War elephants - ili mozda "ruzicasti slonovi"?

Previous topic - Next topic

Sijamski_Mrmot

Evo, kazu da valja na Bozic zapoceti sa radom :)

Zvezda war elephants, trenutno samo prajmerovani i test fit, sad cu lagano da prostrem opremu i nocas cu da se zabavljam, slikice napretka saljem cim bude nesto, u najgorem slucaju u ponedeljak slikam digitalcem kvalitetnije :)  btw, figure nisu na slonovima jer ih zaboravih kuci na ramu...



Sandman

heej..bash su simpa  :D ...koja je ovo razmera? 35 ili 72?

Sijamski_Mrmot

72 naravno, mada pomalo neuobicajeno za mene  ;D

zene su cudo, zar ne, Irena kupila set Greek infantry a ja ove slonove pa cemo da pravimo malu vinjeticu napad slonova na pesadiju  ;D ne uklapaju se bas nesto posebno dobro pa cu sad da se mucim sa smirglom i gitom, ali mislim da ce moci nesto pristojno da se napravi, naravno ako sakupim yivce da farbam "posadu" u tako maloj razmeri :) irena je vec zavrsila 4-5 grka ali je treba naterati da okaci slike...stidljiva je... mozda u ponedeljak zajedno sa slonovima  ;D ;D

Inace kupih joj i prvu confrontation figuru, prelepog alahanskog viteza na konju :) ali tesko da ce to skoro da pocne... prvo da zavrsi jos 40-tak grka  ;)

milanco

Slonovi su super videio sam recenziju na onom sajti sa vojnicima u 72ci jedve cekam kraj. :) :)

Lako tebi da radis celu noc kad radis, mi sto ne radim spavamo ;D ;D >:D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Sijamski_Mrmot

Pa da je super set bas i nije... zaboravise da napomenu da su i slonovi radjeni od one iste vinyl plastike koja je uzasto teska za smirglanje/skidanje liva, "peruta" se na najmanji dodir smirgle... evo dva sata pokusavam od jednog slona da napravim da lici na nesto... tesko da ce da bude nocas farbanja...

Sijamski_Mrmot

Nesto sam nabudzio, kako tako... revell contacta jedva lepi ovo a super lepak nisam poneo sa sobom... dva puta mi je otpadao toranj sa oklopnog slona ali se sve nekako vrati na mesto... btw i pored prilicnog ribanja kuci sa fairy deterdzentom prajmer i dalje cesto otpada  >:(

prvi "molerski radovi" na slonovima



3 sata je... mislim da cu jos malo da molerisem pa da ostavim za veceras ostatak...  ::)

meloras

Primer nazalost najcesce otpada sa tih vinilaca.Ja sam sizeo sa svojim rujama u kaputima >:(
Nemoj da koristis revellov lepak za njih.Ako bas moras da cvrsto skrpis probaj sa malo super lepka posutog soda bi karbonom.Ili da jednostavno zagitujes.Cini mi se da je git najbolja opcija jer je moje vinilce hvatao za minut i drzi ih jos uvek bez premca dok je svaki drugi lepak propadao i susio se...
Uostalom sve to znas bolje od mene ;D

Mixon

He he he, ja sam moj komplet poceo da radim pre godinu dana i ostavio, da se neko drugi pomuci dobro, pa da detaljno opise kako je odradio!  >:D
Ti si na pravom putu! Smo napred, imas moju moralnu podrsku!!!    :D :D :D

Sijamski_Mrmot

Quote from: airsuba on 07-01-2007, 14:46:11
Plastika od koje se liju (ili su se lili jer se uvode novi materijali) se ne smirgla jer nema takva svojstva - ona se "obrezuje" ostrim spicastim nozicem ili ziletom!
Sto se tice lepljenja - ubuse se male rupice sa obe strane predmeta i ubaci komad zice sa malo super lepka i pritisne, kada stegne onda se spoj predje celom duzinom sa jakim lepkom za drvo! Lepak se susenjem povlaci i radi neku vrstu 'vakumiranja' kao i gitovanja u isto vreme, pa je spoj i dosta jaci kao i pristojnog izgleda.

Prajmovanje se preporucuje sa akrilnim bojama jer se bolje vezuju sa povrsinom, zbog slicnog svojstva koje ima i lepak za drvo - isparavnjem vode ili alkohola koja se 'skuplja i vakumira' uz povrsinu. Posle farbanja je preporucljivo lakirati da bi se dodatno ucvrstilo.

Na kraju sam i radio nozicem  :D

eeee...ubusi ti male rupice i ubaci zicice super lepkom kad sam na poslu, ali nema veze, sve sam uspeo da spojim nekako (malo vecim kolicinama lepka :) )

Prajmerovao i jesam akrilikom ali otpada i sa slonova i sa ireninih grka, sad smo resili da vise ne koristimo sprej vec metodu (jako razvodnjen akrilik - cetkicom) koja je objasnjena u andreinom tutorijalu i mgu vam reci da je irena sa prvom tako prajmerovanom figurom imala mnogo manje problema. Lakiranje se podrazumeva ali kada zavrsim...

Nastavak sledi nocas ako Bog da da imam vremena  ;D

Balder

Eh, tek sad videh ovaj postic :)
Ajde, uskoro da vidimo zavrsene Grke i slonove... A nadam se i Alahanca :D

Mixon

Evo mojih slonova! Nisu skroz gotovi, i... ZNAM!!!!! FALI MI WASH!!!!  >:D >:D >:D








Sandman

Mixone, ovo izgleda bash loodo! ;)  :o
strava su ofarbani detaljchici na slonovima!
zaista svaka chast na strpljenju - za razmeru ni ne pitam - 72?  :D

i da.. samo malo washa....  :D ;D :D ;D :D

Aki

bas su simpaticni slonovi :)
okaci slike kad uradis wash

Srdjan

Zar ne rece da ce budu ruzicasti?  :D Odlicni su... Je l' se dobiju samo dva u kompletu, ili mozda svaki posebno ili kako vec?

meloras

Dva su u kutiji,jedan za kartaginu odnosno "severno africki sumski slon" a drugi je indijski odnosno lepo pasuje uz persijance ;D