Grumman F-6F Hellcat Hooby Boss 1/72

Previous topic - Next topic

djnik

Maketu sam zapoceo cisto radi razonode od ostalih projekata na kojima trenutno radim. Medjutim morao sam dosta da gitujem narocito standardno glupi spoj Hobby Boss-ovog krila i trupa na gotovo svakoj maketi. Isti problem sam morao da resim i na Wildcatu. Sve linije panela su popravljene i sledi jos jedno farbanje prajmerom.




Sandman

ooo.. vratio nam se Djole :)  :super

koju kamuflazu planirash na ovom Helketu?

oddball

i kakva mu je kabina? siromasna, ili su se ipak malo vise potrudili oko ovog modela?
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

djnik

Vratio se vratio! Farbacu ga u standardnu trobojnu NAVY shemu, beo odozdo a odozgo dve nijanse plave.

Kabina je siromasna. Sediste, palica i to je to. Mislim da cu mu zbudziti neki dekal za instrment tablu. Svejedno kad zatvoris kabinu nece se ni videti.

sezan

Ne sumnjam da ce lepa maca na kraju da bude!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Dada

Ohoho, Djole is back! Jos sa bumbarastim navy avioncicem :)
Da cujem preporuku, kao osnova za ozbiljnu maketu, ovaj hellcat ili italeri sa rezinom, ili nesto trece?
Vidim uspeo si da se izboris sa tim spojem krilo-trup sasvim lepo...

cherny

Super izgleda! @papa bear: Academy, definitivno.

Kerber

Yup !
Lepo, lepo.

Samo sad nemoj opet da otezes sa daljim radovima...poceo si kao i jos neki vise maketa odjednom, al' ti  nemoj da si kao neki, nego radi nesto. ;)

I jeste - Academy I mesto, Italeri je mozda II uz ovaj Hobby Boss.

Pozz !

djnik

Ne brinite se, zavrsavacu makete. :) Nije problem u tome sto radim na vise odjedamputa nego sto nemam vremena ni na jednoj da radim u poslednje vreme :)

djnik

Hellcat je ofarban i nanet je prvi sloj Future-a. Maketa je farbana MM enamel bojama. Tamno plava je posvetljena kako bi bila izgledala vernije u razmeri i takodje zato sto sam hteo da avion ima izbledeli izgled za vreme intenzivne upotrebe na Pacifiku. Svi prelazi su farbani slobodnom rukom. Pre nanosenja kamuflaze odradjen je preshading.

Sledi jos jedan sloj Future-a pa dekali.




drakii

Ma ne kudi Hobby boss, kolke pare tolaka muzika, ali se lepo slusha, pa i nije neka muka potroshiti malo kita, vidish i sam da che da ispadne jako dobro, dodushe njega nisam chachkao, ali Wildcate jesam, kad stignesh do kraja, izgledaju do jaja, a manji je posao nego kod ostalih, samo nikako da ioh finishiram, narochito Dragon Hasegawski sa daskom ispod, a fali mi josh neka daska ( od palube valjda), dopada i bash je za relaksaziju izrada Hobby bossovih, nekima i nije problem u spoju trup krila, pogotovu kod novijih, a to je najverovatnije zbog mase odlivka, povlachi se plastika kod hladjenja te im ne zameri, samo napred i pozdrav