Fw 190 D9 Jv 44

Previous topic - Next topic

Amon Two

evo ljepotice konacno kod mene, za pocetak mali inbox review...







Sheme bojanja za crvenog 1 i crvenog 3












maketa je najbolja u svom mjerilu ali me cekaju kiruski zahvati oko motora i stajnog trapa kao i kod flapsova  :o

i evo ja sam krenuo, stigla je eduardova jetkovina koja me je malo razocarala ali sto se moze... :o
i hvala Vrsi koji mi je sve to isposlovao, dostavio i slicno...   :wink:
evo, to je zapravo bio BIGED ali je podijeljen na ovako, nebitno:



zatim nastala je mala konfuzija, imam 3 vrste flapsova, jedne drvene i dva ovicna, a neman pojma koje stavit, po sastavnici pise da idu ovi parovi zajedno:

1. obicni
(ovo je bezveze i na suho obojano i montirano, sva boja i komplet ce biti prepravljeno)


2. obicni (nisu u potpunosti isti kao i gornji, zajednicki im je jedan dio, a drugi razlicit, eto to me zbunjuje, ono sto ide po sastavnici na DONJE stranu 1.-ih flapsova, na 2.-oj to bi trebalo ici na GORNJU stranu :neznam:
i neznnm koje uopce da stavin, koje su imali ovi iz JV 44, po neto nalazim sva tri primjerka, tako da predpostavljam da je na meni da odlucim...




i drveni:



sve u svemu, brusenja i uklanjanja biti ce na bacanje, ali valjda ce se isplatiti...
a ovo me je k'o sakom u oko odbilo nazad dok sam otvarao, rlm 02 na cijelom kokpitu   :headbang





morat cu to prebojavati... :(

a ostatak ide nekako, na suho lijepo stoji i uklapa se


''noge'' su pola jetkovina :D


i isprike za shitty slike, nisam stogao prije, sljedeci put jamcim bolje, i da, odustao sam o sulude ideje sa rivetama :D

lord sir giga

Divno ovo se nevidja cesto, zato se nadam da ces upotrebiti svo svoje iskustvo da ovaj avion privedes odlicnom izgledu.
Zato ti preporucujem ovu knjigu " Doras of the Galland Cirkus" zbog boja i ostaloga.
Ako hoces mozda uspem da ti ih posaljem na Mail ako mi ga naravno das

milten

Ala si ga uslikao , svaka ti cast.
Mnogo lepa maketa, obecava eceraj, samo da je uradis. Ajde cekamo rezultate ...
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Amon Two

Quote from: lord sir giga on 23-05-2010, 22:37:44
Divno ovo se nevidja cesto, zato se nadam da ces upotrebiti svo svoje iskustvo da ovaj avion privedes odlicnom izgledu.
Zato ti preporucujem ovu knjigu " Doras of the Galland Cirkus" zbog boja i ostaloga.
Ako hoces mozda uspem da ti ih posaljem na Mail ako mi ga naravno das


ne treba, imam vec skinuto, hvala... :)
a moram stvarno uloziti sve u ovu maketu, nadam se da ce sve ici po planu...
Milten hvala  :):D

lord sir giga

Ma samo polako i ne radi nista na silu, brzinu i nerviranje, ako osetis ova tri batali i kreni sutra, da ne bi nesto unistio.
Ajd pa radi dalje