ICM Su-27

Previous topic - Next topic

drakii

Nije mi josh dopao shaka, ali ga videh uzivo na brzaka, a bre maketa mora da se odsljaka, nisu sve Tamijanstvene, ne treba da se plashi chovek rada, ali josh malo troda i super maketa, sve, ama bash sve moze da se doradi, samo chovek ne treba da ochajava, niti da gubi nadu, nema nada i maketa strada, a da vam ne pominjem pochinjanje bavljenja maketarstvom pochetkom shezdesetih godina, a tek kakvocha tadashnjih maketa......, sada je banja, glavu gore i plastik mora da se ore, a zna li neko shta bi sa Trumpeterovom najavom njihovog Su 27 u 1:72 ? Pozdrav i dopada

Nidza79

Hihi  :D imam i ja ovu grozotu kuci i zaista je ohrabrujuce videti da to na kraju moze da izgleda koliko toliko normalno. Vidim vetrobransko staklo ali cenim da je ovo kako si ga namestio jos i odlicno kako je moglo da bude... u principu sve je korektno, kako mi se cini, sem raketa koje su uprosceno ofarbane.

Inace ja ti verujem da je ovo bio tezak uzas. Radio sam njihov MiG29 9.13 i susreo sam se sa istim problemima kao sto ti navodis. Opet posle su se pojavljivali ljudi na ovom forumu koji se nisu puno skandalizovali uklapanjem delova.

Moze li malo saveta oko sklapanja?

Da li je preporucljivo "parcijalno" lepiti polovine trupa kako bi na kraju sve leglo na mesto?
Kakvo je uklapanje usisnika?
Moze li kokpit da se zatvori bez "promaje"?
Kako tockovi lezu u za njih predvidjena mesta?

Miroslav

Nidzo, opet moram da ponovim da mi je neverovatno zao sto nisam fotografisao samo sklapanje, gitovanje i smirglanje makete, pa bi video koliko je tu "promaje" zvizdalo na sve strane, a ne samo na vetrobransko staklo koje sam ostavio za kraj, a i farba je ponestala, pa je ostalo tako kako jeste, jer nisam hteo da gitujem vise. Kokpit tesko moze da se zatvori bez promaje, citaj - nikako. Bocni tockovi lezu odlicno za razliku od prednjeg, cija zadnja poluga mora dobro da se skrati smirglanjem. Uklapanje usisnika je dobro, ali uz pomoc gita  :D. Mnogo toga mi nije bilo jasno kada sam radio ovu maketu: visoka cena, tvrdnje po Internetu da je najtacniji Flanker do sada u 1:72, ocajna sastavnica, odsustvo dekala i detalja za kokpit, i da ti ne pricam dalje. Sto se tice boja raketa, u sastavnici kazu da treba da budu cele u beloj boji. Na Internetu sam video vise varijanti, pa izmedju ostalog i iskljucivo bele, tako da nisam hteo dda ista kombinujem, jer sam polako na kraju poceo da ludim od svega. I pored toga, maketa mi je predstavljla izazov i zadovoljstvo. Zna li uopste neko gde ima jos da ise ona kupi? Nema vise u M-Hobby. A sto se tice 1. pitanja, nemas potrebe da parcijalno lepis polovine trupa, nece leci u svakom slucaju. Opet moram da se ogradim od ovoga sto kazem, takav je problem bio sa mojm maketom. Mozda ljudi iz ICM-a imaju i skartove. Ko zna?

Nidza79

Za Italerijev Su27 se govorkalo da ima malo poremecenu geometriju stakla kabine, mada kad bih gledao tu maketu ja ne bih primecivao nista preozbiljno. Sama cinjenica da delovi kabine ICM ove makete ne mogu da cine funkcionalnu celinu je svakako ni u kom pogledu ne stavljaju iznad Italerija.

Zaboravih te pitati koju si boju koristio za unutrasnjost kucista stajnog trapa i vazdusne kocnice?

Miroslav

To si u pravu. Farbao sam je u Gunmetal.