Revell A6M5c Zero 1:32

Previous topic - Next topic

Lud13

Pozdrav kolege.

Poceo sam ovu maketu jos prosle godine pa posto sam obrisao stari topic evo par slicica sa pocetka rada za podsecanje :rtfm

U osnovi maketa nije losa sa obzirom na godine. Detalji nisu losi i uklapa se ok , pa je bilo potrebno par manjih zahvata sa gitom i smirglom.






A sad nastavak:
Posle sklapanja prvo sam prsnuo primer , zatim preshading i onda preko cele makete boja aluminijuma.
Posle toga sam uradio salt chiping pa preprskao sa zelenom. E sad kolko uspesno vidite sami, ja sam delimicno zadovoljan moglo je bolje i moglo je i gore.








dusko

Meni se dopada znaci klasicna metoda pomocu soli?

Lud13

Evo malo napretka.









@dusko
da standardno ..so i voda sa malo tecnosti za sudove...

Amon Two

fino izgleda, jako mi se svidja, jos samo napravi dobar wash i bit ce to super...

menestenasli

Zar zelena boja ne treba da prelazi malo i na donju stranu kod prednje ivice krila, kao i zuta?

Amon Two

Quote from: menestenasli on 16-01-2010, 22:16:31
Zar zelena boja ne treba da prelazi malo i na donju stranu kod prednje ivice krila, kao i zuta?

Ne ;)

Lud13

@menestenasli
Po sastanici da  :rtfm Nisam odmah obratio paznju pa sad  :headbang.

Amon Two

Quote from: Lud13 on 17-01-2010, 10:32:20
@menestenasli
Po sastanici da  :rtfm Nisam odmah obratio paznju pa sad  :headbang.


neznam, ja sam ih nasao dosta sto se ne nastavljaju ali i sto se nastavljaju, tako da mislim da je to stvar pojedinosti zrakoplova, bilo bi super ako bi nasao original sliku zrakoplova pa po njoj zakljucio... ;)
ali opcenito sto se tice sheme bojanja ja nikako ne slusam sastavnicu, posebno ne revellovu, uvijek potrazim prije po netu o tocnosti, a ko bog je ako nadjes original sliku doticnog aviona...

Mikoyan29

ooo pa ova odlicno izgleda...Keep up the good work!    :super
MK "Oluj"

menestenasli

#9
Aero Detail - 07 - Mitsubishi A6M Zero Fighter strana 44, ima crtez odozdo, na kome pise da su avioni kasnije u ratu imali uzanu zutu identifikacionu traku i da im je boja s gornje strane malo prelazila i na donju stranu krila, i ima par profila a6m5 gde se to i vidi. Da li su pogresili ili nisu pojma nemam :)
Pored toga mislim da ovo nije a6m5c vec a6m5b ili a (avion sa slike na kutiji ima po 1 top u krilima) U svakom slucaju,  lepo izgleda, i bice super kad ga zavrsis :cheers

Lud13

Polako se privodi kraju :)
Prprskana maketa sa MM mat lakom i dodate razne sitnice , jos kabinu da nabacim i to bi bilo to?..
Razmisljam samo dali da ga isprljam jos malo na gornjim povrsinama....nisam siguran?