Kamov ka-50

Previous topic - Next topic

Vizant

Evo je prva  ;D
naravno nije ispala onako kako sam hteo ali eto naucio sam dosta pa cu verovatno na sledecim
popraviti te greske, necu ih nabrajati primeticete sigurno i vi sami , bitno je da sam uzivao dok sam pravio osim kad je islo kako nisam hteo.







ako bas zelite mogu da prepricam u kakve sam sve nedace zapadao kao totalni pocetnik, gde sam gresio koje sam greske uocavao etc bar da se podsetite i slatko nasmejete, objavicu slike i nekih svojih sitnih alata za koje mislim da su intersatnia nisam siguran da ih ima u Srbiji bar ne po ovim cenama..

Vizant

Ova maketa je vrlo kvalitetno uradjena mislim plastika lepo leze ( a ne kako sam ja uradio ;D), medjutim ja sam i to uspeo da zeznem , naime koristio sam kancelarijske kleme da drze telo helikoptera kao na ovoj slici http://img184.imageshack.us/my.php?image=dsc00060rn0.jpg
a one uopste nisu dobre jer su prejake i jednostavno umesto da lepo legne telo je prespojilo i jedn strana je bila vishlja kad se osusio lepak
onda sam naravno kitovao ali nisam stavio dovljno kita pa je stvar malo popravljena ali nedovoljno,
Ok onda sam stavio rotor bez elisa PRE vremena tj trebao sam da farbam ceo kamov pa na kraju samo nabodem elisu mnogo lakse bi mi bilo al sam previo tu mogucnost i stavio je prerano tako da sam posle pazio na rotor toliko da sam se smorio i da mi je ispao iz puta nekoliko puta zbog pazenja i jednom sam slomio desni stajni trap koji je posle zalepljen superlepkom, onda uopste ne znam kao izgubio sam kuciste prednjeg stajnog trapa taj deo uopste nije mali nego tipa 2 cm x 7-8 mm i nisam mogao da nadjem taj deo iako sam prevrnuo sve okolo, kod farbanja  razredjivao sam boju dovoljno boje su akrilke Tamiya ali tamiya nije bas najbolje resenje za cetkicu, i mnogho su mi podlevale pod tejp iako sam se trudio da ga lepim jako na povrshinu opet je podlevalo, onda mislim da sam pogresio sto sam sve ofarbao u svetliju bez pa posle zelena kao kaufalzna isla odozgo, mozda je trebalo svaka za sebe a ne preko ove. Jedan od krpnijih gresaka LOS LAK, probao sma neki lak iz spraya za koji nisam imao pojma kakav je niti na kojoj osnovi tj akrilni ili uljani i on je uglavnom s****o maketu, zatim nisam zatvorio varata od kabine i prespricao sam canopy iznutra , to me je bas smorilo.
Pa sam prelakirao humbrolovim Sjajnim lakom cetkicom pa uradio prljanje kao wathering it o lose jwer je onaj prvi LAK u stvari BIO MAt sto ja nisam znao a trebao je da bude Sjajni da bi watering uopste uspeo ovako je boja ostajala na mestu umesto da klizi iako ova maketa i ne treba da se prljja jer je to prototip KOJi retko napusta hangar i skoro je kao nov, zatim sam matirao opet humbrol lakom.
Jedino sto je islo lako i mislim odlicno su dekali
sa Future tj prontom su legli perfektno bar meni tako izgleda, i nije bilo nikakvih problemna sa njima, Na kraju sam uspeo da slomim i rotor koji je popravljen i da izgubim prednje staklo, od radara ili neokg elektronskog uredjaja pa sam ga pravio i sad tek vidim da je i krivo zalepljeno ali cu to da popravim....verovatno ima jos po nesto ali Lak je bas los i mnogo je zeznuo....

Vizant

Vidis to malo staklence u stvari nisam izgubio, nego ga je pojeo pronto, naime ostavio sam ga da prenoci u posudici sa prontom i ujutru kas sam ga uhvatio  uhvatio sam samo zele od plastike koji se odmah rastovrio ispod pincete......Napravio sam ga posle od jednog broja sa grane tj ona grana za canopy i stakla ima male brojeve u coskama koje oznacavju koj broj je taj deo, i tu sam nasao jedno koje odgovara velicini malo ga isturpijao i valjda je bila neka nula pa je ispalo kao ima ispupcenje (nula), znam da je bilo jos nekih ekcesa ali ne mogu da se setim trebao sam da pisem. U sustini nigde ne zurim radim polako ali imam dva mala klinca koji se muvaju stalno oko mene i strasno me ometaju  ;D stalno mi nesto fali sa stola i moram da pazim da ne uhvate nedaj boze skalpel ili neki lepak, jedino sam opusten kad spavaju ( treci koji je veliki samo dodje da osacuje i ne pita mnogo ili sluzi da trazi sitne delove po podu kad ih ova prva dva primerka maznu pa kidnu negde s njima )