Panzerzug Bp 44 1/72 Armageddon

Previous topic - Next topic

Andrej

Evo i mene sa jednom recenzijom. Ovaj puta radi se o hrpi plastike nagurane u jednu veliku kutiju koja se po box artu - panzerzug bp 44

Kada sam kupio ovu maketu,mnogi su mi rekli da je maketa slabi izgovor za maketu i da je gotovo pola dijelova neupotrijebljivo. Grdno su se prevarili. Gotovo 75 % makete je za hititi u smeče. Mislim za cijenu po kojoj ju prodaju očekujete bar nekakvu maketu,poštenu nekaj kao Italeri ili bar Zvezda. Umjesto toga moramo se pomiriti da je maketa...loša. I kada kažem loša mislim loša. Maketa je možda največe g***o koje sam vidio. Jedino kaj mi pada napamet da je lošije kaj sam vidio su neki prastari krampovi iz 70tih i 80tih.

No dosta je pisanja,ajmo baš pogledati ovo smeče


Lijep boxart jelda.Ne naslučujemo što nas sutra čeka. Ustvari samo ime firme nam govori da nekaj nevalja. Armageddon? Ko je čuo za tu firmu? Jesu li Englezi? Kinezi? Japanci? Njemci? Ne nego su Francuzi. Dakle ako ste imali prilike slagati Hellerove makete: Onda je to izvrsno jer je bogme Heller bog za ovo.

Već sam se ispisao više nego na zandjoj recenziji a nisam ni kutiju otvorio  :lol:

No dobro ide kutija



Otvaranje kutije ostavlja gorak okus. Na prvi pogled prvo kaj sam primjetio ,osim veličine makete, je boja vrečice. Izgleda kao jedna od onih vrečica u koju stavljaju plastične boce u trgovačkim centrima. Ono kada kupit 6 boca jamnica pa imate onu  vrečicu. Samo kaj je ova munta i ima nekakve rupice,nemam pojma u nju više maketu neću vračat.

Ok sljedeča stvar - sastavnica :evil:






I to je to! Iznenađeni? I ja sam iznanađen da,aliviše od vas vjerujte mi :evil:

Šta li su mislili kada su radili sastavnicu? Pa ACE-ove sastavnice su bolje od ovoga. Moja zadačnica iz hrvatskog je veća od ove sastavnice. I još najčudnija stvar od svega. Kako su mogli za tako veliku maketu malu sastavnicu napraviti? Kao da su znali da će tako ionako malo dijelova biti upotrijebljivo ali o tome kasnije.
Glavna zamjerka sastavnici (Osim dakako detaljnog opisa i veličine)
U sastavnici nepišu brojevi dijelova nego samo kako složiti?!? Čekaj malo čak ni na plastici nema brojeva? Koji K? Znači sada ću ja trebati za svaki dio makete prvo potražiti na sprueu koji je veliki kao moj stol? jasno mi je za velike dijelove ali one sve kukice i sl. kako ćemo to nači? Pa nekak oćemo,samo ćemo izgubiti na tome bolesno puno vremena. Ja nemogu vjerovat...
No ipak treba reći bar neke pozivitne stvari,na sastavnici daju nekoliko korisnih savjeta kako maketu složiti. Čak su dali i web stranicu na kojoj je složena maketa ali su slike tako male da se neisplati ni gledat.

Najbolje je sastavnicu ovako zamislit,tako ionako ću ju malo koristiti



Sada počinje prava zabava - plastika i njena kvaliteta. Eh to će biti show

Ovo je valjda sprue A nemam pojma nigdje nepiše,ja ću ga nazvat sprue A pošto je to ipak sprue sa najbitnijim dijelovima na njemu. Ako niste prepoznali onda su to vagoni.



Primjentite samo kvalitetni odljev makete. Flasha ima na bacanje.Iskreno,detalji se nečine toliko ni loši zasada. sve osnovno je tu(nadam se). Evo ovo je prva svijetla točka na maketi. Možda će vam se činiti da se šalim ali ne,stvarno je tako. Ovo su detalji koji su me razveselili. Jedino bi tu negdje trebala biti vrata ali lako se to ureže  :D



Ovo je postolje za jedan od flakova. Ako ste mislili da je on loše čekajte da vidite Flakviering...



Ovo je postolje za Panzer IV Kupolu prepostavljam. Detalji su izvrsni  :evil:



Ovo nemam pojma što je,ali svejedno izgleda loše



Ovo je Sprue C ak se mene pita. Sadrži neke detalje i ove topove,prepostavljam atriljerija, Neznam točno nisam još stigao sve pročitat u vezi tih vlakova.




Cijevi su zakon  :evil:



Ovo je Sprue D. Tu se nalazi lokomotiva



A ovo su rukohvati...



Ovo je Sprue B. Na njemu se nalaze kupove,tankovi,tračnice,flakovi i još neke sitnice. Uglavnom ovo je sprue koji se baca u smeče jer apsolutno ništa od toga nije upotrebljivo. Pogotovo mi se sviđaju figure i položaji u kojima se nalaze. Totalno su pogođeni za Željeznicu
O flashu neću niti pričat




tračnice




Ovo je  kupola za panzerwagen. Stara Hasegawa izgleda izvrsno prema ovome



Flakviering



Eto to je otprilike to. Decale nisam slikao jer su neupotrijebljivi.

Zaključak: Iako sam očekivao smeče od makete,moram priznat da sma jako razočaran. Skoro ću morati sve osim same lokomotive novo nabavljat ili sam radit.Plastika je krta i vjerovatno teška za boradit. Iskreno se nadam da neću imat problema sa fitom. Cijena od 500 kn bez poštarine je previsoka a koliko bi tek došla sa potarinom. Ugl maketu se isplati nabaviti samo ako se jako zagrizli za nju kao recimo ja. Nije mi pala volja nakon što sam vidio sadržaj kutije nego naprotiv. Ova maketa je ogromni izazov,ali bogme i skupi.
Ocijena: ajde 2ka. Ipak je tu osnova

P.S. U kutiji nije cijela željeznica

JUNKERS

Neki od kolega, ne na ovom forumu nego u drugim zemljama nisu videli bolje od ovoga. Najvise sto kvari izgled ove makete jeste aljkavo izliveni delovi ocajno ostampana sastavnica. Verujem da i detalji na njoj nisu mnogo bolji ali ih ima. Ova maketa je namenjena onima koji su poceli sa maketarstvom nedavno ili vezbaju neke nove tehnike. Ja sam stao na stranu Armageddon-a samo zato sto je to mozda nova firma sa nedovoljno iskustva. Ili je to samo bezobrazluk gde oni hoce da uvale svoje makete. Po veoma velikoj ceni. Jel pise mozda za koji je nivo ova maketa? Pozz. :)

nesha

Evo ima slika tvoga vozica, kanda moze i leposkasto da ispadne 


http://henk.fox3000.com/Armageddon.htm





kljajajunior

http://www.xs4all.nl/~tozu/Atrains/bp44/bp44.htm mozda ovo pomogne coveku da ipak odradi maketu-evo ga pravi maketar,ono sto je zanimljivo da bi se slozila slicna diorama treba jos par maketa sve ukupno izadje skoro 500 evra u najboljem slucaju(sav materijal koji se koristi-ispravite me ako gresim)
http://www.mach2.fr/index2gb.htm   neko je iznad spomenuo sajt MACH2.imaju zaista zanimljive modele.Dobro dodje da se osvezi memorija.