Zvezda - Nina

Previous topic - Next topic

alek

Kupio sam ovu maketu preko oglasa jos letos, zapocetu, pa je dosla i ona na red...
Spojeni su bili samo trup i paluba ali katastrofalno, sve ostalo je bilo na spruevima. Za razliku od Hellera, ova ima malo vise izdetaljiranu teksturu drveta, tj daskice i ima ovu zatvorenu kabinu na zadnjem delu (kod helera je samo gornja paluba, nema pregrade sa vratima). Apsurd je sto je ovo kao 1/100 a Hellerova je 1/75 a slicne su velicine, cak je ova veca... Nema neke specificne farbe na sebi, bar po uputstvu i slici na kutiji, vec je cela u boji drveta samo sa razlicitim nijansama. Kako me nije nesto preterano zainteresovala ova maketa nisam se upustao u neke ekstra detalje vec sam samo na najprostiji moguci nacin pokuso da docaram drvo i to je sve. Naravno jos cu da je doradjujem i prljam/nijansiram i bice jos bolja, dok ne stigne sledeca porudzbina sa interneta  :cheers
Evo malo slika :











zocko

Kao pravo drvo, nema sta.  :super

alek

Vidim da ne vlada neko preterano interesovanje za ovaj moj brodic  ::) ali evo malog update-a...





Obzirom da je maketa bila zapoceta i da je paluba bila NATOPLJENA lepkom i gitom ja sam prezadovoljan i tesko da je moglo da bude bolje. Voleo bih da mi neko da predlog kako da napravim jedra posto ne planiram da stavljam ova plasticna iz kutije. Ideja mi je da stavim "sklopljena" jedra, pa me zanima sta bih mogo da stavim kao materijal i a da to izgleda ok. Nije mnogo sitna razmera makete, trebalo bi da moze i neko tanje platno da zavrsi posao, nego, da cujem jos neko misljenje.
Poz

Asurbanipal

Probaj sam nekom debljom pamucnom majicom, skroji po meri, trebalo bi da lici na sklopljena jedra.
Jedino ako je na jedrima bio oslikan neki krst ili tako nesto, to ces morati da mu docrtas.
Inace, drzim ti palceve da ispadne sve kako treba jer ovo nagovestava jednu odlicno odradjenu maketu.

Sandman

odlichno izgleda "drvenarija".... zaista si dobro postupio shto si drugim nijansama radio pojedine daske na palubi, a i nijansiranje boje na "chekrku" na pramcu izgleda jako realistichno!

djos & filip

Iako nisam nikakav strucnjak za brodove, tako da necu komentarisati tehniku, na oko ovo izgleda fenomenalno. Uvek sam se divio brodomaketarima na strpljenju potrebnom da se svi detalji dovedu u red. A vala posla stvarno ima.
Samo napred, bice ovo lepotica na kraju, ne sumnjam

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

alek

Hvala puno na savetima i lepim recima. Radi se, napredujem, ali posto se ova uljana boja previse sporo susi ne bas onoliko brzo koliko bih ja zeleo. U principu, da se lepo osusi ovo do sada farbano i lepim jarbole pa udaram na pletenje  ;D Tu i tamo ima jos po negde da se dorade detaljcici, da se jos malo zaprlja (sta cu, volim da mi ovi brodovi izgledaju rabljeno) i manje vise to je to. Nisam slikao nista novo ali za 2,3 dana bice i toga.
Pozdrav

alek

Evo jos par slika posle igranja uljanom bojom :




Mislim da cu danas konacno da razvlacim konopce i posle mi jos ostaje da napravim neko jedro. Kupio sam u medjuvremenu Baunty-ja pa jedva cekam da krenem da ga radim mada bice tu posla samo tako. Cim dodje na red otvoricu temu i stavljam slike.
Pozdrav

stevasandra

Super odradjeno. Ja krecem ovih dana da sklapam isto Ninu, a to mi je ujedno i prva maketu koju cu raditi. Jel si koristio Zvezdinu semu bojenja ili si radio po svome? Imas li jos neku sliku?

Pedja

Ovo je odlično odradjeno,tekstura drveta i cela maketa izgleda odlično jedva čekam da vidim kraj ove priče.
Imam jednu maketu Bounty-ja od Revell-a, nikako da se usudim da krenem sa radom,mada bi dio dobar odmor od aviona.

alek

#10
Eh ta prica je zavrsena odavno nego sto je mene mrzelo da slikam :) I ovo sada sto postavljam su ocajne slike ali sta da radim, nemam nekih uslova za slikanje, moracu da se pozabavim time...
Brodic je gotov, dobio je prvo mesto na Niskom takmicenju i generalno sto se mene tice, kao manu mogu da mu navedem nedostatak detalja. Sama maketa ih nema ali mogu da se prave ovako s tim sto je mene, naravno, mrzelo. Par desetina smotanih konopcica, neko bure, jos dasaka i imao bi jos veci smek, nego dobro za sada neka ostane na ovome.







Sto se tice Revell Bounty imam i njega, slikacu da imas smernice kako da radis.
Poz

Starac sa planine

Quote from: alek on 20-12-2009, 12:08:18
Vidim da ne vlada neko preterano interesovanje za ovaj moj brodic  ::) ali evo malog update-a...
Videh post pre neki dan ali dok sam odreagovao, ti vec zavrsio :)
Bas lep brodic. Ako ti nije tesko mozes li malo vise o tehnici farbanja, i sam imam u steku par tih "drvenih" i spremio sam uljane boje, ali nikako da se nakanim...

BTW
Svaki put kad ih vidim ne mogu da poverujem da su tri takva brodica presla Atlantik... i to krenuli ko guske u maglu...
Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...

misa

Majstorski! Hajde popravi linkove, da uživamo na miru.

Pozdrav,
Miša :)

alek

#13
Sredjene slicice. Sto se tice tehnika, spremicu neki malo opsirniji clanak sa sve slikama pa cu da postujem. Moram samo da proberem odgovarjuce slike i da izdvojim malo vremena, bice sredjeno :)

Izvinjavam se jos jednom zbog loseg kvaliteta slika ali slikam mobilnim telefonom, bez pozadine i ostalih neophodnih stvari. Nezgodno je malo za slikanje kada su makete ovako velike...

Pedja


Sto se tice Revell Bounty imam i njega, slikacu da imas smernice kako da radis.
Poz
[/quote]


To bi bilo odlično hvala unapred.Malo sam gledao i oko boja mi bas nije jasno kako je trup bio ofarban.