Zvezda 1/72 MiG-31 Foxhound

Previous topic - Next topic

batana

Evo pocetnih radova na ovoj maketi, za sada je bilo gitovanja malo oko polutki trupa u predelu iza krila i oko krila












Vizant

Predlazem ti da ubacish plastiku izmedju horizontalaca i trupa pogledaj na parvom avionu kako je lako je to naraviti a daje real efekat


imas na ovoj slici

Sneni

Odlična maketa. Pripazi kad budeš uklapao polovine prednjeg dijela trupa... meni je jedna bila šira za skoro 1 mm, nakon lijepljenja sam dosta šmirglao ali mi je duž spoja ostalo udubljenje suviše plitko i široko da bi se moglo popuniti gitom :headbang Na kraju sam riješio to s nekoliko debelih slojeva boje, a višak sam skinuo s malo razrjeđivača.

Evo na šta mislim:
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

batana

#3
Malo radova...



Sandman

Batana, optimizuj malo slike! Prva je "teshka" 175 a druga skoro 280kB!! A pritom su obe u rezoluciji 1024x768!

Lepo smo se dogovorili da slike mozete kachiti u punoj velichini ako su maksimalno 800x600 i maksimalno do 100kB "tezine"!

Ako sad svi ovako masovno krenu da kache vece slike, nema druge no da vratimo pravilo postavljanja slika na forum u vidu thumbnailova, pa ma koliko vam to smetalo!  :rtfm

dusko

Lep pomak samo napred jedino mi je unutrasnjost nesto jako siromasna cini mi se da zvezda ipak daje malo bolji kokpit.

batana

Pa ovo je zvezda il ja negde gresim???

LordNelson

Dobar napredak. Kazu da je Mig-31 jedan od najboljih presretaca na svetu. KAbina bez imalo detalja to zasad jedino zameram maketi (odnosno proizvodjacu).

matilda

zvezda / revell mig 31 je valda najbolji koji se pravi. jedino onaj revell-ov ima 100 puta vise ndekala a cini mi se i da su lepse napravljeni. sve ukupno, kada se zavrsi i postavi na vidno mesto "vitrinu" a pri tome se pokaci svo zivo naoruzanje koje ide uz tu maketu, deluje impozantnije i mocnije cak i od su 34 sa svim onim bombama.

super je ta maketa, samo joj zatvori kabinu i nema problema :mjetal

batana

evo nastavka radova:
sklopljna cela maketa...
predjeno sa humbrolovim primerom, a kasnije sa humbrol 127 kao osnovnom bojom








Nemsy_29

Odlicno je legla boja, fin i tanak sloj  ;D
Bice ovo lep avion na kraju  ;)

modellius

lepo si uklopio, jedino mi se cini da je unutrasnjost kabine siromasna... ili se to na kraju skoro ni ne vidi?
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

batana

Kabina ce biti zatvorena..

dusko

Nego nesto nisam video pilote uz maketu ili ih ne stavljas?

batana