A6M3 Zero Type22 1/72 Hasegawa

Previous topic - Next topic

UrbanKnight

E pa maketarski narode, konacno je gotovo.
Maketa se odlicno uklapa, ali su dekali ocaj zivi. Ili ja ne znam...





Imao sam prilike da upropastim rondele  :cry, sto je delimicno sanirano nabavkom 2 nove, no one su bile vece za malo  :headbang pa sam morao da malo improvizujem.


Propeler nije ucvrscen, pa mozda na nekim slikama deluje kao da nije u osi. I spoljni rezervoar takodje nisam zalepio, tj moze da se skine i doradi ako treba.

Boje sam mesao, svetlo siva odozdo je neka iz spreja, i ovo je poslednji put da je koristim (uzas), a zelena je revelova 48 + malo 16ke.

Evo par slika koje sam usliko tokom rada...


I tako.
Zahvaljujem se Wittmann-u na poklonjenim rondelama... jbg. ispalo da su malo vece, pa mozda i nije bas sjajno ispalo.
I naravno Draki-u na maketi, mada koliko sam je platio, uopste ne treba da se zahvaljujem.... hehehe  ;D salim se. A Draki,  moze da se kaze da nije zavrsila u pogresnim rukama, a?  :zvizduc

djos & filip

Generalno, maketa bas lepo izgleda, narocito mi se svidja prljanje donjeg dela.
Steta sto na svakoj slici zelena boja izgleda drukcije, pa na kraju ne mogu da ocenim "koja je prava". Bilo bi lepo da slikas maketu i na priridnom svetlu.

Ne znam sta ti se dogadjalo sa oznakama....meni izgledaju bas lepo RUINIRANE :)

Jedina zamerka, mislim da je chiping na kapotazu malo prenaglasen, prevelike povrsine i cini mi se dosta pravilnog oblika....ali po meni moze da prodje..

Pa sta da kazem....ajde sledeci ovaj je  :super

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

drakii

Da prodje, dopada, a bre javi se ako ti shta zapne, stvarno dpada ovaj Japanski Spitajfer, a oguljotine mogu i sada da se doautentifikuju, stvarno lepo, pozdrav

Kerber

#3
Lepo je ispao ovaj Zero.
E, sad, mozda je boja svetlija (ova zelena), al' nema veze...najvise mi bode oci pravilan chipping, njegove zaobljene ivice...na kapotazu motora i mozda to sto ga previse ima. I Japanci su vrlo lepo odrzavali crvenu boju na "hinomaru"....cesto su je doterivali, cim se osteti, pa ovoliko ne bi dopustili, ipak je to carski znak. ;)
Ostalo moze da prodje...

UrbanKnight

#4
@djos & filip  prve dve fotke ( sa sivom pozadinom ) su na prirodniom svetlu.

Za kapotaz ste me ubedili videcu da ga sredim ako uspem da ga odlepim, jer i to nisam bas nesto narocito jako zalepio.

A rondele... pa, vec sam upotrebio dodatne dve... jbg. bas mi ne ide.

sezan

"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Aranza

Fino je urađen. Guljenje na kapotaži je jedino što mu daje ocjenu niže. Izgleda poprilično uniformiran, guljenje na rubovima je poprilično ovalno što nije slučaj. Boja je pucala i skidala se u oštrijim rubovima. Na prvi pogled više sliči na maskirnu shemu, no i to se da riješiti. Ako ti se da, prijeđi sa brusnim 1600, zaštiti dio iza kapotaže i prijeđi ponovo tamnom osnovnom nepravilno, odnosno pokrivaj aluminij koliko ti želiš dok ne budeš zadovoljan. Ostavi taman toliko za efekat. Sitniji chiping odradi sa čačkalicom. :caooo

Iwtcha

Odličan je. Jedino kao što su i drugi napomenuli, chipping malo kvari ukupan dojam.