Nakajima Gekko

Previous topic - Next topic

ubermagog

Ovo senčnje/prljanje kabine (popularni "wash") ti nije baš mnogo uspelo, možeš to da probaš da središ - radi ga uljanim bojama, deluje mi da si radio tušem ili tako nečim pa se pigment skupio na pogrešnim mestima... Spuštaj superrazređenu boju samo na određena mesta gde želiš senku da bi se kapilarno raširila, a višak posle obriši. Posle posvetli osnovne boje pa pređi obrisanom četkicom po izraženim ivicama i detaljima, to će ti dati pojačanu trodimenzionalnost (i mnogo je bolje nego kad se radi samo srebrnom)!
Nije ovo toliko ni bitno, ovo nije primedba već više napomena, svaki autor makete ima svoj stil kako će to da uradi.

Imam jedino primedbu na te topove! Boja im nije dobra deluju vrlo plastično i nerealno jer ti je gunmetal farba presvetla.
Mnogo su bojli rezultati kada ih ofarbaš u crnu (ili crnu sa kap gunmetala ili tamno sive) i posle preko toga radiš posvetljenje (sa gunmetal bojom ili čak običnim grafitom iz olovke!

Odlično su ispali instrumenti, fino se uklopilo!

BTW, ta maketa je više nego grozna po pitanju pin-markova - ovo je KATASTRFOFA!
Nema meste gde ga nisu stavili ....
Džaba im ime Tamija i velika razmera, na ovoj se baš nisu proslavili.... :P

mig-29

u zadnjem delu kabine  postoji radio(mozda je i nesto drugo, nisam bas siguran ??? )i zbog toga se zadnje sediste okretalo...... odlucio sam da se i moje okrece....izbusio sam rupu na onom malom stubicu za sediste, a na samo sediste dodao jednu metalnu iglu...... evo i slika:




sediste moze biti okrenuto ovako.....



ili pak ovako......kako god okrenes u redu je! ;D

mig-29

potrudicu se da ispravim topove.....pin markovi nisu uopste vidljivi kad se spoji trup i ubaci kabina....prljanje je uz pomoc grafita i deterdzenta pa je zato ostalo malo "hrapavo"..........to ci da uklonim pa cu da odradim wash uljanim bojama...

Kerber

Samo cepaj !

Vec su ti sve rekli....sad znas.
A sto se tice boja za kokpit, ja sam sebi zacrtao referencu sa Hyperscale-a, pa ako je onaj majstor zbrljao, i ja cu...to niko ziv sad ne zna sigurno..pogotovu njihovi slabo postojani pigmenti i lakovi    (na srebrnu povrsinu -boja aluminijuma ili metala ide lak sa plavim tonom ili zelenim - pa dobijes onu njihovu metalize....eh...)

mig-29

ja sam preko aluminijuma preprskao mesavinu humbrol 50(metalic zelena) + humbrol 14(french blue)........(odnos boja je bio otprilike 3:1 u korist zelene).....mada moze i nacin na koji si ti mislio.....sve zavisi od toga kakav kokpit zelis(ratni ili fabricki) ;) trup je vec zalepljen a slike ce veceras........nece biti puno gitovanja(uglavnom spoj krila i trupa, ali  malo nesto) kako stvari stoje, bice ovo zavrseno veoma brzo......glavni deo odradjen.....kad se zavrsi gitovanje, ostaje glavno  farbanje i onda nekih 10-15 delova(sitnica) kao sto su tockovi, neke antene i jos nesto......

dusko

Lepo napreduje i ja bih dodao da mozda malo taj wash u unutrasnjosti treba malo "smanjiti"ali i slike u uvecanju  otkrivaju neke detalje koje se okom ne bi ni videle tako da je najbolje kada serad vidi uzivo.Pozdrav i samo napred.

mig-29

kao sto dusko rece: alike u uvecanju otkrivaju nesto, sto je inace nevidljivo(slabo vidljivo)....sve ovo je slikano sa makro modom tako da se sve vidi.......evo malo i progresa....

odlucio sam da ponovo odradim pojaseve(ovog puta realnije) i da dodam okrugle kopce...


ostalo je jos da to ofarbam i odradim wash...

sto se makete tice gitovao sam spojeve(neki bi rekli da moze to da prodje i bez gita,ali kad ga pravim da napravim kako treba)......sad cu de odem malo do bg-a u neku nabavku boja, i tako toga pa cu da se vratim do nove godine i tad me ceka nastavak radova....evo i slika:





PedjaEU

Kokpit dobro napreduje i mislim da si 'ubo' boje...
Imam jedno pitanje za ljubitelje japanaca - da li i Geko ima 'rupe' u sedistima kao Zero? Mislim da je svrha bila da se smanji ukupna tezina aviona, pa makar to bilo i na ovakvim mestima...

Pozdrav, Pedja

mig-29

ne mogu da ti kazem a da budem 100% siguran........ja mislim da je imao samo udubljenja kao i na ovoj maketi, ali kao i na svim drugim maketama.......nemam slike kokpita aviona(uzivo) ali da je o postojalo neko drugi bi se docepao toga  tako odradio!
pozdrav!

mig-29

e ovako.......maketu sam smirglao i iz prvog puta sam uspeo da odradim 70%.......ovih 30% sam ponovo gitovao i smirglao i skoro sve je odradjeno.......sada cu da je ofarbam u aluminijum iz 3 razloga:
1.jasno cu da vidim ako negde ima gresaka
2.lepo ce da legne kao podloga(ipak se avion pravi od aluminijuma)
3. planiram da postarim maketu tako sto cu da skinem malo zelene boje na nekim napadnim tackama i tako dobijem "oguljenu boju".
slike vec sutra...
moze li neko da mi pomogne da dodjem do Tamiya XF-11-JN Green?
pozdrav  :)


mig-29

evo jos malo rada:
u kutijama stajnog trepa je postojala rupa, koja me je nervirala!!! >:(



zato sam odlucio da je zatvorim >:D malo kartona i super lepka i evo:

kakav i treba da bude.....dodacu jos koju zicicu da bi izgledalo realnije...




evo i malo rezultata smirglanja.......mozda deluje da nije bas najbolje ali kad se nanese boja ti je super.....

mig-29

stigao sam da prajmujem maketu, ali sam uslikao samo ovo(i to dok sam farbao) jer sam fotoaparat morao da pozajmim bratu!!! >:( ali sta je tu je...evo i slika:




nakon prajmera sam isprsako srebrnu ne bih li mu kasnije odradio "čiping"  ;D sto se zelene tice moracu da sacekam neki slobodan vikend, ili ovaj raspust u februaru-martu"(opet talas gripa :D)"

mig-29

e pa ovako....za sve one koji su pratili rad ove makete, samo jedno obavestenje.....uskoro se nastavlja! kraj je skole, za upis u srednju cu da zavrim ovih dana i onda dolazi gekko na red.... ;D

mig-29

evo ga napokon GEKKO! ofarban u zeleno, zatim skinuta boja na napadnim tackama i jos nekim mestima(nemojte zameriti ako je to lose ispalo, prvi mi je put... :-\ ) ima tu jos nekih sitnica da se odrade kao i dekali koje cu veceras da postavim, i onda kacim slike....








mig-29

evo ga sa dekalima....malo sam ga zaprljao (trag izduva) al nije ispalo dobro, tako da cu to morati da popravim....jos propelere da nakacim, stajni trap,  lakiram ga... i na kraju wash... :D  evo malo slika: