Labopette i mikroskop

Previous topic - Next topic

bungynik

Cesto sam se nervirao, kada mi treba da izmesam boje u odredjenom odnosu, pa to moram da ponovim jer mi je nestala boja... nikako mi nije polazilo za rukom. E onda sam resio da nabavim ovo:




Bazdarena je od 100-1000uL (0.1-1ml) u koracima od po 5uL (mikrolitar). Ultra precizno mesanje boja!
A kada moram da radim nesto bas precizno ili da analiziram nesto sitno:



Uvecanje 0d 10x - 160x

menestenasli

skupa je to pipeta...preko 100 Eur sigurno. Radis u nekoj biohemijskoj laboratoriji?

bungynik

#2
Ne, ja sam elektronicar. A da je skupa skupa je.... malo vise od toga sto si rekao! Oko 230 eura. Imao sam priliku da je vidim u jednoj laboratoriji u Svajcarskoj i odusevio sam se, a onda sam se castio kad mi je posle nedelju dana kum kupio i poklonio jednu.  :pilot. hehehe! Primetio je da razmisljam da je kupim i da sam se primio na nju i onda me onako posteno iznenadio. A kupio mi i ove vrhove jedno 15 komada. Kad sam pokazao nekima ovde po laboratorijama zaslinavili su.

menestenasli

Obicni spricevi za jednkratnu upotrebu, imas ih svuda.
Automatska pipeta ce biti korisna da dobijes istu nijansu boje .....ali nisam siguran da ce ti za maketarstvo mikroskop biti koristan. :think On ima svoju fokalnu ravan i sve sto je iznad ili ispod ce biti neostro, s tim sto uopste neces imati osecaj dubine prostora, neces znati sta je gore a sta dole (veoma otezava hvatanje, secenje itd), a prostor izmedju objektiva i posmatranog predmeta je suvise mali za rad. i moraces da postavis neko svetlo sa strane. Bolje bi bilo da si nabavio stereo lupu. Ipak,  ne znam sta si  sve planirao da radis i na koji nacin, a veoma me zanima, pa brzo demonstriraj primenu ovoga u projektima u radu.  :super