SB2C-4 Helldiver Academy 1/72 ili jednostavno The Beast

Previous topic - Next topic

Dada

Posto su me Sandman i nekolicina prisutnih ovde, zamolili da pokacim koju fotku u radu helldivera, evo da ispunim obecanje...
Malo drugaciji pristup radu sa moje strane ovaj put.
Slike namerno kacim velike, jer su maksimalno olaksane i podesene, cak i za dial up konekciju.
Ono sto cete videti na fotkama nije pokusaj da se iskopira svemocni Chuck ili jack swiss sa ARC foruma. Jednostavno mi se svidja ovaj nacin prezentacije.
Pa da krenemo... Mogu reci jedna od najboljih maketa koje sam imao u rukama. Do sada ni na jednom mestu nije bilo gitovanja.























Prelaz iza krila ce naravno biti ispravljen.
Slike nisu doradjivane u photoshopu, sem malo stimovanja osvetljenja i piskaranja.
Poz Voz
Meda.
Nadam se da vam se svidja, ako ne, pa sta ja tu mogu :D  :zvizduc

Kerber

Dobar, dobar...
Ne zamajavaj se vise nego ga dovrsi.
A "Bestija" je ionako jedan od lepsih i uspesnijih aviona, pa i ovde mora da bude po propisu !

Miroslav Š.

Браво! Одлична презентација! Макета је одлична као и твој рад :cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!


oddball

Valja Medo valja! Vec sam ti rekao za taj prelaz izmedju plave i bele na repu ali sredices ti to. Ciping meni deluje veoma dobro i bas mi se svidja kao i gornje povrsine krila. Tako dje mi se svidja taj nacin prezentacije. Aj lagano to pa da ga vidimo na Novogodisnjem.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Sandman

kao prvo, moram da pohvalim novi pristup prezentaciji radova - nema veze shto lichi na Chukove slikice na ARC-u, bitno je da na zanimljiviji nachin prikazuje radove ;) jedino bi mozda mogao da stavish neki shtampani font ili makar Comic Sans, ovaj pisani je tezi za chitanje na pojedinim mestima zbog transparencije texta....

farbanje je sasvim ok ispalo, to sam ti rekao i za one slike shto si mi slao preko MMS-a - sad se malo bolje vidi efekat senchenja, bice to super kad budesh izvlachio finalne senke.... jedino da samo sredish onaj prelaz pozadi - uzmi masku napravi od pausa pa zashtiti koji deo planirash da popravljash ako te vec muchi brash....

kokpit je lepo ispao, svidjaju mi se kaishevi na sedishtima u samogradnji... nego.. nisam te najbolje skapirao ono za staklice shto pominjesh da su farbani meshavinom par boja - radio si canopy tinting?

oko kapotaza mi se chini da su dve nijanse plave - jel ova kamuflaza dvobojna plava ili je ono samo nijansiranje?

chiping ti je sasvim lepo ispao - bez mnogo "perlica" kao shto se kod mene desilo :D jedino mozda nisi trebao onoliko udaljeno od prostora za bombe da chipujesh.. mada opet, ne znam kako su se vrata bombaulka otvarala - da li su dodirivala deo krila tamo?

sve u svemu, nastavi dalje ovako... slobodno kachi slike ovako, kao foto-prichu, definitivno je zanimljivije ;)

P.S. .. ovo je ono "siromashnije" Academy pakovanje - bez eceraja?

Dada

Fala svima.
Srki shema je trobojna, moracu da posvetlim ljudski srednje plavu, da bih dobio pravu kombinaciju... verovatno ce ici u odnosu 3:1 sa nekom svetlo sivom. Svetla polja su na bokovima kapotaza, vrh vertikalca, ispod bele, i ispod horizontalaca.
Sto se tice cipinga, koristio sam jednostavan nacin da izbegnem perlice, CHEKIC :D
Jednostavno sam usitnio so i to je bilo resenje problema. Vrata se otvaraju do pod 90 stepeni, ali izlistao sam dosta materijala o Zveri i ima ih dosta sa oguljenom farbom jedno metar od wupe za bombe :)
Poslusacu za font, promenicemo to, drago mi je da Vam se dopada. Cisto malo da promenimo (ovako morate da izlistate sve slike :P hehehe)
Sto se tice staklica, zelena je u razlicitim nijansama nanosena na ramove, tako da ne bude kokpit sav izmuljan, a ramovi drecavo zeleni, videcemo jos kada se skinu maske na sta ce da lici.
Da, to je ono pakovanje, za sirotinju :P

