1/48 Hasegawa FW190A-3

Previous topic - Next topic

misa

Evo još jednog projekta, hasegawa FW190A-3 kit JT90 (pretposlednji kalup). Navodno su u poslednjem kalupu rešili uklapanje nosa, ali to su tvrdili i za ovaj... Elem plastika je supertvrda, što znači da kad šmirglate prvo ide git pa onda plastika, a ne obrnuto kao kod short run maketa. Ima sink markova, ali se lako popunjavaju. Ejector pinovi se uglavnom lako popunjavaju, osim u kutiji stajnog trapa gde ima 2 koja je skoro nemoguće rešiti. U odnosu na Eduarda nema riveta, nema eceraja, otvorenih panela, rasklop je jednostavniji osim donjeg korena krila (koji je bolna tačka svih kvalitetnijih fw maketa krupnijih od 1/72). Staklići su besprekorni, dekali su požuteli. Od delova se dobija sve za regularne A3 i A4.

Progres do sada:




Malo dorada, pošto ne mogu da farbam uvek zbog bebe.


Pozdrav,
Miša :)

Aranza

Samo naprijed. Detalj na trapu je perfektan. Decale stavite na sunce (kod prozora) par sati i pobijelit će.

misa

Bili su 2 nedelje na suncu, alii dalje bela nije bela nego neka "doped linen".

Pozdrav,
Miša :)

misa

Evo malo progresa za praznike.




Pozdrav,
Miša :)

modellius

moram da priznam da ovo jako lepo izgleda, bravo! :super
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Kerber

To !  ;)
Dovde je super. Nema sta da fali.
Ako radis verziju sa "Squadron signal"-om, bice ih 2 na forumu, uskoro....hehehehe. Jedino sto je ovo cudo povece u razmeri.
Lep efekat preshadinga, a i lepo izasle fleke, mada mozda malo preeksponirane, bar mi tako sad izgledaju. Kad dodju dekali i filteri, verovatno ce se izgubiti taj efekat.
Samo napred ! Ima posla, al' si blizu.

misa

Da, radim verziju sa "Squadron signal"-om hahahah, kao sa tamiya 1/72 kutije. Nekako mi je to simbol fw 190. Preshading je rađen odozdo, a odozgo je morao da padne i postshading, pošto su 75 i 74 suviše tamne. Fleke jesu malo jače, ali sam kod prethodnog mottlinga radio suptilno, pa se na kraju skoro ništa nije videlo. Čini mi se da su 74 fleke dodate naknadno na ovom avionu, pošto je tom bojom prefarban zastareli bočni krst sa crnim elementima i zamenjen belim.

Jedva čekam da vidim tvog FW, mada mi nešto govori da je u 1/72...

Pozdrav,
Miša :)

dusko

Odlican rad nivo detalja me odusevljava a narocito nacin kako je ofarban.

Kerber

Dokle si stigao? Ja na mome "Squadronu" i decale postavio...?  8)
I prihvatio sam sugestiju da i sam pojacam fleke...jbg, lepse deluje stvarno...ma, ko sljivi kriticare....hahahaha. :naughty
Napred Miso !

milten

Ja necu mnogo da komentarisem, posto sam maketu video uzivo, i sve pohale autoru preneo usmeno na licu mesta.  :mjetal
Ono sto mi se posebno svidja je fora sa zicom na stajnom trapu.
Uz relativno malo truda interesantan detalj! Bravo ...
:super
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

misa

Hvala na pohvalama!
Maketa još čeka lak, pošto ja čekam slobodno vreme. Ovako raduckam po malo, zezao sam se sa sitnim delovima. Na primer, sredio sam poklopce stajnog trapa, pošto je to Hasegawa odradila katastrofalno.
Evo kako izgleda kad se sastavi prema uputsvu (Maketa Steffena Arndta):


A ovo treba da se uradi (maketa Scotta Millera):



Usput sam uspeo i da izgubim MG FF cevku... Moraću Miltenovića da očerupam za jedan hehehe.

Pozdrav,
Miša :)

Kerber

U stvarnosti nije onoliki zazor i preklop kao na prvoj slici...Sve fotke koje sam vidjao su drugacije, druga maketa je bolja u tom delu. Tu se, istina, preklapao gornji deo sa donjim, sirim, ali skoro neprimetno, teleskopski, pa na vecini fotki deluje kao da je iz jednog komada, kao uostalom, na svim maketama , bar u '72...Ne znam kako se vidi u '48, al' pazi na taj detalj, da ga ne preteras.
Kod ovih malih ('72) FW-a, ima drugi problem - predugi su poklopci u gornjem delu, pasuju samo ako im "otfikaris" jedno 2mm od vrha...Bar kod Revella. I kod Tamiye mi se nesto cini da ce biti "Hasan seckati"...al' nista tesko i nemoguce. Hasegawu jos nisam dotle doterao... :-\

misa

Ma Steffenovu sliku sam stavio zato što se vidi kako izgleda kada se sastavi.

Mali update: počeo sam sa dekalima, i posle jedno petnaestak uspešno postavljenih, raspali su mi se oni najveći crni delovi od squadron signal ptice... Nisam primetio da mi se ohladila voda, ubacio dekale unutra i...

Nastavak kada pronađem 1/48 dekale.

Pozdrav,
Miša :)

Kerber

E, jbg.... :headbang

Za utehu, ako moze, probaj da ih sam ofarbas, sem ako nije glava ptice u pitanju. Ono ostalo, veliko polje preko izduvne ploce, se da lako ofarbati i posle belim trakicama decala oivicis...ja sam tako neke svoje "Focke" radio...Sad, ne znam sta da ti kazem. Zao mi je , a ako neko ima taj visak decala u '48, mogao bi da donira za lep projekat.

misa