Kawanishi N1K1 Kyofu Tamiya 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Ako se secate krajem proleca/pocetkom leta prosle godine u Meksiku krenuo je da se siri svinsjki grip ili H1N1 virus. Bas u to vreme zapoceo sam i rad na Kawanishi-ju N1K1 Kyofu/"Rex" :) Ovo je prva maketa koju sam zavrsio od Avgusta 2009-e godine, i prva kojom otvaram maketarsku sezonu za ovu godinu.

Maketa se sklapa odlicno, bez ikakvih problema. Potrebno je uloziti stplenje u spoj ismedju nosaca plovaka i trupa ili krila. Posto su plovci zalepljeni, sve supljine zagitovane i osmirglane bilo je veoma tesko farbati kamuflazu sa donje strane ali da to nisam uradio u suprotnom bi se video veoma ruzan spoj. Uz malo trupa i stpljenja mislim da se sve zavrsilo kako treba.

Maketa je farbana Model Master Enamelima. Prvo sam naneo sloj prajmera kako bih video i ispravio greskice a potom sloj Chrome Silver farbe. Na tu farbu sam odozdo isprskao IJN Gray a potom odozgo IJN Green a Post Shading odradio sa mesavinom Dark Green/IJN Green (40%-60%). Sve je farbano slobodnom rukom. Kad je farba pocela da se susi selotejpom sam krenuo da je ljustim tj. kidam. Posto se dosta brzo susila nisam stigao sve povrsine da oljustim tako da sam vrlo ostrim skalpelom nastavio ljustenje. Ova metoda je po meni najvernija jer se farba stvarno ljusti kao i na pravom avionu. Nisam hteo da preterujem zato sto je bilo napravljeno svega 90ak komada Rex-a koji su bili u ogranicenoj upotrebi.

Maketa je radjena pravo iz kutije, dodao sam samo pojaseve u kabini i antenu.











Goran A.

Aaaaa, lepoooo! Izuzetno pedantno, pravi kosooki. Bravo!

Kerber

Bravo Djole !
Zapoceo si maketarsku godinu lepim avioncicem.
Lepo i cisto !

Sandman

fali mu samo jedno lepo postolje od akrilnog veziva.... ;)

djnik

Hvala svima. Bice podloga, samo da nadjem dobar ram i akrilnu ili rezinsku "vodu" pa ce se napraviti nesto. Imam fore do Marta.

Lanmi

Ako se po januaru godina poznaje, bice dosta Japanaca na forumu u predstojecim mesecima. Bravo Djole, prilicno pedantan prelaz izmedju boja. Slazem se za postolje, stavi ga na nesto, ovi kamencici dosta skrecu pogled.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

LordNelson