si radio texturu drveta - slikarskim bojama preko ove svetlije podloge ili neka druga tehnika?  ::)

..hvala lipa.
Bit će slike ali moram čekati dnevno svijetlo, bolje se vidi. Tekstura ne smije biti prejaka jer je to (..bi trebala biti..) šper ploča. Radio sam tako da sam prvo nanio boju drva, prelakirao semiglossom (upravo zbog intervencije uljima) i onda se poigrao sa umber uljanom tankim 01 kistom te linije razvlačio sa širokim vrlo mekim plosnatim pinelom, samo malo navlaženim u uljni razrijeđivač. Nakon toga stavljena su dva filtera od iste wood boje posvijetljene za 2 nijanse.

dragan_mig31

pa kad si pre uspeo ovo da uradis :)

modellius

Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

BigBadWolf

Odlicno. Jel moze malo o pojasevima, kako, zasto, od cega... ?


Aranza

Quote from: BigBadWolf on 18-10-2009, 09:24:01
Odlicno. Jel moze malo o pojasevima, kako, zasto, od cega... ?

..hvala na javljanju. ;)
Pojaseve sam uradio tako da sam tamia traku zalijepio na papir od cigareta (da ih mogu savijati po želji), koji je sa jedne strane aluminij a sa druge običan. Lijepio sam na običnu stranu, bolje se zalijepi. Izrezao skalpelom, dodao kopće i okvire od aluminija od svijeće, obojao, izbušio par rupica i lakirao. Na kraju samo lagani wet. Ništa posebno.

airbamby

Uh odlican...
Svaka cast  :pilot
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

BigBadWolf

Quote from: Aranza on 18-10-2009, 12:03:09


..hvala na javljanju. ;)

Ma nema na cemu, nego:

Quote from: Aranza on 18-10-2009, 12:03:09okvire od aluminija od svijeće
???

Quote from: Aranza on 18-10-2009, 12:03:09
lagani wet

??? ???

Ajd kad budes radio sledece, napravi neki foto tutorijal, ako te ne mrzi mnogo  :cheers

Dada

Ivice, mnogo dobro izgleda drvenjak, svidja mi se jako ta ideja ostavljanja aviona u nedovrsenom obliku. Mogao bi da bude deo dirame, jedan trenutak u proizvodnji ili tako nesto :) Samo napred, odlicno ti ide.
Vuce, u pitanju su verovatno one male bele svece u aluminijumskim soljicama. wet=wash :)

Kerber

Lepse bi bilo da su fotke malo vece...da se jasnije vidi "drvo"., al' da ne zakeram bezveze - odlican rad !
To je to. Vise mi se dopada nego onaj Nemac sto je radio.

BigBadWolf

Quote from: papa_bear on 18-10-2009, 14:52:14

Vuce, u pitanju su verovatno one male bele svece u aluminijumskim soljicama. wet=wash :)

I meni to palo na pamet, Medo, ali reko da ne lupam. A wet=wash? To nisam znao...   :-[

dusko

Ivice zaista ovo super radis hvala na savetu za izradu pojaseva. ;)