Izložba - STOLJEĆE RATNOG ZRAKOPLOVSTVA U HRVATSKOJ

Previous topic - Next topic

prelude

Zadovoljstvo mi je u ime autora izložbe, sve putnike namjernike koji se tijekom nadolazećih blagdana i poslije, zateknu u Zagrebu,
pozvati na razgledavanje izložbe fotografija i (kao uz poseban dodatak) trodimenzionalnih predmeta :



u Tehničkom muzeju u Zagrebu, Savska cesta 18, od 15. decembra 2009. do 15. januara 2010.

Detaljnije o samom sadržaju izložbe, kao i ostale informacije koje budu u svezi toga objavljene možete pogledati i pratiti na forumu: http://www.maketarstvo.net/forum/viewtopic.php?t=14404&highlight=
a također se u svezi možebitnih upita možete obratiti i na moj poštanski pretinac na ovom forumu.

Od oko 400 pripremljenih fotografija, većina do sada nije viđana ni objavljivana, a potječe mahom iz privatnih zbirki autora i njihovih prijatelja. Dobar dio je prikupljen i posredstvom te susretljivošću članova obitelji negdašnjih zrakoplovaca, kao i nekih institucija (arhivi i muzeji). Svaka fotografija je popraćena iscrpnom legendom o objektima i subjektima koji su na istima prikazani.

Kao poseban dodatak izložbi fotografija, uvjereni smo da će vas se dojmiti i popratno izloženi trodimenzionalni predmeti, koji su tematsko vezani za povijest RZ na tlu Hrvatske, a koji također većinom potječu iz zbirki autora te iz fundusa Vojnog muzeja MORH-a. 

S obzirom je dobar dio razdoblja koji je ovom izložbom tematski obrađen bio dijeljen u zajedničkim vojnim i državnim sustavima, vjerujemo da će veći dio sadržaja biti itekako zanimljiv i entuzijastima s ovih prostora.

Koristimo i ovu priliku da se svima koji su nam pomogli pri realizaciji ovog projekta, a posebice onima koji su članovi ovog foruma, najtoplije zahvalimo na susretljivosti i pomoći.

Autori:
Tomislav Aralica
Robert Čopec
Tomislav Haraminčić
Marko Jeras
Zdenko Kinjerovac

prelude

Evo nešto atmosfere s otvorenja izložbe te sadržaj iste u nešto slika:



































... pa ako se netko nadje u Zagrebu tijekom ovih praznika, vjerujem da će se naći ponešto zanimljivog za povijesne sladokusce ...

Profa

Ajme, Stari, dobro ovo izgleda - svaka čast za trud!
Nažalost, teško da ću se u tom periodu zateći u ZG, eto me nedelju-dve kasnije... :-\
Bogu fala što sam Lala! :)