MiG-21 Bis Academy 1/48 + resin

Previous topic - Next topic

matilda

 svaka ti cast, stvarno jako-jako lepo  :super
cunjao sam i listao ovaj topik pa sam nasao par zanimljivih stvari...
vidim da si doradjivao vertikalca, pa ako nije tajna , kako si to izveo? po onome sto sam video, cini mi se da si odsekao antenu i samo ga stanjio i sturpijao od gore i onda si dobio taj ostriji "cosak" za razliku od blago zaobljenog na orginalu???
drugo, vidim da si se upoznao sa tamiya sminkicama... cime si ih nanosio?

jos jednom, sve pohvale i samo tako nastavi pa da ga uskoro vidimo i u zavrsenim maketama.
stevan

PELE

Milane, ima li nekakvih novosti? :)

Kako napreduje Migonja?



Pozz

Milan18111

#122
Projekat privodim lagano kraju.
Ostale su sitnice ali meni najvazniji deo posla ,lepljenje dekala ,je prosao bez ikakvih problema.
LH dekali su "legli " fenomenalno,secenje i premestnje cifara na vertikalcu je proslo bez problema....




prefarban je konus kao i  sve dielektrike.Na vucnoj gredi postavljena sajla kao i leziste padobrana u otvorenom polozaju....



postavio sam ga na noge"na suvo" da vidim da li sve lepo lezi.Ostaje matiranje maketei postavljanje kanopija.
Od naoruzanja ce biti najverovatnije 2xUB-57-32 i 2x UB-57-16 ali je uradjeno tako da se moze postaviti bilo koja kombinacija naoruzanja bez lepljenja.....





@matilda
da ne pisem ponovo evo ovde  sam objasnio rad na vertikalcu...

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,8798.15.html

Hvala jos jednom svima,vidimo se u "zavrsenim radovima".
Pozdrav,
Milan




kljajajunior

Uuu kako me odusevio ovaj tvoj rad na detaljima...zaista je bilo pravo uzivanje pratiti ovu temu...
-interesuje me ovaj fazon sa nosacima naoruzanja,kako si izveo da menjas naoruzanje(jel je to standardno moguce kod te makete "snap kit"?).
Efekat rdje na lanserima je fenomenalan...
-ona raketa pored R-60 je?(K-13?) da li smo je mi imali u naoruzanju?
Kad smo vec kod raketa nekako mi "cudno" deluju ciste na ovakvoj maketi 8)

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

sezan

Imali smo K13 ali ne znam koje godine su izbacene!
Rad je mega-giga!"Mala skola maketarstva" ala Milan Radulovic!Bravo Milane!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

lord sir giga

E pa Milane zavrsavaj rad pa da hvalimo i u Zavrsnim maketama.
Lepo da prokrstaris takmicenja pokupis nagrade i teras dalje.

Suhoj


PELE

 :D

Fenomenalno!

Jedva cekam da zavrsis ovo cudo!


Pozz

menestenasli


Nemsy_29

Pa ovo je SAVRSENO!!!
Bolju maketu jos nisam video!

SVAKA CAST  :cheers

malifly


airbamby

Ovo definitivno jako dobro izgleda, mozda i naj bolje uradjen Mig-21 koji sam do sada imao prilike da vidim
Samo napred :pilot
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

matilda

sto ovde kazu stunning!!!

ala si ga napravio,svaka ti cast, jedan po jedan. kao sto neko rece "ako ne i najlepsi kojeg smo ovde videli"
stvarno fantasticno uradjeno


stevan