Me-109f-4 od ICM u 1/48

Previous topic - Next topic

vlajko&marko

Nisam uspeo da slikam sve faze rada pa postavljam ove slike pred kraj radova .Imam jos par sitnica da doradim






aca

Svaka cast za maketu.Posebno mi se svidja jedan detaj a to je izolacija izmedju kabine i motora pa ako nije tajna sa cime si je odradio.

Bartsimpson

Lep rad cetkicom...Sredi drzac motora,ne vidim bas najbolje ali mislim da je slomljen... :bravo

Kerber

One "vodjice " za farbanje - olovka, cini mi se...pokrij je bojom, bar na fotkama strci.
Mozda malo tananiji rad cetkicom ti treba za "tufne" na trupu i repu, mozda bi mogao bi ovo da kod nekog sa AB preprskas jako razredjenim RLM76, da malo ubije  kontrast i oblike tih mrlja, a moze i ovako, dok se ne modernizujes, makar Aztecom, za ovu razmeru. Znam da je to uzasno tesko, al' maketa dobije i na autenticnosti i na estetici. A "Messere" jako volim, pa ce mi biti drago da ga vidim dovrsenog. Ima ovde "stofa" za maketara u punom sjaju.
Pozz !

vlajko&marko

Pozdrav
Sto se tice izolacije izmedju motora i kabine ja nisam urdio nista posebno samo sam pratio sastavnicu

Sto se tice ''vodjice'' za farbanje - to je moja glupost - nije to olovka vec debeo prelaz izmedju boja posto sam maskirao sa obicnom (molerskom trakom)pa kad sam uradio prljanje tu se zadrzala tenpera koju nisam za sada uspeo da ocistim Mozda se nebi toliko primetilo da sam prvo presao sa prontom pa tek ondak radio prljanje Sto se tice fleka to za sada ostaje ovako 

oddball

Quote from: vlajko on 24-11-2009, 20:48:08
...koju nisam za sada uspeo da ocistim...
Sledeci put probaj sa pastom za zube  i pamucnom krpicom, to je super kombinacija za poliranje. Naravno, pre dekala i lakiranja.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

JUNKERS

He, he, he. Bravo Valjko avion je jako lepo uradjen samo teko nastavi. A sto se tice Messera dies ist einer meiner Lieblings-Flugzeuge. ;D Pozz.