Eduard Me-262 1:144

Previous topic - Next topic

Trutek

U biti ovo je od Eduarda Avia CS-92, ali ubiti identicna je Me 262ki.

Dobra maketica, iako zahtijeva dosta kitanja, siromasan kopkit (ustvari nemozese puno niti ocekivati od 144-ke), dobra prozirna plastika, plastika odlična, lako se obrađuje.

Dosad sam dosao do jedne faze farbanja vec, no slike sa farbom gore ce biti kroz par dana dok cijeloga ne pofarbam u "osnovnu" boju, zasada samo sa primerom.








drakii

Dopada izbor, rad takodje, najludji avionac drugog rata, jedino je razmera polovna   ;), bravo, chekamo finish i izbor sheme , rado bih pomogao, ali nije moja razmera, pozdrav

Trutek

Shema ce biti malo cudna. Nasao sam je kod kolege u Ospreyici ili kagero, nisam siguran koja tocno, uglavnom imam scan doma. Bit ce aluminij sa zutim "trakama". Veoma interesantna shema, koju nazalost necu moci 100% ostvariti jer u ovom mjerilu bi to bilo maltene nemoguce, no pokusat cu izvuci maksimum iz nje.

Kroz par dana ce vrlo vjerojatno biti gotovo farbanje sa razlicitim nijansama aluminium boje, do tada lijepi pozdrav.

JUNKERS

Lep rad ali gde bas u 1/144 Eduard. Ali dobro nije ni to lose. Dobar pocetak. Jos sredina i kraj. :) Pozz.

dusko

Ovo je zaista mala bebica lepo si se izborio za sada.

Trutek

Quote from: JUNKERS on 07-02-2010, 16:13:35
Lep rad ali gde bas u 1/144 Eduard.

A uzeo sam je u klubu, bilo ih je par komada pa sam uzeo jednu onako čisto radi skraćivanja vremena izmedu projekata, a sad tek vidim da se to pretvorilo u jedan puno veci i zahtjevnije projekt od ostalih, malo cudno, ali istinito.

Bas sam je neki dan mjerio, onako odokativno sa ravnalom, i u duzinu ima 7,3mm +/- 2mm a u širini je 8,1cm +/- 2mm. ko bude srece sutra/prekosutra ide farbanje, samo treba malo srece, i vremena dakako.

Profa

Uaaa, mazn'o si mi ideju!! :o :o
I ja ću da radim tog 711, šema je u Kagero - Messerschmitt Me 262 in Defence of the Third Reich, a ima i par slika u Flugzeug Classic Special 2008/09.
Samo napred, za sada dobro izgleda, nadam se samo da ga nećeš raditi u letu...
Bogu fala što sam Lala! :)

Trutek

Quote from: Profa on 08-02-2010, 06:27:14
nadam se samo da ga nećeš raditi u letu...

Necu, bit ce na pisti.

Hvala na informaciji gdje jos "postoji" slika/profil doticnog aviona.

Kerber

Aha, jos jedan... ;)

Ajde, daj slike progresa.
Bas me interesuje ta sema farbanja...
Kako je ovo malo, dobro lici na Me262. Nema frke da ispadne dobar na kraju. Vec smo se uverili da i od ovih patuljastih maketa moze da ispadne cudo !
Samo napred !

Trutek

Nakon par mjeseci radovi su opet poceli ici svojim nekim tijekom.

Zadnjih tjedan dana sam napravio najvise, ali napokon sam sretan sto sam sa vecinom farbanja gotov.

Trebam jos jedino pofarbati u srebrnu boju ove "prstenove" na pocetku motora.

Sada slijedi super zanimljivi posao, sa zutom bojom prelaziti preko panela.

Da ne govorim samo koliko puta su mi se odvalili repni horitontalci i vertikalac (valjda se to tako govori ), ni sam neznam broja.

U samom procesu do sada su koristene boje:

4 nijanse aluminij boje
RLM 81
Humbroll 78
MM Flat gull gray
RLM 02

+ jos ce ici silver i neka zuta.

Eto da ne duljim previse tako to za sada izgleda:









Lijep pozdrav.

Sponge

P.S. Budite njezni, ovo mi je prvi avion.  :lol:lol:lol:

Kerber

Za sad je sasvim OK, po meni, jedino sto bih mu malo ublazio ove prelaze boja na motorskim gondolama, da bude za mrvu meksi i neiskrzan...kad je mala maketa, mene mrzi da maskiram na maloj povrsini, pa prst ume da odradi odlicno posao...jes' da posle mora da radi razredjivac po ruci, al' dobije se dobar efekat...sto ovde znaci - cetiri puta bih morao da brisem ruke, da ne zeznem maketu, ali ako ti je to previse radikalno, a ne mrzi te, malo blu taka pa preko papiric izrezan u oblik koji treba, da se odalji od povrsine i dobices pravu stvar....AB pod uglom od maskirane povrsine, manji pritisak i radi provereno !
Ostalo je stvarno OK, koliko vidim...Samo napred !

Profa

Bogu fala što sam Lala! :)

Trutek

Profo hvala na linkovima ali to nisu ti koje ja radim. Ovo je 711-ca, a ja radim 712-cu. Po profilu kako je u knjigi drugaciji je od ovoga.

Medu ostalome znam i za te fotografije ali se ne orijentiram po njima vec po knjizi, a ovo sa svijetlijim/tamnijim dijelovima sam isao onako bezveze, otprilike kako bi moglo biti, ne zamaram se time jer slazem sebi za dusu, a ne za druge. Bez uvrede bilo kome.

Profa

Sorry, evo i fotki 'sedamstodvanaestice'.
http://3.bp.blogspot.com/_fhZZ63PRjhQ/S0c4r-lGfSI/AAAAAAAAAQk/5TXlHGKG31A/s1600-h/me262Franckbest
http://4.bp.blogspot.com/_fhZZ63PRjhQ/S0c40NBmCWI/AAAAAAAAAQs/zWKV58Gemxs/s1600-h/Me_262crandall.jpg
http://3.bp.blogspot.com/_fhZZ63PRjhQ/S0c4Z0v2rSI/AAAAAAAAAQc/EYZDLthdRW8/s1600-h/Me_262_W_Nr_111712_L.jpg

Imaš i još jednu, slikanu sa leve strane, u knjizi Osprey Elite 27 - Jagdverband 44 - Squadron of Experten. Tamo je još jedan profil, isto sa leve strane.
Naravno, bitno je da ti budeš zadovoljan svojim radom, samo sam hteo da pomognem. No hard feelings, narvno!
Bogu fala što sam Lala! :)

Trutek

Sve 5, nisam tako mislio, drago mi je da ima ljudi koji oce pomoci.

Nadam se da ce ispati barem pola onako kako si ga ja zamisljam, i onda ce biti super, a sada ako i nece necu razbijati glavom u zid, sljedeci ce biti bolji.

Lijep pozdrav.