Mig-19 S 1/72 ZTS Plastyk i Mastercraft

Previous topic - Next topic

UrbanKnight

Mig-19 S  1/72 ZTS Plastyk i Master Craft

Ove dve makete nam dolaze iz Poljske. Iako su u pitanju 2 rezlicita proizvodjaca, ove makete su u osnovi iste.
U pitanju je jednosed verzije S.


Plastyk




Master Craft

Kod Mastercraft-a, sve dolazi na 3 rama ( 2 sa neprovidnim delovima, i 1 prozirni ), kod ZTS Plastyk-a, polutke trupa su odvojene zbog manje kutije.
Cini mi se da je Mastercraft upotrebio malo kvalitetniju plastiku od Plastyk-a. Inace, koriscen je potpuno isti kalup, tako da su i delovi isti.

Plastyk                          Master Craft

Ukupno 42 dela.Gotovo da nema viska plastike. Paneli su urezani, mada prilicno aljkavo. I tu je mozda najveca zamerka. Iako je postojala zelja da se ureze sto vise detalja, graveru nekako nije poslo za rukom da ugravira prave i precizne linije. Medjutim urezane su veoma plitko pa je moguce sve to popraviti. :think


Polutke trupa se lepo uklapaju, mada ne postoje "vodjice" na koje sam navikao. Ne postoji korito kokpita, vec samo instrument tabla i sediste sa gotovo nimalo detalja. Takodje korita stajnih trapova nemaju nikakvih detalja, a kod prednjeg tocka, korito nema gotovo nikakvu dubinu, tj skoro da ne postoji.
Vertikalac takodje nema vodjice, pa postavljanje na trup moze biti nezgodno. I polutke krila su takodje vodjice-free, a kolko vidim bice tu dosta smirglanja...  :-\

Staklic je bistar ali mozda malo predebeo.


Obe makete dolaze sa malim bocicama sa lepkom. Jedan zaista lep gest.  :super





Plastyk

U svoju kutiju Plastyk je ponudio Ujedinjenu Arapsku Republiku, Pakistan i Kinu.
Kod Plastyka dekali su prilicno neprecizno odstampani, a boje su malo "pobegle" sad ne znam da li je to slucaj samo sa ovim koji su dosli kod mene. Postoji jako mnogo "viska" providnog nekorisnog dekal filma oko svake oznake, u proseku oko 2-3mm. No to se moze iseci.
Plastyk je ponudio dekal za instrument tablu, sto ne postoji kod Mastercraft-a. Takodje ima i nesto vise stensila.  :)
Ukoliko izabetere Egipatsko vazduhoplovstvo, tanke crvene linije oko trupa, cete morati da iscrtate sami posto ne postoji dekal za to. Golema zamerka.  :jok


Master Craft

Dok je Master Craft je upakovao dekale za vazduhoplovstvo Albanije, Egipta i dve verzije za Pakistan.
Mastercraft dekali su na mnogo visem nivou izrade od ovih koje daje plastyk. Mada ispod kvaliteta "zapadnih" proizvodjaca. Ne postoji dekal za instrument tablu.
Medjutim  ono sto me vise zabrinjava je oznaka za vertikalac kod pakistanskog vazduhoplovstva, tj. zastava koja je nesto ( oko 20-30%) vece nego sto bi i trebalo. I ne moze da se zalepi na vertikalac a da ne "duboko zagazi" u kormilo pravca. Tako da bi trebalo da se isece po 1-2mm sa strane.

Takodje bih bio zahvalan ako bi neko postavio sliku aviona Pakistanskog vazduhoplovstva sa serijskim brojem 10902, jer ja nalazim samo neki dvosed sa tim brojem. ???


Sastavnica kod Plastyka je jednostavna ali dovoljna da se covek snadje, ako zanemarimo gresku oko postavljanja pitocevi i usisnika.


Sastavnica Master Craft-a je odradjena izvanredno...  :super



Cena ovih maketa u Poljskoj je oko 3-3.5 evra.

ZAKLJUCAK:

Preporucujem ove makete svakom ko se ne nervira ako maketa nije narocito precizna. Neka vam jako niska cena makete bude presudni faktor, jer za jako malo para dobijate jako puno zanimacije ( za*ebancije ).
Ukoliko birate izmedju ove dve makete, dekali su ti koji bi trebali da odnesu prevagu.

Pozdrav!
PS. Inace i dalje patim od hronicnog nedostatka Digitalnog Foto Aparata, pa sam koristio skener. Za prvu recenziju je valjda dosta. Vise podataka kad je budem poceo sastavljati.

PELE

Makete deluju ok, bolje nego KP...

Paneli su malo krivudavi, kao da je kalup radjen slobodnom rukom.

Ja cekam Trumpeter-ovu 19-icu.  :)