1:35 T-55A trumpeter

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

ovo mi je danas stiglo sa luckymodela.malo su mi zdosadili jetovi u 72 pa resio sam da uradim i jedan oklop.



kad sam otvorio kutiju ovo je bilo unutra



nisam uopste upucen u ove makete oklopa ali ovako mi izgleda lepo.ima cak i 12.7 mitraljez.jedino sto me brine je to sto su gusenice gumene i neznam kako se to farba :S :D

P.S. radim ovaj :)



divvac

lepo,lepo....samo napred....
nego molim te reci mi da li ces da ga uradis sa sve ovim natpisima? :D
to sam primetio u svim ratovima tenkisti su voleli da nesta dopisu i nacrtaju-najbolji primer su tenkovi pristinskog korpusa za vreme odbrane KiM 1999.
nego molim te reci mi sta sve tacno pise na ovom tenku?  ;)
moja Prva turska

dragos

I kod Tamiye su gusenice od vinila.To se deca igrala kredom,pa su isarala tenk.Ja mislim da su Makedonci rashodovali T-55 nakon dobijanja donacije u vidu acetilenskih boca.  :jok

dragan_mig31

napred pise ЦЕНТАР a iznad neki brojevi ali nomogu da provalim skroz...

ubermagog

To što je u kutiji odgovara za T-54 i sve kineske kopije istog, dakle bez prepravki nema da se uradi T-55  :zvizduc

- Glavni problem je u poklopcu motora koji odgovara T-54, a ne za T-55!

- Drugi problem je u varijantama otvora za komandira i nišandžiju! Ne mogu sve verzije T-55 da se urade i mora da se dobro provere fotografije tenka koji se radi.

- Treći problem su veoma loše gusenice (tanke i lošeg profila) za koje su se srećom nedavno ponovo pojavile alternative kod par kineskih proizvođača, pa i kod samog Trumpetera http://www.trumpeter-china.com/war513/products/en_message.asp?id=787

- Četvrti problem je što je trup predebeo pa ceo T-55 'sedi' nekako visoko. To je zbog toga što su predvideli da se unutra ubaci motor pa da se daljinski vozi. Vizuelno se može stvar korigovati tako što se točkovi ne zalepe u predviđeni položaj već se iseku graničnici na svakom točku i pa se trup fiksira niže i bliže zemlji.

Što se mene tiče i pored ovih primedbi kada se maketa uradi ona izgleda veoma pristojno i veoma liči na T-55 (meni i bolje od ESCI/Italeri makete).
Dragane od tebe zavisi koliko hoćeš da ti tenk bude tačan, ove moje opservacije se relativno lako srede uz malo samogradnje na poklopcu motora i uz kupovinu novih gusenica!