Mustang P-51C od ICM-a u 1/48

Previous topic - Next topic

vlajko&marko

Jos jedan moj projekat sa malo vise slika uradu
prva ruka farbe i dodatno smirlglanje spojeva

detalj kabine

prva ruka farbe HU155


druga ruka HU155
za sada toliko

vlajko&marko

napredujem lagano




dali neko ima neki savet?

oddball

vidim da radis cetkicom. ono sto bih ti ja savetovao je jedan malo duzi proces farbanja. naime, sada uzmes cistu suvu pamucnu krpucu i dobro ga istrljas to jest ispoliras. posle toga dobro ocistis od sitnih dlacica koje ce ti ostati posle trljanja (kojih nece biti nesto mnogo) i uzmes ponovo olive drab boju premazes. neka bude razredjenija malo i u tanjem sloju. pre toga naravno zastiti sive povrsine. od cetkica koristi ravnu i najsiru koju imas, sto sira to bolja. ja koristim slikarsku koja je ogromna. posle toga ostavis taj sloj da se susi dva-tri dana i ako bude potrebno nanesi jos jedan sloj potom. za sada je skroz ok, i kabina je jako dobra.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Monthy Python

Jesi li imao problema kod sklapanja? Trazi li puno gita i meku smirlgarsku ruku? Imam njihove P-51A i P-51D, pa me interesuje kakve su makete za rad.  Znam da je kopija tamijinih mastanga, ali za svaki slucaj.

vlajko&marko

Sto se tice sklapanj ''laganica'' polutke trupa su se fino uklopile i uz pomoc tecnog lepka smirglanje je bilo minimalno, krila ko krila bez problema , spoj prupa i krila ''super'' opet tecni lepak zavrsio svoje.Jedino gde treba malo gitovanja je na spoju krila i trupa sa dojne strane kod motora , ostalo je klasika  :cheers

vlajko&marko

evo malog napretka na ovom Mustangu
malo sam ga zapostavio







dragan51

Da li si imao problema sa nalepnicama?

vlajko&marko

standardne ICM nalepnice mali trenutak nepaznje i pocepa se
cak se vidi na jednoj slici da mi se pocepao dekal i nisam uspeo da ga sastavim kako treba  :headbang

dusko

Lepo izgleda i dopada mi se chiping kao sito izveo?