Zvezda - Nina

Previous topic - Next topic

stevasandra

Poceo sam danas sa sklapanjem makete. Zanima me da li je paluba na zadnjem delu blago nakrivljena na gore? Dok sam proveravao kako delovi nalezu moram blago iskriviti palubu da bi nalegla na mesto.

alek

Huh jel pricamo o bas ovoj maketi? Proizvodjac - Zvezda, naziv - Nina?
Iskreno, ne secam se da li se i meni desilo slicno ali kako god, to se lako sredi. Ili malo osmirglaj samu palubu odozdo, da sto vecom povrsinom naleze na izbocine sa strane ili te ivice prilagodi palubi. Ne mora da bude savrseno ali da bude sto veca povrsina. Posle kada lepis dovoljno je da malo duzezadrzis ili jos bolje nekako fiksiras taj deo i zalepice se kako treba.
Ne znam da li sam ti nesto pomogao ali pitanje je malo nerazumljivo, ako ima jos nesto nejasno slobodno pitaj.
:caooo

stevasandra

Da da, Nina od Zvezde. Znam da je pitanje malo nejasno al ajde da probam da objasnim. U pitanju je ona najduza, najveca paluba. Gledajuci sa strane kada treba da se namesti na bocne stranice, zadnja trecina treba da se savije na gore da bi legla na mesto. Uf, ne znam da li sam jasan, probacu da slikam pa da postavim sliku.

alek

Ok kapiram :) Mislio sam da ti ova gornja pravi problem. Ja sam ovu maketu kupio polovnu i bio joj je sastavljen samo trup, znaci bas je ta paluba vec bila zalepljena. Ne mogu da ti kazem nista konkretnije iz svog iskustva ali ono sto sam napisao u prethodnom postu ti vazi i dalje.
Kazi mi samo da li, ako sam dobro razumeo, ti sada po prvi put slazes neku maketu?
Ako je tako onda te potpuno razumem jer sam i ja kada sam pocinjao mislio da se makete slazu takoreci "same od sebe", medjutim do sada sam se navikao da su, jedrenjaci bar, toliko lose odliveni da je to strasno. Moraces da se naviknes da vecinu delova treba da prepravis, dobro osmirglas a posle lepljenja u 80% slucajeva i lepo zagitujes. Uzmem li za primer "La Sirene" od Hellera dodje mi da zaplacem. To je inace maketa koju trenutno radim, ako budem napravio neku slicicu postavicu cisto da se vidi kako ide i kako izgleda (a ne izgleda sjajno za sada :) ).

Pozdrav i srecno

PS : Otvori temu i daj slikice da vidimo kako ide.