Hs-132 1/72 Huma

Previous topic - Next topic

Kerber

Ovaj je trebalo da bude Obrusivac, sa bombonom od 500kg...
Bar tak'e podatke ja nadjo'...Nisu mu dali podtrupni pilon i "teret"?

cherny

Dali mu teret, al' nema pilon, a na fotki koju imam nema nista dole, tako da nisam stavio.

tripko

cherni ti si se povrednio samo izbacujes makete. Ovo mi se vise svidja od FW.

djnik

Drago mi je sto si zavrsio ovu maketu. Super izgleda i verno si predstavio kako izgleda na slici. Doduse, mislim da su objasnili da je slika u stvari fotomontaza, da su delove trupa i krila zaplenili Rusi krajem rata.

Sledeci put  cu da ostavim neku Tamigawu :)

Sandman

Quote from: djnik on 06-01-2010, 07:34:14
Super izgleda i verno si predstavio kako izgleda na slici. Doduse, mislim da su objasnili da je slika u stvari fotomontaza, da su delove trupa i krila zaplenili Rusi krajem rata.

da, ta slika koja se moze naci pri pretrazi Guglom, je samo izgleda umetnichka vizija - na njoj su linije gitovanja predstavljene kao mnogo tanje nego je Cherny uradio, no, bez nekih boljih fotki ostaje nam samo da nagadjamo kako je sve to zaista izgledalo - po meni sama ova maketa je jako lepo ispala, pa neka je i "what-if" ;)

evo ovde malo informacija o Hs132, kao i pominjane slike....

http://www.luft46.com/henschel/hs132.html

Quote
Sledeci put  cu da ostavim neku Tamigawu :)

ne, ne, ne - ISKLJUCHIVO HobbyBoss!  :mjetal >:D :lol

Vuksha_Cage

http://www.world-war-2-planes.com/Henschel-Hs-132.html evo jos malo teksta o doticnom, samo je jedan prototip postojao zavrsen, ostali su bili u fazi izrade, na tom prototipu bomba nije ni prikacena, iako je po planovima trebala da ide, tako da to sto nema nijednu bombu uopste nije greska, cak sta vise, sad je realniji nego da je stavljena bomba, tada bi bio what-if :D ako sam u necemu pogresio slobodno ispravite :D inace da opet kazem, bas mi se svidja maketa, toliko da sam bas krenuo da citam o doticnom avionu :)

drakii

Da se zna, avion je leteo, vishe letova, zarobili ga Rusi, kao i delove drugog prototipa, krila i vechi deo trupa i neshto delova kao rezervnih ili za sledechi prototip, avion je zavrshen oshtechen u bombardovanju saveznika, pa okrpljen dok nije pao Rusima u ruke, bio je u boji metala sa kitovanim spojevima i to bojom, RLM 02 koja je mnogo manje naglashena nego na uradjenoj maketi, ali neka budeda je to pre poshmirglanja i poliranja, pomenuta fotka ispred hangara je izvorna, a nosach za bombu nije imao u pravom smislu, vech su iz trupa neznatno virili  odstojnici-oslonci za bombu, 4 kom i u sredini kuka-mehanizam za zakachinjanje bombe od 250, 500, a kasnije i od 1000 kg, josh da napomenem da je chekao farbanje, gore dve zelene, RLM 81/83, dole RLM 84, tolko i pozdrav

Dada

Sada se okacih na net... Pa posle toliko problema superiska je ispao malac. Kao sto rece tripko, vise pleni od fw.
Luft 46 je bolestina :)

Goran A.

Utisak je odlican, dobro je sto si prvo radio linije panela. Ja sam to na 262 uradio kasnije i nije mi ispalo bas najbolje.

LordNelson

Zanimljivo, ne vidjam cesto ove nemacke mlazne avione iz WWII. Koja je firma u pitanju?

cherny

Pise u naslovu topika, Huma.

JUNKERS

Nice, nice :D Jako lepo.