Kitech Su-25 Froogfoot 1/72

Previous topic - Next topic

divvac

Isti naslov ista maketa,ali drugi deo foruma D:)
Pocinjem sa radom na ovom zabljem stopalu ;)
kao prvo trup:

kao sto rekoh paneli plitki a i ima ih malo,tako da cu se oslanjati u daljem radu na revellovog su-25 u 48'  :pilot

prvi problemi se vec javljaju.... plastika previse debela u kutiji stajnog trapa,a jos je i nekako ukosa:

ovde se jos bolje vidi:

problem resen secenjem te plastike,dodavanjem kartoncica(to je ono sto se presijava :P )

i na kraju:

na suvo spojene polutke i motori-vec polako lici na avion  ;)

a sa donje strane, plastika takodje lose izlivena,znak loseg kalupa,ili dotrajalog:

a kad se na suvo jos pridodaju i krila to izgleda ovako:

s' tim sto sam ja smirglom zaobljivao motore,jer gledajuci sastavnicu i sam model u 48' motori su zaobljeni,a ne ovako kockasti,zato cu morati i taj spoj krilo-motor da zaoblim...
bice ovde dosta posla,ali zato plastika je veoma zahvalna za rad,bolje se i smirgla i delje od revelove,italerijeve,hasegawine,zvezdine i ne mogu se setim koje sve sam radio :)
moja Prva turska

Sandman

ako nisi siguran oko pojedinih detalja zbog plitke panelizacije, bolje koristi kao referencu raspolozive crteze nego da uporedjujesh sa drugom maketom kao glavnom referencom...

ovde imash par arhiva raznih tehnichkih crteza za Su-25:

_http://www.airwar.ru/other/draw_an.html

dusko

Samo napred bice nesto i od te makete .

PELE

Puno srece sa ovom maketom!

Nadam se da ce na kraju biti nesto od ovoga... :)

Samo napred, ako naidjes na neki problem, ostavi maketu sa strane, 'oladi se, pa nastavi dalje.


Pozz

divvac

bice,bice... hvala dusko na podrsci ;)
hvala za crteze pustinjiski covece :P ali ovo mi je prvi put da urezujem panele i prepravljam maketu,tako da necu sad da idem sve u detalje i da do sitnica prepravljam sve,ali ono sto umem i znam to hocu!  ;)

hvala i tebi pelegrinjo! :P
moja Prva turska

Nemsy_29

E pa aj nek ti je sa sreom...Bice ovo lepo  ;D

P.S. Nego, zar ti nisi strucnjak za 1/1  :hahaha :hahaha :hahaha :hahaha :hahaha :hahaha

divvac

evo,radilo se!!
cak do 4 ujutru!  ::) nisam ni izvalio da je pola 4 dok mi cale nije banuo i pitao "Sta radis to?!"  :hahaha
naoruzanje zavrseno:

slike su lose,jer su sa moba,ali nadam se da se vidi razliga izmedju leve i desne strane:


a u pomoc pele-ta iskoristicu stencile od revell-a .Samo se nadam da cu naci njihovu sastavnicu na netu  :(

eh,sad posto prvi put radim sa rezinskim sedistem i kokpitom samim:

a vidi se da ima mnogo 'viska',ja ne znam dokle,tj. koliko trebam da skinem?
moja Prva turska

Boki

Imam Hobbycraft verziju ove makete i nemam pojma kakva je (nisam našao mnogo recenzija na netu).
U svakom slučaju, dobro izgleda za sada. Samo napred. :cheers

P.S. Probaj da slikaš sa malo veće udaljenosti, jer što si bliže to su slike mutnije i potpuno neupotrebljive. ;)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Vizant

skidash polako korak po korak sve dok ne upasuje na suvo....
meni kod tih pasovanja uvek pomaze blue tack ili gumica gnjeca napravish lopticu i zalepish na ledja recimo table i onda stelujesh...pazi resin je otrvoan ako ga smirglöasj samo pod vodom i prashinu i ostatke bacaj ..

Sneni

Quotea uz pomoc pele-ta iskoristicu stencile od revell-a .Samo se nadam da cu naci njihovu sastavnicu na netu

Ako ne nađeš sastavnicu, imam je ja u kompjuteru, javi se pa ti uploadujem.
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

ubermagog


divvac

eh Boki,trebao si ranije da javis,ovako mi dolazi hobbycraftov Su-25 i PST BTR-50 iz USA (ja i moji paketi)  :hahaha
Viznat hval na instrukcijama ;) od sveg navedenog nista nisam znao,jedino to da se lepi super lepkom :)
Sneni,hvala na sastavnici  :cheers
moja Prva turska

divvac

Nastavljamo sa radom,ovaj put bez slika  :(
posle malo razmisljanja odlucio sam da eceraj ubacim u novostigli su-25 od hobby crafta,a u ovaj kitechov stavljam ovaj obicni kokpit  :headbang
onda u nos sam ubacio par olovnih valjaka i zagitovao sam ih,zbog raspodele tezine,da maketa ne bi sela na dupe, a upravo sad dok kucam ovo pravim pauzu u farbanju i detaljisanju kokpita,ubacicu pojaseve ,i pokusacu da sastrane urezem i docrtam par uredjaja,i sta vec samo da detaljno pregledam slike koje imam kokpita su-25.
moja Prva turska

PELE

Ja bih ti savetovao da rezinski kokpit (ako imas eceraj, i njega) sacuvas za Revell-ov ili Zvezdin, steta da to iskoristis na Kitech Sukhoi-ju...

divvac

Quote from: PELE on 30-12-2009, 17:44:12
Ja bih ti savetovao da rezinski kokpit (ako imas eceraj, i njega) sacuvas za Revell-ov ili Zvezdin, steta da to iskoristis na Kitech Sukhoi-ju...

pa,ako nabavim revelov...  :-\
a zvezdin ne znam koliko ej izdetaljisan ???
sve u svemu na ovaj nece ici :)
moja Prva turska