SU34 Italeri MIG29

Previous topic - Next topic

dusko

Postovane kolege evo konacno nesto i sa moje strane o samim maketama je bilo reci u projektima u radu(sa velikim prekidima) Malo sam eksperimentisao sa pozicijama fotografisanja sto se vidi po nijansama boja.da ne duzim ova podloga je cisto stavljena reda radi (hvala Pele)zbog slikanja posto ce Suhoi stajati sam na pisti jedino jos ne znam da li cu rakete staviti na pistu ili na avion.Maketa Miga je bila uzas posto je to izgleda prepak Kondora.Na Migu jos trebam doraditi prednje staklo posto sam original uprskao acetonom (ocekujem drugo originalno hvala Suhoju)ali bio sam nestrpljiv da sve to konacno uslikam)neki detalji i boje se lepse vide u stvarnosti a neke nedostatke tek sada vidim na slikama ali dobro jos ipak pocetnik.Jos bih dodao da je Suhoj farban po originalnim slikama  a na Migu ima i dekala koje mi je ljubazno ustupio kolega Suhoj.Za sada toliko udrite po kritikama(samo bez batina :D) nadam se da cu uskoro sve to uslikati malo bolje aparatom.Srdacan pozdrav od Duska.


dragan_mig31

super su makete ali fotke su ti uzas.ovaj mig-29 je super ispao jedino sto poklopac je malo cudno ofarban.isto vaz i za prednje staklo.su-34 je ludilo :) svaka cast

Suhoj

Makete su predivne!
E ako ti je taj kanopi na MiG-u problem, reci, mogu ja da ti posaljem drugi, steta da ovaj kvari utisak ovako fenomenalno odradjene makete!

dusko

@Dragan mig 31 znam da je malo cudno ofrabano a prednje staklo sam sam pravio kako sam znao i umeo ali dobro je da maketa lici na nesto sto se tice Suhoja 2puta je farban pa smirglanje ali na kraju sam uspeo da potrefim kako tako boju posto je na svakoj slici drugaciji pa sam se orijentisao prema slici gde je avion u letu .inace ove ruske maskirne seme zaista su pravi haos vrlo brzo stvore konfuziju.

Sneni

Mada su slike loše, čini mi se da su makete jako dobro ispale, naročito Suhoj. Što se tiče 29-ke, šteta zbog petokraka, potpuno su off-register. Vrhove vertikalaca ofarbaj u neku tamnije sivu, i malo taj canopy sredi pomoću tanke četkice, jer kvari inače jako dobar utisak. :cheers BTW, maskirne šeme si odlično uradio :bravo
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

dusko

@sneni za petokrake ne brinem posto su dekali takvo smece da vise nikad necu kupiti ICM-a evo problem canopya je resen Suhoj ce mi poslati drugi tako da ce liciti na nesto a sto se tice vertikalaca na MIG-u znam za taj nedostatak ali jednostavno me mrzi da to doradim jer maketa je bila nezavrsena skoro godinu dana9burazerov zapoceti projekat)pa sam resio da je kako tako zavrsim.Nadam se da cu uspeti da nabavim aparat pa da stavim malo lepse slike.

dusko

#6
Quote from: Dusan Lekic on 21-01-2010, 15:48:04
Lepo, lepo izgledaju, koje si boje koristio za Su34?

Pozdrav!
Dusan ;)

Jao ime moje samo me za boje ne pitaj(salim se)Pa posle dugog razmatranja informisanja (citaj smaranja ostalih clanova)odabrao sam slesdecu kombinaciju Humbrol sea blue malo potamnjena ponovo ista boja samo malo posvetljena(najsvetlija polja)i Revell sea green .Mada sam pogresio jer se ova najsvetlija polja trebaju slagati sa bojom "trbuha" aviona a ja sam uradio kontra ali sta je tu je.Evo par slika sto pravog aviona ,sto makete pa pogledaj kakvo sarenilo boja na svakoj slici druga boja a moja zaliha boja (oskudna).Pozdrav





dusko

Eh sta je ostro oko ja sam to kasno primetio malo mi je sad krivo zbog greske ali ne diram nista posto sam radio na ovom cudu dobra 3meseca.

LordNelson

Svaka cast! jako dobro odradjena kamuflaza.  :o  :super