SB2C-4 Helldiver Academy 1/72 ili jednostavno The Beast

Previous topic - Next topic

Sandman

Quote from: papa_bear on 28-11-2009, 22:32:08
Ok, grazie. :)
Mereno preko plavog kruga rondele... Velika 15 mm i manja 13.5 mm otprilike :)

evo sad pogledah dekale od Helketa - prechnik kruga vece oznake je ~17,5mm, a manje ~16mm....medjutim, oni imaju samo bele delove USAF oznake - pravougaonik sa leve i desne strane i petokraku - onaj plavi/teget outline nemaju - da li je taj outline vidljiv na delu trupa i krila gde oznake na Helldiveru treba da stoje? Ako nije, onda bi ovi dekali mozda mogli posluziti.. mada su neshto veci nego tebi treba :-/

inache, imam i dekale od Academy F4U-1 "Big Hog" - isti ovi beli bez teget outline-a su sa prechnikom kruga od ~15mm, dok ovi drugi imaju crveni outline a prechnik kruga je ~13mm.... ove dekale definitivno necu koristiti jer ovu maketu cheka jedna poprilichno egzotichna shema ;)

od Academy Wildcata imam ovakve oznake kakve ti trebaju - ali sve 4 su sa prechnikom kruga ~13mm!

ako ti neshto od ovoga moze posluziti vikaj ;)

Dada

U redu je, snasao sam se za dekale... Tandertbolt ima takve rondele, a setio sam se da imam 2 seta dekala za njega... Nastavak kada opet odem kuci, znaci cet ili petak...

Dada

Nije se mnogo odmaklo od poslednjih fotkica.
Malo doterana svetlo plava boja, ostaje jos mnogo posla, malo farbancije napadnih ivica.
Ne brinite za one shatro gromuljice, bez foto-a se skoro i ne vide, a po savetu majstora, precetkaricu fjucerom kada padnu svi dekali, tako da ce biti glossy :D



Radovi se obustavljaju do nabavke nekih boljih stensila, ovi akademi nisu ni za oIo :S  :doh :doh
Poz
Dada

oddball

Znas sta?! Mogu ti reci da je ispao super. Malo mi dekalideluju ljubicanstvenije medjutim verujem da je to do refleksije svetla. Aj ako te ne mrzi napravi dve-tri fotke pilotskog kokpita u makro modu.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!