Puch Vojske Srbije

Previous topic - Next topic

FlipFlop

Prema recima caleta moje devojke koji je penzionisan pre par godina bio je standardno vozilo vojne policije, ali ga vojska nije vozila... Jedino ako su ga dobili posle njegovog penzionisanja ili ako je u pitanju neka specijalna jedinica...

uzdravlje.

iguanac

Posao mi ne ostavlja dovoljno vremena da se igram praveci makete - ovog Puha sam donekle doterao, ali nedavno sam imao priliku da se vozim u jednom.
Evo par zanimljivih slika unutrasnjosti - zadnja sedista i drzac za pusku koje treba izmenitina maketu.






Do narednih radova cujemo se!
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

drazen

Odlične fotke unutrašnjosti. Ovo već dugo tražim.
Hvala što si podjelio s nama ;)

RILE-NS

#18
Od prvog trenutka kada se ova Revell-ova maketa pojavila ,zaintrigiralo me je ono insistiranje doticne firme na naznaci "short base".
Nesto mi govori da ce uskoro biti i "long".Koristi se u dosta zapadnih zemalja pa ima i ekonomske logike.
Uzeo sam ovog Revell-ovog " kratkog" zimus u NS,a ovde sam u Solunu pazario 2001. "kratkog"rezinskog od domace firme "White Tower Models" za 8.500 drahmi(nekih 24-25 evra).Rezinski ce zbog loseg kvaliteta samog rezina(krto,osetljivo na temperaturne razlike) zavrsiti sa metalnim krovom u varijanti sa troje vrata.
Revell-ov ceka potvrdu teorije o "kratkom"sa platnenim krovom u nasoj upotrebi(kao i ti Iguanac nemam sliku,ali sam ga 91.video- vozilo vojne policije sa dve klasicne rotacije).
One sa petoro vrata cu raditi kada se Revell smiluje.Dace Bog!
Ovako ja vidim stvari u vezi Puch-ova na nasem prostoru,ako gresim ispravite,ako fali dodajte:
troje vrata-"kratki"-platneni krov ?
troje vrata-"kratki"-metalni krov
troje vrata-"dugi"-metalni krov
troje vrata-"dugi"-platneni krov
petoro vrata-"dugi"-metalni krov
Iguanac ,samo napred!
Divac ,kada slikas unutrasnjost nasloni objektiv na staklo da nema refleksije.

iguanac

koliko su mi rekli neki vojaci - troje vrata, kratki, platneni krov izgleda da nema.
troje vrata, dugi, platneni krov ima, ima ga na par slika i u onom klipu sto si ga nasao na mycitymilitarynesto... mahom su ti platenog krova korisceni za otvorene platforme. Jedan je zavrsio u Crnoj Gori koliko sam video. troje vrata kratki i dugi, kao i petoro vrata, svi sa metalnim krovom sluze u VS. Cak sam video i mercedes (!) sa petoro vrata u vojnim bojama u 4. brigadi. Deo Puhova je, recimo, lociran dole i koristi se za potrebe baza u KZB. Ovo je verovatno nekada bilo za kampanjole i slicna vozila, ali ta brigada je skoro potpuno profesionalizovana i ima najzahtevniji zadatak tako da su njima alocirani neki Puhovi za vojnu upotrebu. Napominjem da je u koloni u kojoj sam se ja kretao bilo5 Puhova tamne SMB boje (nova!) i nijedan nije iz VP.
Naravno, cenim da su bivsi korisnici tih Puhova obesteceni novim Defenderima koji su skoro nabavljeni, ali to je vec druga prica (civilni dzipovi!).
Moj Puh lagano napreduje, a nadam se skorom odmoru kako bih nesto konkretnije i uradio na maketi!
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

RILE-NS

#20
Moja greska za troje vrata-"dugi"-platneni krov.Sad sam se samokritikovao  :headbang Ovi Puch-ovi tamnije boje su mozda prefarbani ratni.U ratu 99. bilo je dosta ofarbanih u civilne boje-beli,crveni,sv.plavi,pa cak i Zastava sampanj zuta.
Nama je u Plav 2000.dosla kontrola iz generalstaba sa takvim,ja sam ih video u ovim bojama .Cetiri su bili "dugi"-petoro vrata-metalni krov,a jedan je bio "dugi" -troje vrata-metalni krov.
Pre koju godinu, kada sam na kratko dosao u NS ,video sam jedan od tih "civilnih" u beloj boji sa poodmaklim "chippingom"u SMB-u.