primorska diorama 1/72

Previous topic - Next topic

Asurbanipal

Ovo je prva diorama u 1/72 koju radim tako da mi je svaki savet/kritika dobrodosla.
Inace, u pitanju je brodic - zvezdin life boat  i revellove figure Normana koje sam
"razoruzao" i odsekao im maceve, tobolce i drugo oruzje. Efekat vode je Vallejo koju
sam nalio u tankom sloju jer je u pitanju plicak. Pesak je moravske proizvodnje i
ucvrscen je lakom za kosu.








aca

Ja nisam neki poznavalac diorama ali mogu da ti kazem da mi se ova dopada.Mozda jedna stena ili kamen na obali jer deluje malo pusta.Efekat vode mi se svidja.To je samo moje skromno misljenje, u svakom slucaju :super

menestenasli

hm....mislim da bi voda trebala da bude providna i skoro bezbojna (a nikako neprozirno plava). U ovakvom plicaku mora da se vidi morsko dno. Sve ostalo je super.

lord sir giga

Podseti me na Roman Ernesta Hemingveja Starac i more, samo fali izujedana riba i jos jedan deckic.

Asurbanipal

Odlicna ideja, samo ribu da pronadjem, moze i u vecoj razmeri da bude...
Razmisljam malo mahovine jos da dodam ili je mozda bolje nesto drugo da stavim.

Asurbanipal

Hvala na pohvalama i kritikama, posle koriscenja Vallejo efekta vode nisam ocekivao da se nece videti dno, jer je posut tanak sloj peska po dnu
nakon cega sam "nalio vodu". Ali nakon susenja, jednostavno, dno se vise nije videlo. Ali tesim se jer i na slikama sa letovanja ne vidi se vise od pola metra
u dubinu, nakon toga samo plavetnilo vode. Sto se tice figura, tu sam zadovoljan jer su prepravljeni ratnici iz revellovog seta Normana, sa odsecenim macevima i
drugim ratnim priborom pokazali kao dobar izbor za posadu koja izvlaci brodic na suvo.