MiG-21 Bis Academy 1/48 + resin

Previous topic - Next topic

Milan18111

@AG02
Academy nije dao polumesec na  poklopcu trapa .Znam gde se nalazi ali nisam znao razlog zbog cega je tu.
Sto se tice boje kocnica,nisam imao ni jednu fotku istih pa sam se odlucio za zutu,ova je sa nekog Ruskog...



ispravicu ,samo  dajte slicicu.


Miroslav Š.

Милане, леп рад нам приказујеш :cheers 1991. наши су гађали караулу коју су заузели побуњеници (у међународним круговима су тако називане хр ЗНГ јер тада нису били признати као посебна држава) али су пребацили циљ. BL-755 су завршиле на оближњем салашу. Мађари би свакако добили (а не купили) МиГове 29 јер су они били испоручени на основу дуга СССРа према Мађарској.
Мислим да код наших Мигова 21 има више различитих фарбања унутрашњости (лично сам видео више варијација- од ,,пећка сребрне" преко алиминијума до прљаво ,,жућкасто-зелене". Но, у сваком случају мислим да је АГ02 најмеродавнији :cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Goran A.

Nisam bas najmerodavniji ali sam nesto "cesto vidjao" ove avione! Ako se odlucis za nase moraces da promenis tu boju na kocnicama a o bojama je onako kako je Miroslav rekao. Bilo je i belih i svetlo sivih.  Neko na OMF radi istu maketu pa pogledaj. Odluci se za evidencijski broj pa cemo videti sta moze da se nadje.

Milan18111

@AG02
Video sam na OMF-u.
Uradio sam i ja te prepravke,sem zatvaranja onih gornjih panela.
Dekale imam jedino za VVS ,videcu sta trenutno ima LH pa cu poruciti od njih neku varijantu.
Onda cemo znati i boju kocnica.U svakom slucaju ,Hvala.
@MiroslavS.
Hvala Miroslave.Znam da je u pitanju dug,nekih 600mil USD,ali kako god okrenes opet su platili .

Nemsy_29

Pre remonta migovi su bili isti kao ruski tako da je moguce da su i nasi imali zute kocnice

Dicky

Sjajno izgleda! Da li  imaš ideju koji ćeš avion da radiš,  i iz kog perioda ?

Evo kako izgleda kokpit našeg  BIS-a posle dosta  godina upotrebe ( u pitanju je avion 17227)






Milan18111

Hvala Dimitrije.
Uradio bih 17232 VVS ali su mi problem dekali.
Narocito znak 126.lae ,pa mozda padnem u iskusenje da napravim masku i iscrtam direktno na avion.
Ako ne uspem, uradicu SFRJ varijantu 17221 koju nudi LH .

PELE

Najbolje da uradis SFRJ varijantu. :)

Ima li novih slika? Kako napreduju radovi?


Pozz

lord sir giga

Pa ako hoces da radis Mig-21 Bis 2006 imam dekale za 1/48 pa mi javi da ti posaljem.
Daces neke pare ako hoces, ako ne onda poklanjam od srca.

ubermagog

Quote from: Dicky on 24-02-2010, 02:41:47
Evo kako izgleda kokpit našeg  BIS-a posle dosta  godina upotrebe ( u pitanju je avion 17227)


Komplet crno sedište!
To sam stvarno retko viđao... odlično izgleda baš je promena od onih uobičajenih sivih kombinacija :D

Milan18111

Mala dopuna topika.
Na samom vazduhoplovu nije mnogo uradjeno.Uglavnom zbog moje neodlucnosti oko sheme farbanja.
Ovo je trenutno stanje....



sem zalepljenih horizontalaca,izbusenih rupa pozicionih svetala nije uradjeno nesto znacajnije.
Pito cev sam  doradio, jer onako kako je data isla je van ose aviona(na gore).
U medjuvremenu sam u samogradnji uradio APU-60-2 raketne lansere za R-60.
Rakete su pozajmljene sa 29-ke i doradjene koliko- toliko da lice........



merdevine,vucnu gredu takodje u samogradnji od sprua i par podmetaca za naoruzanje....




sve skupa to izgleda ovako....



bombe su uzete sa Mig-27 i treba ih ofarbati u zeleno.

Evo i jedno pitanje.
Koja je ona zelana boja kojom je ofarban konusnik i deo vertikalca?





dragan_mig31

super je maketa.ovi dodatci su zakon.lanesre si posebno dobro odradio.ta zelena boja je kao neka ruska zelena svetla ali na svaki mig kojeg sam video je Dark Green.ja sam tu zelenu od MM koristio na moj mig-21 BIS.mozes ga naci u zavrsene makete pa odluci dali je to verno originala ili ne :)

Reaper

ili ovo sto dragan kaze dark green ili mozda bi mogao uporij**iti i MM field green, ili jos po meni najbolje, ona revell green, 40 i nesto broj, ne sjecam se sad da me ubijes..... 48 mozda??

dusko

 :god :godovo je sve bolje i bolje kao si napravio te merdevine ,pokusao sam na razne nacine da i napravim ali uvek velika 0 na kraju .Samo nastavi pratim sve sa odusevljenjem.

slax

Ja sam za konus koristio Revell 361 i za 1:32 i za 1:48,a bogami ću i za 1:72.