Mercedes L3000 1:35 - pri kraju

Previous topic - Next topic

Goran

Pozdrav,

Maketa je Italeri, mjerilo 1:35, po mom mišljenju vrlo solidna i cijenom povoljna. Lako se slaže, bilo je malo kitanja, ali samo duboko utisnutih pinmarkova, sve u svemu zanemarivo.
Na maketi namjeravam još malo napraviti wash po poklopcu kabine i na stepenicama koje vode u kabinu, te drybrush drvenih stranica prikolice.
Nema još puno posla, čekam da se lak osuši...
Evo par slika makete od početka prema kraju;









Sandman

fino izgleda... pedantno isprashnjavljeno ;)
jedino mi blato tj. "prljavshtina" na sharama na tochkovima malo odskache.. mozda malo drugom bojom da ubijesh to braonilo?  ::)
ovo mi tako deluje jer je ostatak kamiona malo manje zaprljan i ne tom nijansom koja je na tochkovima....

Goran

Mislim da će završni sloj mat laka riješiti taj problem. Popodne ću ga prešpricat pa ćemo vidjet. Neće biti kasno za dotjerat kotače.

iguanac

Lepo izgleda, nema sta.
Citiracu jednog ex-SFRJ fudbalera, koji je igrao za neki tim na zapadu cioji je sponzor bio Opel (samim tim igraci su smeli jedino Opele da voze!), a ovaj je, cim je skupio kintu pazario beli mercedes. Kad ga je menadzer kluba "pitao" odakle mu ideja da kupi mercedes, sve masuci ugovorima ispred nosa, doticni je odgovorio:
"Merdzo je Merdzo!"
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

SALE

Uh Mercedes, moja slaba tacka  ;D Predivno kamionce nema sta! Koliko znam i Tamiya je preuzela tu maketu od Italeri-a i pakuju je u svojim kutijama, naravno po vecoj ceni  >:(

rodeo

  Daleko bolje od tvojih ranijih radova. Moram i ja sebi jednog nabaviti. Staklo kabine je mutno  :-\

  Koja oznaka na vratima je u pitanju?
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Kerber

Meni izgleda super... :D

Samo napred, i daj da vidimo finale.
Pozz

Aki

lepo,lepo,meni jako lici na opel blitz

Goran

#8
Quote from: Rodeo Clown on 12-01-2007, 10:31:33
 Daleko bolje od tvojih ranijih radova. Moram i ja sebi jednog nabaviti. Staklo kabine je mutno  :-\

 Koja oznaka na vratima je u pitanju?

Mutno je zbog maskola koji je još na njemu. Skinut ću ga kada maketa bude skroz gotova.

@ki, da vrlo slični. Imam i Opela na lageru, on je idući u projektu.

=> Rodeo Clown - Oznake su njemačkog zrakoplovstva. Po sastavnici nude se dvije opcije - zrakoplovstvo i pješadija. Točan podatak o kojoj je postrojbi riječ ne znam.

Aki

okaci i slike opela kad ga zavrsis :)

Goran

Quote from: @ki on 12-01-2007, 11:33:09
okaci i slike opela kad ga zavrsis :)

Budem, bez brige, ali je Opel još duboko u ormaru. Imam još dosta stvari za završiti, čekam još neke dodatke da završim dvije ranije započete diorame, ali bit će.

SALE

Ej bre, mojne tu da mi poredite Mercedes sa Opelom, mislim ovo ono  Salim se, i ja imam u fazi rada Opel Blitz ali tzv. Maultier, mnogo fina maketa 

tripko

uf kakav kamion, samo napred.

Vizant

Lep je, ja rado volim da gledam druga vozila a ne samo tenkovi pa tenkovi i to tigar.. ;D

Goran

Quote from: Vizant on 12-01-2007, 16:37:03
Lep je, ja rado volim da gledam druga vozila a ne samo tenkovi pa tenkovi i to tigar.. ;D

U potpunosti se slažem sa tobom