King Tiger Porche,Tamiya 1/35

Previous topic - Next topic

Momcha

Stara Tamiya maketa.Zimmerit sam radio Revelovim gitom i srafcigerom pre par godina.Ovih dana sam
ponovo uzeo da radim ovo vozilo.

Toliko za sada  ;D

Suhoj

Za sad izgleda fenomenalno....do kraja moze biti samo bolje :D

Kerber

Uf !
Opako izgleda ovako nasaran.
Daj mu malo onu "ambush" semu preko ovoga...negde sam to vidjao i dopalo mi se, normalno, ako su ih ovi teskasi nosili uopste.

Mocho, dobro ti pljucka ovaj kompresor...sve sam cuda izlaze u zadnje vreme iz tvoje radionice.  ;)
Kako si zapoceo, mozda ces uskoro da ispraznis "stek"...hehehhe
Pozz !

Amon Two

prekrasno izgleda, samo jesi siguran za ovu shemu, nikad nisam prije vidio ovakvu, i boja ispod zimmerita bi li trebala biti ovakva ili ona neka crvena...? :)

Momcha

Hvala na komentarima.Da Bane od kako uzeh kompresor i novi brush,samo stancujem samo me malo
zima koci jer nekupih grejalicu za radionicu(cicija  ;D).

Ovi kraljevski tigrovi nisu imali tackastu ili ambuh shemu.
Konkretno ovako bojen primerak sa brojevima na prednjem delu kupole pripadao je
schw.Panzerabteilung 503 1. Zug
.
Inace pola 503. bataljona je stradalo 18. i 20. avgusta u Normandiji.

Sto se tice sive podloge ispod zimmerita,razmisljao sam da li da stavim red-oxid ali sam se predomislio jer nisu mogli
dotle da se izgule.Prvo sam tako uradio a onda se predomislio i ofarbao u sivkastu.

sigma

Avidja mi se kako si uradio zimmerit. Hoces li molim te da mi(nam) kazes sa cime si radio.

Ja imam jednog tigra I na cekanju, pa sam se igrao sa nekim dvokomponentnim henkel lepkom, i ispalo je ok na nekom komadicu plastike ... ali ovo tvoje izgleda bas realno !

Bojan Ue

Odlicno izgleda ovaj kraljevic! Dopada mi se kamuflaza a posabno cimerit kako je ispao, lepo izgleda ovako iskrzao, bas si ga majstorski uradio!  :super

Momcha

Hvala na komentarima.Zimmerit sam radio revell gitom.Prvo se nanese na povrsinu,zatim sam ga lepkom
jos malo omeknuo kako bi ga bolje premazao.Saceka se malo kako bi postao cvrsci i malim srafcigerom
pravio texturu.Kada se sve osusi malo se ismirgla ukoliko negde malo "strci" i skalpelom pravio ostecenja.

Skoro sam nabavio tamiya tool za zimmerit i Milanco mi je napravio roler po uzoru na Afv-ov tako da cu ubuduce raditi
sa tamiya dvokomponentnim gitom.

Bojan Ue

Momcho interesuje me da li mrezice na hladnjaku motora dolaze sa maketom ili si ih kupovao naknadno i kakve su gusenice generalno? Pozdrav!