Sandman

Quote from: papa_bear on 24-11-2009, 21:27:01
Srki shema je trobojna, moracu da posvetlim ljudski srednje plavu, da bih dobio pravu kombinaciju... verovatno ce ici u odnosu 3:1 sa nekom svetlo sivom. Svetla polja su na bokovima kapotaza, vrh vertikalca, ispod bele, i ispod horizontalaca.

aham.. pazi, to je upravo zashto se i radi nijansiranje boja na maketama - ako farbash bojama onakvim kakve ih odaspesh iz teglice sa bojom, neke share na kamuflazi ce prosto biti skoro jedva uochljive - zato se recimo kamuflaze sa par nijansi slichen boje rade tako da tamniju boju kamuflaze za nijansu josh potamnish, a svetliju maaalko posvetlish, tako ne gubish mnogo na autentichnosti boje, a dobijash na kontrastu te dve susedne boje!

ja bih mozda ovu tamniju plavu za nijansu potamnio na nekim mestima (mozda samo po linijama panela), dok bih tu svetliju plavu posvetlio samo malo i to samo po sredini panela.... mislim da bi tako dobio neshto veci kontrast boja....

Quote
Sto se tice cipinga, koristio sam jednostavan nacin da izbegnem perlice, CHEKIC :D

sad mi to kazesh?!?? :P :D
shalim se, palo je i meni to na pamet, nego nisam hteo da pravim josh veci svinjac po stolu, a i chini mi se da sam provalio foru za sledeci put....

Quote
(ovako morate da izlistate sve slike :P hehehe)

a mogu i da preskoche topik.... :D

zezam se.. samo nastavi ovako  - odlichno je i za nashe prilike inventivno - isto kao i video tutoriali Duleta Lekica!

Quote
Da, to je ono pakovanje, za sirotinju :P

ja bi' tu nishta ne bi' diiiir'o... sem dodavanja eceraja! :D

super je maketa... bice ovo bombonica kad zavrshish.. chekamo dalje farbanje i wash.. wash ce tek da maketi da onu dubinu i posebnu dimenziju na slikama!

Warhawk

Lepo će ovo da ispadne, mada imam jednu zamerku: Mali usis iznad glavnog na prednjoj strani kapotaža (poslednja slika) je trebalo razbušiti i napraviti resetkice... Al sad je kasno, mislim...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'


Dada

Hvala majstori!
@tripko: kada cemo opet videti neku tvoju majstoriju?
@warhavk: rekao sam sebi da necu nikakve dorade raditi sem vodova po trapu,hocu da se odmorim od stalnog kasapljenja. Maketa je fenomenalna, tako da ce biti sigurno jos koja u planu, ali sa ecerajem... Francuska ili grcka verzija...

drakii

Ma leeepo, samo ima jednu manu, nije gotov, pozdrav, nemoj si ko ja

Dada

Radovi se obustavljaju do nabavke nekih aftermarket dekala... Academy su shitara, tek kada se nalepe na tamnu podlogu, vide se beli obrubi oko oznaka, a i boja je omasena zesce...

Sandman

Quote from: papa_bear on 26-11-2009, 22:50:52
Academy su shitara, tek kada se nalepe na tamnu podlogu, vide se beli obrubi oko oznaka, a i boja je omasena zesce...

brojevi, kako vidim na recenziji na modelingmadness.com, ti odgovaraju - beli su skroz?

problem je kako kapiram samo do US oznaka za krila i trup - hajde premeri oznake pa mi javi dimenzije da uporedim sa Itlaerijevim za F6F Hellcat, mislim da ima isti tip oznaka, samo je pitanje dimenzija.. ako odgovara dobijash ih, ionako cu verovatno da tu maketu prebudzim u neku egzotiku.... :D

Dada

Ok, grazie. :)
Mereno preko plavog kruga rondele... Velika 15 mm i manja 13.5 mm otprilike :)