1:72 Hobby Boss Me-262a

Previous topic - Next topic

Maketa je jeftina kineska stvar.
Izbušio sam mu topove, ubacio Academy cockpit kadu, otvorio šahtove stajnog trapa (da se vidi kada kabine), izrezbario gume i malo usavršio motore.
Farbano sa MM metalizerima i Revell RLM 02.

Inače ovu maketu sam trampio sa nekim Hrvatom na slovenskom državnom kupu u Ljubljani (čovek se prosto zaljubio u nju) za rezinsku maketu Kraguja; j... ga kada volim domače.
Inače, za pravi Me-262 me čeka Academy.











Namerno je slikan u CB >:D

Josip

Kerber

Jako lepa "Lasta".  ;)

Ovom bi samo trebalo malko nosni konus da se zatupi (par pokreta turpijicom i smirglom), jer nije ovoliko siljat....Ostalo je OK.
Znam Hobby Boss maketu, i uradio si (po meni) sve sto treba. Ovo im je uz Mig-3, Messere serije 109 i Warhawke i Wildcate, bolja maketa.
Ima sve sto treba, malo sirotija u detaljima, ali tacna po obliku (cak tacnija od Academca da znas) i evo dokaza da se moze uraditi odlican primerak.
Bravo !

PELE

Svaka cast, prelep je! Bas izgleda onako istroseno...  :)

Jel su Nemci pred kraj rata ovako "farbali" Me-262-ke ili na pocetku? (mislim na prvi primerak ovog aviona, pa na dalje)



Pozz

Kerber

#3
Ovo je jedan od test-aparata predserijske verzije A-1a, pred konacno uvodjenje u operativnu jedinicu za razvoj pod komandom W. Nowotnog, cini mi se (EJG Kommando Nowotny).
Svi paneli su bili za gitovani i osmirglani....to je ova RLM02. Kasniji aparati bi posle ovakvog tretmana dobili klasicnu kamuflazu. Zato ovaj nema niakve oznake jedinice...samo mali serijski broj.
Mislim da Draki ima vise podatako bas o ovom aparatu od mene, pa bi mozda nesto vise mogao da kaze...malo sam zaboravio ovo gradivo... :think

E, i jos nesto: Naime, pred sam kraj rata, imalo je puno klasicno ofarbanih Lasta, ali sa donjim povrsinama u ovom "ruhu", kako u JG.7 tako i u JV.44....Kad nisu imali ni boju ni vemena da ih doteraju....

Warhawk

#4
U, odličan, hoću i ja jedan! Gde mi je Revell....  ;D

jedina zamerka su paneli. Ako su bili zagitovani, ne bi trebalo da postoje
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

djos & filip

Hobby Boss uz dobrog majstora stvarno ume da zablista. Ovo po meni izgleda fantasticno, bas mi se dopada.

Svaka cast

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

PedjaEU

Auh, od kineske igrackice ispade ljuta mashina! Super uradjen!


P.S. Kada rece Revell RLM 02, na koji broj boje mislis?

Mislim da #45 matt Light olive ili tako nešto.

dusko

Bravo ipak iod nicega ispade nesto.

Profa

Moralo je da padne gitovanje panela za ovu 711... Za nju bar ima referenci i po netu i po knjigama :zvizduc
Inače lepo odrađeno (sem gorenavedenog), dopada mi B/W fotografija :super
Bogu fala što sam Lala! :)

drakii

Gde me nadje......, Bane, uradjeni "711" nije predserijsko, vec serijski,, bilo ih je nekoliko neobojenih, u boji metala, jedan i bez "kitovanja" u boji najslichnijoj RLM 02, a ako govorimo o tome dali je bolja od Academu 262, drastichno, Academi ima poprilichno lepu panelizaciju, rasklop koji omoguchava puno detaljisanja, staklich kabine je shiri nego shto treba, mozda su merile po Hermanu Goeringu, ali nije dobar, pa ni linija trupa, dok Hobby boss-ov moze da prodje, npr Revell je dao uzi poklopac kabine kao za Hermana Hessa, zbog mrshavosti, Hasegaea je radila vrlo dobar 262, ali i on ima mana, vech sam drobio o tome, ali je za razliku od vechine Hobbu boss Luftwaffe canopys najjbolja, MPM je vakumirao tachne poklopce kabine, a i Hasegawa je dobar, a Academy je totalni promashaj ustvari, pretanka i tarabidsana krila u korenu su gotovo neotkloniv propust, neznam dali je neko od vas imao priliku da pre neshto vishe od 20 go ima u rukama njihovu raniju maketu istog aviona, koji je radjen na bazi Frog-ovog kalupa, bila je to za ono vreme jako dobra maketa i puno tachnija od nove, da ne dugoshem, dobar izbor i skoro odlichno uradjena maketa, meni najobozavaniji avion iako je poreklom od jedne od najneobozavanijih nacija, neka mi ne zamere pojedinci koji vole pomenutu naciju da za to imam istorijskih, pa i lichnih razloga, a ja razvlachim lom nezavrshenih 262-ojki, 'ebi ga, tako mu je to, ali biche...., pozdrav i za one koji bi radili Me 262, da bude savim kako trba, kupish Revell i Hobby bos i izkombinujesh, rezultat i za chistu desetku, cena manja no Academy ili Hasegawa etc

drakii

Opet ja, na temu zagitovanih (zakitovanih) spojeva limova i njihova vidljivos u ovoj razmeri, preporuchujem kriticharima vidljivosti spoja panela da odu na aerodrom, u nsluchaju Me 262 je problem u poboljshanju performansi-zbog glatkosti aerodinamike, a i spojevi su time bili rasterechivani od vibracija xbog turbulentnih struja i promene pritiska na pleh pri promeni brzina i kursa, tolko za sada