Savoia Marchetti SM-79 Trumpeter 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Za vreme izlozbe u muzeju aviona u Sijetlu zapoceo sam rad na jos jednoj maketi, Savoia Marchetti-ju SM 79 u razmeri 1/48 naravno u sluzbi Jugoslovenskog Kraljevskog vazduhoplovstva. Recenziju ove makete mozete videti na: http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,3328.0.html

Ovu maketu cu raditi polako i pedanto jer mislm da to i zasluzuje. Nabavio sam knjigu od Squadrona o Savoji kako bih mogao da radim dorade. Kupio sam od Eduarda dva seta ecovanih delova za unutrasnjost/spoljasnjost, ecovani set za motore (motor u nosu cu skroz otvoriti i doraditi) kao i rezinske tockove od True detailsa. Kolege su mi rekle da imam vise metala nego plastike na maketi sto "skoro" da je istina posto ecovanih delova u unutrasnjosti ima oko 70. Do sada sam zalepio detalje sa obe strane kokpita kao i kod mitraljeza u trupu. Ima tu jos dosta detalja kao sto su mitraljezi sa obe strana trupa kao i tureli sa donje strane trupa, polozaj bombardera, radio i svi ostali uredjaji, a takodje cu otvoriti i grbu iza kabine jer su svi ti detalji dati u ecovanom setu. Inace proverio sam da li ce se unutrasnji detalji videti kad stavim providne delove i bio sam iznenadjen da ce sve biti vidljivo a detalji u trupu narocito jer cu ostaviti otvorena bocna vrata.

Evo par slika dokle sam stigao tokom vikenda. Jedva cekam da nastavim rad. Za pocetak par slika radnog prostora za vreme izlozbe. Dosta posetilaca je bilo zainteresovano za avion koji sam radio a narocito zbog toga sto ce imati Jugoslovenske oznake. Dosta radoznale dece je takodje pratilo rad i ja sam im naravno odgovarao na sva pitanja kako bi ih zainteresovao za maketarstvo.